Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.505
Поени од реакции
7.128
Поради добрата организација на утакмицата во Скопје и нападот на нашата управа, како и кршење на автобусите со бекатонки како во 20ти век, ние и управата одлучивме:

-500 карти за Комити
-Затворање на другата трибина за Битолчани, дозволен влез само за Скопјани (услов да носат лична карта од родители)
-Утакмицата да се игра во 21ч за да можат Комити да одморат од Охрид како и да се напијат некое пиво пред сала.

Се надевам ви одговара.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
343
Поени од реакции
3.423
РК ОХРИД - РК ТИКВЕШ
Неофициална фотографија.
Фото и видео извештај утре.
Петок лош термин ама супер издание.
Бројка 150 души.
Ударната парола истаена за подобар изглед.
Вие од Струга искрено е смешно да коментирате после 100 порази реално сте 3 класи под нас да не се прајме слепи постојте само ради нас...
Навивањето во Охрид расте од ден за ден.
Живели
 

Attachments

B

BigMac

Гостин
Поради добрата организација на утакмицата во Скопје и нападот на нашата управа, како и кршење на автобусите со бекатонки како во 20ти век, ние и управата одлучивме:

-500 карти за Комити
-Затворање на другата трибина за Битолчани, дозволен влез само за Скопјани (услов да носат лична карта од родители)
-Утакмицата да се игра во 21ч за да можат Комити да одморат од Охрид како и да се напијат некое пиво пред сала.

Се надевам ви одговара.
Ако е така работата може и вака да навиваме, заедно на иста трибина DD1_60161.jpg
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
На 30ти април Вардар игра со воска од 17 во Охрид. Се надевам Еурофарм ќе ја закаже утакмицата во вечерен термин од 20:00 или покасно за да може да се гостува. Со оглед на важноста на двете утакмици, ако се дозволат гостувања нема да ме чуди да дојдеме и 8-10 автобуси.
Да де, и после сите ќе продолжиме Император на курва. :icon_lol:
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
128
Поени од реакции
1.897
РК ОХРИД - РК ТИКВЕШ
Неофициална фотографија.
Фото и видео извештај утре.
Петок лош термин ама супер издание.
Бројка 150 души.
Ударната парола истаена за подобар изглед.
Вие од Струга искрено е смешно да коментирате после 100 порази реално сте 3 класи под нас да не се прајме слепи постојте само ради нас...
Навивањето во Охрид расте од ден за ден.
Живели

Светлосни години сте пред нас немат збор, постојме ради тебе посебно за лајкој да собираме на фејсбук :D
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.062
Поени од реакции
5.952
Поради добрата организација на утакмицата во Скопје и нападот на нашата управа, како и кршење на автобусите со бекатонки како во 20ти век, ние и управата одлучивме:

-500 карти за Комити
-Затворање на другата трибина за Битолчани, дозволен влез само за Скопјани (услов да носат лична карта од родители)
-Утакмицата да се игра во 21ч за да можат Комити да одморат од Охрид како и да се напијат некое пиво пред сала.

Се надевам ви одговара.
После утакмицата во скопје, тука пишав да заборат комити на Битола пак наредните 30 години, не знам шо се замарат за гостувањето на 30-ти. Нема да добиете дозвола, не ради нас, туку ради вас
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
372
Поени од реакции
2.104
Поради добрата организација на утакмицата во Скопје и нападот на нашата управа, како и кршење на автобусите со бекатонки како во 20ти век, ние и управата одлучивме:

-500 карти за Комити
-Затворање на другата трибина за Битолчани, дозволен влез само за Скопјани (услов да носат лична карта од родители)
-Утакмицата да се игра во 21ч за да можат Комити да одморат од Охрид како и да се напијат некое пиво пред сала.

Се надевам ви одговара.
Само вие може да се борите да нема гостински навивачи, страв или нешто друго?
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
653
Поени од реакции
2.711
Наместо да поставуваш контра прашање, прво одговорете зошто не бевте на фудбал во Ѓорче. И не е ова прашање курч, туку просто ви се наговестува каква селска раја сте. Недела пред тоа и слепо и сакато во Јане, акате на екскурзија до Белград, а кога треба да покажете карактер, вас ве нема.
Да ти одговорам на твоето прашање. Ние како група од секогаш сме го ставале приоритетот на ФК Вардар, и така ќе биде и во иднина. Истиот ден игравме фудбал во Маџари против ФК Кадино.
Pa sho kur se berite na rk vardar so rk pelister 2000 dusi ako ne vi e prioritet. Ebave otocite sho ste edni isti diskusi se vrtat celo vreme. Abe do lani ve nemashe na mapa be drugar , da ne vi vadam sliki sramota e , se na se vo 2 godini 5 gostuvanja imavte . Malce euforija ve fati ova sezona se vrativte sho e ja imate mojata pocit so odlicni izdania , ama malce olabajte deka ste najubaj najlicno i se znajte. Bricoj edni od po selata skopski
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.505
Поени од реакции
7.128
Само вие може да се борите да нема гостински навивачи, страв или нешто друго?
Друже, лично јас како и други од форумот се залагавме да ве пуштат Битола за прв пат, така и беше.
Ама вие сте орангутани заостанати, па зато сега нема да ви дозволат. Не е до нас.
А и да ве пуштат, нема да влезите, то јас ти гарантирам.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
372
Поени од реакции
2.104
Друже, лично јас како и други од форумот се залагавме да ве пуштат Битола за прв пат, така и беше.
Ама вие сте орангутани заостанати, па зато сега нема да ви дозволат. Не е до нас.
А и да ве пуштат, нема да влезите, то јас ти гарантирам.
Полски хулигани смирете се, тепачките пред кафана што ви се не си ги рачунајте за навивачки акции.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.505
Поени од реакции
7.128
Полски хулигани смирете се, тепачките пред кафана што ви се не си ги рачунајте за навивачки акции.
Оти полски хулигани? Ќе ги јајте бекатонките :popce: :icon_mrgr::kuracc:
 
B

BigMac

Гостин
Pa sho kur se berite na rk vardar so rk pelister 2000 dusi ako ne vi e prioritet. Ebave otocite sho ste edni isti diskusi se vrtat celo vreme. Abe do lani ve nemashe na mapa be drugar , da ne vi vadam sliki sramota e , se na se vo 2 godini 5 gostuvanja imavte . Malce euforija ve fati ova sezona se vrativte sho e ja imate mojata pocit so odlicni izdania , ama malce olabajte deka ste najubaj najlicno i se znajte. Bricoj edni od po selata skopski
Дечко се читаш ли што пишуваш,вади слики да видиме лани како било.20/21 сезоната едвај идевме на утакмици се навиваше од надвор поради ковид,ајде покажи ги сликите баш ме интересира
 
Член од
9 август 2019
Мислења
58
Поени од реакции
443
Да се јави Влашка Маала на рецепција, зошто пак истото корео, што е ова? :ROFLMAO:
Истаена ударнава парола во склоп на оваја кореографија и предобар изглед на трибинава, одлично навивање и бројка и покрај шо е во петок.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
653
Поени од реакции
2.711
Дечко се читаш ли што пишуваш,вади слики да видиме лани како било.20/21 сезоната едвај идевме на утакмици се навиваше од надвор поради ковид,ајде покажи ги сликите баш ме интересира
Drugar ne sme od vcera nie tuka,dobro se znajme site , znajme kaj bea poslednite 4-5 godini komiti na koe nivo bea ,ednostavno ne postoevte ,ekipa pivo vi ja drzese tribinata od kompletno zgasnuvanje. Glupi vi se peckanjata ili ste decista…kazete si barem za na rakomet navivame samo 1/8 finale liga shampioni i derbi so Pelister.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom