Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beck's

Гостин
E da komitite se prvi ali u Tetovo se uste ne se dojdeni.Sigurno zatoa sto stvarno imaat huligani ili podobro kazano licat na huliganki.A za lavovite raka u srce hrabri se dojdoa u Tetovo za posleden pat ali nema vrska kako bea isprateni.E sega nigde ne gi spomnuvate Ballistite,pa togas zasto tolku ni plasite devojcinja:pipi:
BALLISTI ZAKON:salut:
 
M

Mario Gómez

Гостин
E da komitite se prvi ali u Tetovo se uste ne se dojdeni.Sigurno zatoa sto stvarno imaat huligani ili podobro kazano licat na huliganki.A za lavovite raka u srce hrabri se dojdoa u Tetovo za posleden pat ali nema vrska kako bea isprateni.E sega nigde ne gi spomnuvate Ballistite,pa togas zasto tolku ni plasite devojcinja:pipi:
BALLISTI ZAKON:salut:
Tи го акнат еднаш во гз и ќе видиш дали се супер:pos2:
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Вардар до коска ! ! !
Можеби Вардар не импресионира
Ама има навивачи и хулигани кои стојат зад него
И во добро и во лошо
Секогаш со него ! ! !
Сите други сте бледи копии зад нас !


Нека знаат добро сите нај јаки се комитите

КОМИТИ СКОПЈЕ :eek:lee:
Godinite ti pokazuvaat se stvarno ste golemi huligani nema sto . Pocnuvajki od tebe :pos2::pos2::pos2: . Bledi kopii toa ku'ci palci toa se decki moabeti . Toa u gradinka na drugarcinjata kazuvaj im gi tie moabeti . Dobro znaat tvoite kako si pominaa vo Gjorce lani koa letaa kamenja na site strani .:helou:

A be Tetovo nemoj da se pravite nesto koa ste sve Indijanci . Kako ste ne ispratile samo toa me interesira da kazes ??? So pcenki koa ne mavavte od toa nivite so se korenja ste gi izvadile (osven edna cigla koja zavrsi vo stakloto od avtobusot) . Za ova sto prizna deka sme hrabri , pa normalno naseto ime ne ni dozvoluva da bideme pizdi .:vozbud::vozbud::vozbud:Zatoa sto ne si kazes vie kako si pominavte u Gjorce 3 pati dojdovte 6 pati izedovte kotek . So ne kazes kako si pominavte za finaleto na kupot so avtobusite koa pominavate niz Gjorce i kako pominaa vasite prijateli pred Americka Ambasada sto gi pratija u Drzavna .Slobodno otvori si ja dusata do kraj :helou:.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Godinite ti pokazuvaat se stvarno ste golemi huligani nema sto . Pocnuvajki od tebe :pos2::pos2::pos2: . Bledi kopii toa ku'ci palci toa se decki moabeti . Toa u gradinka na drugarcinjata kazuvaj im gi tie moabeti . Dobro znaat tvoite kako si pominaa vo Gjorce lani koa letaa kamenja na site strani .:helou:

A be Tetovo nemoj da se pravite nesto koa ste sve Indijanci . Kako ste ne ispratile samo toa me interesira da kazes ??? So pcenki koa ne mavavte od toa nivite so se korenja ste gi izvadile (osven edna cigla koja zavrsi vo stakloto od avtobusot) . Za ova sto prizna deka sme hrabri , pa normalno naseto ime ne ni dozvoluva da bideme pizdi .:vozbud::vozbud::vozbud:Zatoa sto ne si kazes vie kako si pominavte u Gjorce 3 pati dojdovte 6 pati izedovte kotek . So ne kazes kako si pominavte za finaleto na kupot so avtobusite koa pominavate niz Gjorce i kako pominaa vasite prijateli pred Americka Ambasada sto gi pratija u Drzavna .Slobodno otvori si ja dusata do kraj :helou:.

НЕ СЕ УМАРАЈ СО КОПАЧИ БРАТ,НЕ ВРЕДИ,ЗНААТ ТИЕ КАКО СИ ПОМИНАА КАЈ НАС ВО ЃОРЧЕ И КАЈ АМЕРИЧКА АМБАСАДА:pos2::pos2::pos2:А БАЛИСТИ ЗНАЕТЕ КАКО СИ ПОМИНАА ЏАНДАРИТЕ ВО ТЕТОВО КОГА ДОЈДОВМЕ?????:vozbud::vozbud:СТЕ НЕ МАВАЛЕ?:tapp:ГРЕВОВИ СТЕ,НЕМА ШТО.АКО БЕВТЕ ТОЛКАВИ ФРАЕРИ КАКО НА ФОРУОМВ,КЕ БИДЕШЕ ФЕР ФАЈТ ЛИЦЕ ВО ЛИЦЕ.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
не ги знам ногу навивачките групи во македонија,но мислам дека се КОМИТИ :helou:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
318
site navivaci stana...:)Zagrevota na tifo- scenata vo Makedonija so vakvi navivaci!:(
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
site navivaci stana...:)Zagrevota na tifo- scenata vo Makedonija so vakvi navivaci!:(
Е шо е штета? Што има навивачки групи у секој град? Што навивачките групи се реактивираат? Што тифо сцената мрднува од мртва точка? Епа, ајде, постоете само вие, Комити и Чкембари,...

Овчари се солидни, а башка и секси име, имааат.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
ЕЕЕЕЕјјјјј да бе Комити и Чкембари се најдобри јеее.
Сите други немате врска уште прво оделение учете не знаете песнички да пеете.Абееее мочковцииии тие го измислија навивањето врбиииии!!!
:pos2::pos::pos2::pos::pos2::pos::pos2:
Е стварно сте закон еееј браво!!


Нема шо нема во оваа Македонија али арно нека се навива само тоа е добро.
Инаку не ми е јасно кој беше стручњаков за ова:



Што мислите кои се најдобрите навивачки групи во Македонија!
Дали тие можат по својата организираност или страст споредуваат со странските??

Според мене најактивни и најдобри во последно врме се:

Комити-Скопје (вардар)
Чкембари-Битола (прелистер)
Патриоти-Ресен (Преспа)
Фамили Аеродром (МЗТ Скопје)
Лозари -кавадарци (Фени)
Пирати-(металург Скопје)
За Комитите, се кажуваат како најбројни, па луѓе бе стварни ке биде срамно да клуб во главниот град на Македонија Скопје со 500000 жители да нема навивачка група со минимум 500 навивачи ( а нема ни толку на натпревар вкупно) е сега многу народ голема врева! нормално!

За Чкембари истото го мислам само овие во вториот по големина град али пак секоја чест си ја чуваат традицијата и не се перчат толку ногу како овие погоре!
А знаат и добра атмосфера да направат али сепак ке кажам секој со своите средства.

За Војводи се радувам многу што им се врати публиката назад инаку и тие беа згаснати но сепак добра навивачка група, мегу најдобрите!

За Балистите нема што, мегу најбројните ако не и најбројни (не знам дали се секавате на купот со Македонија ГП на градски ја наполнија западна самите навивачи додека од другата страна Лавови во комбинација со 4-5 мислам беа едвај полна).Атмосфера прават истотака многу добра. Комплименти без разлика што се Албанци.

Да се надоврзам на Лавовите, факт е дека прераснаа во добра навивачка група и се надевам дека ке продолжат и понатаму со традиција за респект.Друго немам што да кажам за нив пошто се претежно млада група.

За Ајдуци добра тифо група мада немам многу одено таму 2-3 ама мислам дека се истотака добри навивачи.

За Мајмуни хах Мајмуни, тие беа на времето ама сега не се не знам дали и навива веке некој дали се збираат за утаккмица некоја барем.Немам информации затоа и не коментирам.

За сите други кои не ги споменувам нека не се навредуваат ама многу е за пишување.

Е сега за мојата Фаланга која гордост ми е да споменам дека оваа година славиме 20 години официјално постоење и тоа се спрема голема фешта на Градски стадион на Источно Македонското дерби со Беласица каде мислам дека и некои од нив ке допатуваат во Штип.
Па верувам дека ке видеме добра забава и навивање иако сега со многу помлади лица кој според мене достојно ја водата Фалангата за нејзини години.
Не зборувам повеке пошто не е во ред да се фалиме самите оставам на другите тоа да го направат.

пс. Се надевам дека не навредива некого!


Фаланга 20 години постоење
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
318
Е шо е штета? Што има навивачки групи у секој град? Што навивачките групи се реактивираат? Што тифо сцената мрднува од мртва точка? Епа, ајде, постоете само вие, Комити и Чкембари,...

Овчари се солидни, а башка и секси име, имааат.
Ne go mislev toa druze...Daj boze i vo sekoe selo da ima po edna tifo grupa uste podobro..Mislev na toa sto deca od 14-15 godini (kako martin komita) i slicnite na nego,mi prodava navivanje,mene i na tie sto ne se od stadion izlezeni..Tri pati posle na stadion ,ednash opcule po acab i mislat deka se huligani...Ali sto vikaat,svetot na mladite ostanuva..Daj boze da prerasnat vo vistinski navivaci kakvi sto na vremeto bea starite gardi na Majmuni,Komiti,Ckembari,Falanga.Vojvodi...od koi i policijata imashe strav..A ne sega nashle selo bez kucinja i ke mavaat,mameto nivno
da ime bam policijsko

За Мајмуни хах Мајмуни, тие беа на времето ама сега не се не знам дали и навива веке некој дали се збираат за утаккмица некоја барем.Немам информации затоа и не коментирам.

Vo pravo si za ova...Majmuni gi imaat napraveno dvete najgolemi gostuvanja vo makedonija 1200 dushi vo strumica za kupot i 3000 vo skopje za so Parma!!Sega se sobirame,ali za zal ne e toa sto beshe porano,pred se ja nema taa euforija niz gradot za navivanje,pogotovo ne kaj postarite navivaci kako sto beshe porano...Ali dryga prikazna e toa...
 
I

InF3cTeD

Гостин
дечки порано кога имаше спорт во Велес имаше и многу јака навивачка група...тоа беше 94-95 и некоја година после...имаше фудбал имаше ракомет имаше кошарка..едноставно се имаше и постоеја услови да има и јаки навивачи и ги имаше ама како згаснуваа екипите така и навивачите се откажаа..ама незнам кој знае кога Тедико го презема ракометниот клуб Борец се даваа пари и се донесоа играчи и имаше пак ракомет во Велес и нормално се вратија и навивачите....а сеа нема никаков спорт во Велес и нема навивачи...да ве потсетам на една утакмица ракомет....Македонија-Србија во Велес коа се играше...собрани бевме едно 400-500 навивачи од 2 саатот се пиеше се пееше а утакмицата беше од 6 саатот...така да кај шо има спорт има и навивачи...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Ne go mislev toa druze...Daj boze i vo sekoe selo da ima po edna tifo grupa uste podobro..Mislev na toa sto deca od 14-15 godini (kako martin komita) i slicnite na nego,mi prodava navivanje,mene i na tie sto ne se od stadion izlezeni..Tri pati posle na stadion ,ednash opcule po acab i mislat deka se huligani...Ali sto vikaat,svetot na mladite ostanuva..Daj boze da prerasnat vo vistinski navivaci kakvi sto na vremeto bea starite gardi na Majmuni,Komiti,Ckembari,Falanga.Vojvodi...od koi i policijata imashe strav..A ne sega nashle selo bez kucinja i ke mavaat,mameto nivno
da ime bam policijsko

За Мајмуни хах Мајмуни, тие беа на времето ама сега не се не знам дали и навива веке некој дали се збираат за утаккмица некоја барем.Немам информации затоа и не коментирам.

Vo pravo si za ova...Majmuni gi imaat napraveno dvete najgolemi gostuvanja vo makedonija 1200 dushi vo strumica za kupot i 3000 vo skopje za so Parma!!Sega se sobirame,ali za zal ne e toa sto beshe porano,pred se ja nema taa euforija niz gradot za navivanje,pogotovo ne kaj postarite navivaci kako sto beshe porano...Ali dryga prikazna e toa...
Свети Николе не е село туку град од 20 000 ако болдираното се однесуваше за Св.Николе
инаку како би постојале навивачи кога нема фудбалски тим
на пр: во кошарката направија тим и има навивачи:smir:
па да ти кажам најискрено колку големи градови во Македонија немаат фудбалски тим во прва лига? па кога си можат селата..ќе си има и навивачки групи од село позз:smir:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
318
Свети Николе не е село туку град од 20 000 ако болдираното се однесуваше за Св.Николе
инаку како би постојале навивачи кога нема фудбалски тим
на пр: во кошарката направија тим и има навивачи:smir:
па да ти кажам најискрено колку големи градови во Македонија немаат фудбалски тим во прва лига? па кога си можат селата..ќе си има и навивачки групи од село позз:smir:
Ne mislev na Sv.Nikole,nego sakav da kazam daj boze navivaci da ima vo sekoe naseleno mesto vo Makedonija..ali pravi navivaci,koj ja sakaat svojata drzava i go sakaat svojot klub!Nesto na primer kako sto beshe vo Hrvatska koga ne imase od sekade...Ali navivaci,a ne huligani!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom