Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Ви ибам тоа партиските лингури. После урлаат тука кодекси курци палци. Колку пари земавте? За колку пак гзот го продадовте? Ни за безпари не сте.

Куртони Запад
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.747
Ova e "ultras" mentalitetot na ckembari , baraat od policijata da se kaznuvaat navivaci za palenje bakli .
Не глумете француски собарици, така и треба да реагираат, по шо се разликувате вие со тие двајца Битолчани што се казнети, мора еднаш да имаме една правда за сите по секој основ или да може и ние да живееме слободно и со без закони како и вие.

Они да тераат ултрас менталитет а вие да си терате како паши.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
Ova e "ultras" mentalitetot na ckembari , baraat od policijata da se kaznuvaat navivaci za palenje bakli .
Ако го прочиташ уште еднаш статусот ќе сфатиш дека, не е зошто вас не ви пишат, туку зошто нас ни пишат.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Тие во полициски час прееска славеа со огномети околу 4-5 имаше..
 
Член од
21 јули 2020
Мислења
57
Поени од реакции
61
Не глумете француски собарици, така и треба да реагираат, по шо се разликувате вие со тие двајца Битолчани што се казнети, мора еднаш да имаме една правда за сите по секој основ или да може и ние да живееме слободно и со без закони како и вие.

Они да тераат ултрас менталитет а вие да си терате како паши.
da vie terate sekogas ultras mentalitet , mozebi ste prvi vo svetot tolku mnogu mentalitet sto imate vo grupata , abe zaboraviv nemoze nikoj so vas da tera so mentslitet , vie ste tolku pritisksni od drzavata , tolku vee macat .
ajde be veke ve poznavaat site kakvi ligavci ste ,ne vi palata veke lagite
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Ви ибам тоа партиските лингури. После урлаат тука кодекси курци палци. Колку пари земавте? За колку пак гзот го продадовте? Ни за безпари не сте.

Куртони Запад
Еее толку ли те боли што не можете да бидете како младината на Комити која јасно и гласно (преку соопштение и транспарент) порачаа дека ништо не сакаат да имаат ао партија и дека не поддржуваат партиски протести..Те боли зошто знаеш дека сте до врат заглаврни во гзот на ДУИ. Не спомнувај збор како менталитет веќе. Пола воџи ви се напикани во Влада дечко. И покрај тоа што наш член е затворен се решивме дека до крај нема да имаме ништо со партија! Додека вас ве тераат да искачате за убиено дете (Саздо) да протестирате. Што менталитет е тоа кажи ми? Ај доста ти беше. Мрш у штаб. Идат избори.
 

Attachments

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Еее толку ли те боли што не можете да бидете како младината на Комити која јасно и гласно (преку соопштение и транспарент) порачаа дека ништо не сакаат да имаат ао партија и дека не поддржуваат партиски протести..Те боли зошто знаеш дека сте до врат заглаврни во гзот на ДУИ. Не спомнувај збор како менталитет веќе. Пола воџи ви се напикани во Влада дечко. И покрај тоа што наш член е затворен се решивме дека до крај нема да имаме ништо со партија! Додека вас ве тераат да искачате за убиено дете (Саздо) да протестирате. Што менталитет е тоа кажи ми? Ај доста ти беше. Мрш у штаб. Идат избори.
Ај за протестите нека биде како што викаш ти.
А за молењето што го правевте во партиите за помош на клубот? Или тие пароли ги правеа старината на комити?
Вие сте ''0'' во споредба со старината си дошол тука мене да ме убедиш дека вашата парола е некоја си официјална.
Менталитет е морал, култура, начин на изразување итн. А кај тебе нема сигнал од тие бидејки си безобразно неедуцирано дете.

Да. Доста ми беше

Ти ќе МАРШираш во втора лига.
А јас во ЕВРОПА.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.747
Ај за протестите нека биде како што викаш ти.
А за молењето што го правевте во партиите за помош на клубот? Или тие пароли ги правеа старината на комити?
Вие сте ''0'' во споредба со старината си дошол тука мене да ме убедиш дека вашата парола е некоја си официјална.
Менталитет е морал, култура, начин на изразување итн. А кај тебе нема сигнал од тие бидејки си безобразно неедуцирано дете.

Да. Доста ми беше

Ти ќе МАРШираш во втора лига.
А јас во ЕВРОПА.
Ќе марширате до 2 коло и дома, како и сите други македонски екипи. Вардар играл во групи, го елеминирал Фенербахче, освоил два пати титула во Лига шампиони(ракомет) и еднаш играл Лига европа, може само да сонувате за такво нешто

А за втора лига ме брзајте, не сме ние како вас па да играме општинска лига, да менуваме 100 имиња, да се продадеме на албанска партија као вие на македонска само за клубот да ви игра прва лига.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Која е таа парола со која сме молеле партија да го спаси клубот? Пушти слика ајде. И која година е? Ајде просветли ме. Инаку што си бладаш за старина кретену.. Лојал Фанс ударна екипа на Комити се.Ти си неписмен значи. Јас мислев знаеш нешто. Викаш менталитет значи морал? Е па затоа реков дека не треба во иста реченица тој збор да оди со зборот Шверцери. Затоа што смрт на дете ништо не ви значи. Затоа што протестиравте дека "не била ваква смрт онаква била" "они немале ништо со смртта, тој самиот после кога играл оро паднал" . Срам, сељачизам, немање кодекс и нула менталитет. Тоа сте. Е тоа те боли. Каков идиот..Лојал фанс ништо не значеле на Запад. Толку ли немаш компас за навивачи. Што понатаму да зборам кога лупаш таква глупост. И немој да викаш "Ај нека ти биде за протестиве" зошто појасно од соопштение и акцијата со трансот не може да има. А бе вие протестирате за дете убиено ало. Ние не сакавме да излеземе на протест за наш член и брат затворен на 27 април зошто никој нема да не убеди дека зад тие протести не стои партија. Со години сме анти политика. Затоа и се дешава ова што се дешава со Вардар и Комити. Решени се дека ваков пркос и отпор закаат да го угушат. Е тоа дечко идиоту е разликата помеѓу Омеровци, Артановци и КОМИТИ. Вие сте буљаши партијаши кои во животот не сте писнале против Омер,Артан а ваму зборите за морал и менталитет. ЕДНА ГОЛЕМА НУЛА!
Али и вашиот народ ве прочита. На последниот протест видовме само сто души дека сте. Па молевте сите да се приклучат бла бла. Али ете, на крај пак 150 глупи кретени пуштени на улица. Толку е!
А дека ќе одиме во втора лига..ДО СМРТ СО ВАРДАР СКОПЈЕ! Е тоа е менталитет!
А ти да знаеш..два животи да поминеш од по сто годинк, нема да го доживееш со слога тоа што ние за 30 години го доживеавме со Вардар! И НА ВРВОТ И ПОСЛЕДЕН ТИ СИ ВАРДАР САМО ЕДЕН!
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Која е таа парола со која сме молеле партија да го спаси клубот? Пушти слика ајде. И која година е? Ајде просветли ме. Инаку што си бладаш за старина кретену.. Лојал Фанс ударна екипа на Комити се.Ти си неписмен значи. Јас мислев знаеш нешто. Викаш менталитет значи морал? Е па затоа реков дека не треба во иста реченица тој збор да оди со зборот Шверцери. Затоа што смрт на дете ништо не ви значи. Затоа што протестиравте дека "не била ваква смрт онаква била" "они немале ништо со смртта, тој самиот после кога играл оро паднал" . Срам, сељачизам, немање кодекс и нула менталитет. Тоа сте. Е тоа те боли. Каков идиот..Лојал фанс ништо не значеле на Запад. Толку ли немаш компас за навивачи. Што понатаму да зборам кога лупаш таква глупост. И немој да викаш "Ај нека ти биде за протестиве" зошто појасно од соопштение и акцијата со трансот не може да има. А бе вие протестирате за дете убиено ало. Ние не сакавме да излеземе на протест за наш член и брат затворен на 27 април зошто никој нема да не убеди дека зад тие протести не стои партија. Со години сме анти политика. Затоа и се дешава ова што се дешава со Вардар и Комити. Решени се дека ваков пркос и отпор закаат да го угушат. Е тоа дечко идиоту е разликата помеѓу Омеровци, Артановци и КОМИТИ. Вие сте буљаши партијаши кои во животот не сте писнале против Омер,Артан а ваму зборите за морал и менталитет. ЕДНА ГОЛЕМА НУЛА!
Али и вашиот народ ве прочита. На последниот протест видовме само сто души дека сте. Па молевте сите да се приклучат бла бла. Али ете, на крај пак 150 глупи кретени пуштени на улица. Толку е!
А дека ќе одиме во втора лига..ДО СМРТ СО ВАРДАР СКОПЈЕ! Е тоа е менталитет!
А ти да знаеш..два животи да поминеш од по сто годинк, нема да го доживееш со слога тоа што ние за 30 години го доживеавме со Вардар! И НА ВРВОТ И ПОСЛЕДЕН ТИ СИ ВАРДАР САМО ЕДЕН!
Сакаш да кажеш дека комити се партијаши а лојал фанс не. Или викаш комити-вмро а лојал фанс-сдсм.
Јас останувам тука каде и што почнав. Не можеш да ме убедиш на друго.
За другите точки си трескал колку си можел.
Ќе ве видиме во втора лига колку менталитет имате и тебе и @Илко Илија

Никој не те праша што мислење имаш за Шверцерат, смири се.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.747
Сакаш да кажеш дека комити се партијаши а лојал фанс не. Или викаш комити-вмро а лојал фанс-сдсм.
Јас останувам тука каде и што почнав. Не можеш да ме убедиш на друго.
За другите точки си трескал колку си можел.
Ќе ве видиме во втора лига колку менталитет имате и тебе и @Илко Илија

Никој не те праша што мислење имаш за Шверцерат, смири се.
Цело време влегуваш во дискусија коа ќе ти влезат вака членови на Комити како дечково и како оној пред некој месец исто што пишуваше и коа ќе те удрат со факти и одма прекинуваш дискусија. Ок е да не прифаќаш негови мислења и ставови ама ако веќе отвараш таква сериозна дискусија терај ја до крај а не да ја прекинуваш секогаш.


Менталитетот е тој, јас веќе одамна не гледам никаков фудбал(освен нормално нашето првенство, Вардар пред се) ни па спорт а баш тогаш најмногу ми се зголеми мотивот да навивам за Вардар, и покрај големите успеси во РК.Вардар, едвај сум ги гледал финалињата нормално затоа што тоа е пред се успех со македонски предзнак а и успех на сите Вардарци, така да не ме интересираат трофеи, слава и успех, туку баш го имам тој навивачки менталитет и оваа ситуација ме прави уште повеќе да го сакам ФК.Вардар од што сум го сакал и зависно од ситуацијата натаму, од се срце би го гледал, ако не дај Боже му се случи некое лошо сценарио, во било која лига.

А ако јас така се чуствувам што ни сум од Скопје, ни сум у Комити, тогаш кај нив ќе проработи најголемиот инат во некоја таква ситуација ама ќе биде тешко, зошто вие имавте мотив затоа што имавте политички партии позади вас и во најтешките ваши денови кои ве вратија таму каде што сте сега.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.169
Не дополнив дека ми е одвратно што партиски пацови постираат слики од осудени протестанти, кои војувале во 2001. А, што направи нивната партија за нив? Па, не го ставив јас Талат за министер за одбрана, не ги амнестирав јас хашките случаи. Освен тапшање по рамо, ништо немаат добиено луѓето.
Неколку пати имам пишувано дека тогаш на протестот бевме преку сила 500-600 луѓе пред Влада, за после неколку години магично да почне да им смета тоа што Таљо е претседател на Собрание.

Таљо за Министер за Одбрана беше поголемо мочање врз државата тогаш, дезертер, кој пукал врз Армијата и Полицијата и наместо да биде суден за тоа он беше амнестиран и награден со министерско место.

Не бев на протестите затоа што "дијаспората" се сети на овие луѓе после 4 години, и жал ми е за нив како беа искористени за партиски цели, а Крсто свињата од Вевчани сега си дели тендери и е најголем пајташ со комуњарите.

Крсто е идеален пример за "патриотот" што го опиша погоре, кради ја државата, лупај се у гради и кога ќе згусне испичкај се и продади ги твоите.

Ви ибам тоа партиските лингури. После урлаат тука кодекси курци палци. Колку пари земавте? За колку пак гзот го продадовте? Ни за безпари не сте.

Куртони Запад
Дечко, дефиниција за партиски лингури сте вие. Главни спонзори ДУИ и Општина Чаир, не смеете еден графит да нацртате без согласност од Омер и оној Изет. Ќути сокриј се во некоја чајџилница жити се.
 
Последно уредено:

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Цело време влегуваш во дискусија коа ќе ти влезат вака членови на Комити како дечково и како оној пред некој месец исто што пишуваше и коа ќе те удрат со факти и одма прекинуваш дискусија. Ок е да не прифаќаш негови мислења и ставови ама ако веќе отвараш таква сериозна дискусија терај ја до крај а не да ја прекинуваш секогаш.


Менталитетот е тој, јас веќе одамна не гледам никаков фудбал(освен нормално нашето првенство, Вардар пред се) ни па спорт а баш тогаш најмногу ми се зголеми мотивот да навивам за Вардар, и покрај големите успеси во РК.Вардар, едвај сум ги гледал финалињата нормално затоа што тоа е пред се успех со македонски предзнак а и успех на сите Вардарци, така да не ме интересираат трофеи, слава и успех, туку баш го имам тој навивачки менталитет и оваа ситуација ме прави уште повеќе да го сакам ФК.Вардар од што сум го сакал и зависно од ситуацијата натаму, од се срце би го гледал, ако не дај Боже му се случи некое лошо сценарио, во било која лига.

А ако јас така се чуствувам што ни сум од Скопје, ни сум у Комити, тогаш кај нив ќе проработи најголемиот инат во некоја таква ситуација ама ќе биде тешко, зошто вие имавте мотив затоа што имавте политички партии позади вас и во најтешките ваши денови кои ве вратија таму каде што сте сега.
Цело време прекинувам зошто ретко некој вака паметно и културно си го кажува мислењето. Дечкото горе е млад нервозен и полн со адреналин напаѓа, вреѓа итн. Не верувам дека може да се развие некоја здрава дискусија затоа по паметно е да се прекине на време. И он си е партијаш но не знае

Ние во втора лига бевме на врвот во навивачка смисла. Бројка, пaроли, гостувања итн. За тоа можеме часови да ви предаваме како се сака клубот во тешки времиња. Немаше ни партии ни бутур остај ти овие приказни што ги кажуваат овие што коренот им е партиски.

Се надевам дека овој пат Вардар нема да се спаси со парите на народот и ќе си оти каде што заслужува. Нели така оди редот а не секој пат спси гз. Партијата која цел живот ги помага веќе не е на власт и нема пари. Изгледа затоа и почнаа да се активираат по партиски организации големиот дел на групата. Сигурно им ветил некој нешто за клубот.

Поздрав
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom