Навивачки групи во Македонија!

Член од
18 септември 2020
Мислења
52
Поени од реакции
93
Не знам кај виде во мојот коментар национализам, за другите не одговарам. А за слики, претпоставувам имаш фб, па влези на официјалниот фб профил Чекмабри Битола, таму ги имаш активностите на групата.
Ете последно сличе Пелистер-слога
Поздрав
 

Attachments

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
29
Поени од реакции
18
Делије куманово се дел од Кумани кои пратат и ЦЗ или?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
27.546
Поени од реакции
50.212
Јас колку што се сеќавам, маичката е падната на ракомет, Јехона со Вардар Полог пред некоја година. Веројатно и бајракот исто. Гемиџии во меѓувреме станаа многу поорганизирани од тие години кога се реактивираа.
Малубројни се, реално повеќето и си живеат добро со албанците во градот. Какви петарди има на сликиве од прославава, сите албанци ги знаат, си имаат заемна почит. Овие Кастриоти биле ли некогаш на гостување вон Гостивар? Освен еднаш во Маџари. Најнеактивна албанска група, дури и оние Патриотет на Влазними подобри изданија имаа на времето.
 
Последно уредено:
Член од
4 декември 2014
Мислења
283
Поени од реакции
203
Што се случувало во Гостивар?

Кастриотет стварно имаа напад? Има видеo како бегаат кај вардар гемиџии?

Прегледај го приврзокот 280463
Имаа напад во обид 3 - 4 нивни сакаа да земат ударното знамето на групата. После тоа кога се пуштијаи постарата група на Гемиџии се знае мајка бежанија. Они како група не ни постојат се активираат тука таму на некоја утакмица и тоа е тоа. Башка воџата е од Балисти така да функционираат повеќе како подргупа на Балисти него самите како навивачка група.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
94
Поени од реакции
60
Лично бев таму, имаше од сите скопски групи луѓе кои помагаа и донираа средства, облека, храна и вода. ШВЕРЦЕРИ НЕМАШЕ, затоа и го кажав како пример случајов. Може како поединци сте помагале само на албанци од тој регион што е пак срамота. Ние помагавме на сите.
3504E456-F253-41FC-8538-BDC1ACE63AEA.jpeg

Od kade be ti tolku siguren deka Shvercerat ne pomagale vo hasanbeg?”Jas licno bev tamu” i sto kur sakas da kasuvas so toa?Da ne si bil ti angaziran tamu da strazuvas dali ke dojdat li Shvercerat?:D Ne glumi tuka majka tereza be provincijalec se gordee tuka jas licno bev tamu vie ne bevte , klosar neviden:facepalm:
 
На врв Bottom