Навивачки групи во Македонија!

Член од
8 октомври 2015
Мислења
655
Поени од реакции
1.095
Albanskite NG kolku sobrale samo za zemjotresot vo Albanija, vie site zaedno od osnovanje do den denes ne ste sobrale tolku.
Zemjotresot e elementarna nepogoda koja se slucuva poretko no mozi da bidi fatalna.Vo zemjotresot koj go pogodi Drac mnogu nasi luge zedoja ucestvo,dali preku doniranje ili direktna fizicka pomos ne e bitno,elementarnata katastrofa ne prepoznava podelba na nacionalna ili religiska osnova.
Ne treba da cekate nov zemjotres za da pomognite abdal.
Tuka zboruvame za doniranje na bilo kakva pomos za ranlivite kategorii,samoto to so klavas akcent na brojka na pokloncinja(donirale 30 pokloncinja...) te/ve klasificira kako ednokletocna ameba i sustesvo koe ne zasluzuva da go disi istiot vozduh kako ostanatite luge.Doniranjeto e blagoslov,a ne materijalna velicina.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
288
Поени од реакции
285
Zemjotresot e elementarna nepogoda koja se slucuva poretko no mozi da bidi fatalna.Vo zemjotresot koj go pogodi Drac mnogu nasi luge zedoja ucestvo,dali preku doniranje ili direktna fizicka pomos ne e bitno,elementarnata katastrofa ne prepoznava podelba na nacionalna ili religiska osnova.
Ne treba da cekate nov zemjotres za da pomognite abdal.
Tuka zboruvame za doniranje na bilo kakva pomos za ranlivite kategorii,samoto to so klavas akcent na brojka na pokloncinja(donirale 30 pokloncinja...) te/ve klasificira kako ednokletocna ameba i sustesvo koe ne zasluzuva da go disi istiot vozduh kako ostanatite luge.Doniranjeto e blagoslov,a ne materijalna velicina.
nemoj taka da zboras neznajs nisto za niv a gi vregas oti nemat humano nisto napraeno vo poslednite 20 godini ama da vidis zemjotreso ko bese albanija eheee site pari sobraja ednas vo 20 godini ama so ogled so koj likoj prajme muabet i to mnogu e
 

Casual87

жжж
Член од
10 декември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
87
Еј дечки нема потреба од вакви препукувања. За жртви се работи.Ало баталете вакви муабети.Кодекс 0. И земјотресот во Албанија и земјотресот во Хрватска и земјотресот во СКОПЈЕ се човечка несреќа.Нема простор за ривалство тука.Секој еден што донирал алал нека му е.
Кога се работи за човечка жртва
не е важна крвта!
УЛТРА КОДЕКС!
 
Член од
1 април 2013
Мислења
119
Поени од реакции
98
Prestanete vise so navredi ne ste interesni, pcovkite i navredite se nedostatok na argumenti a ako nejkete da disete ist vozduh so mene ednokletocniot slobodno zaminete od ovie prostorii.
Inace za toa sto zboruvavme... nikoj ne rece deka samo vo toj slucaj sme soberele sredstva, taka da olabavet, toa bese samo edna od situaciite kaj sto site alb. n.g. bea seriozno mobilizirani.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
894
Поени од реакции
917
Prestanete vise so navredi ne ste interesni, pcovkite i navredite se nedostatok na argumenti a ako nejkete da disete ist vozduh so mene ednokletocniot slobodno zaminete od ovie prostorii.
Inace za toa sto zboruvavme... nikoj ne rece deka samo vo toj slucaj sme soberele sredstva, taka da olabavet, toa bese samo edna od situaciite kaj sto site alb. n.g. bea seriozno mobilizirani.
Во Стајковци и Сингилич кога беа поплавите пред неколку години скоро сите Македонски групи помогнаа и донираа средства за оштетените, чистеа и беа логистика. Таму имаше многу семејства кои се од Албанска националност и на нив се помогна. Помогнаа ли тогаш нешто Шверцери и Балисти? Или повеќе ги интересира во друга држава земјотрес отколку дома.
 
Член од
1 април 2013
Мислења
119
Поени од реакции
98
Во Стајковци и Сингилич кога беа поплавите пред неколку години скоро сите Македонски групи помогнаа и донираа средства за оштетените, чистеа и беа логистика. Таму имаше многу семејства кои се од Албанска националност и на нив се помогна. Помогнаа ли тогаш нешто Шверцери и Балисти? Или повеќе ги интересира во друга држава земјотрес отколку дома.
Za drugite NG ne znam no nasi luge sekoj den imase tamu, pari se sobirale, alista i smestaj isto taka.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
894
Поени од реакции
917
Za drugite NG ne znam no nasi luge sekoj den imase tamu, pari se sobirale, alista i smestaj isto taka.
Лично бев таму, имаше од сите скопски групи луѓе кои помагаа и донираа средства, облека, храна и вода. ШВЕРЦЕРИ НЕМАШЕ, затоа и го кажав како пример случајов. Може како поединци сте помагале само на албанци од тој регион што е пак срамота. Ние помагавме на сите.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.939
Поени од реакции
11.912
Лично бев таму, имаше од сите скопски групи луѓе кои помагаа и донираа средства, облека, храна и вода. ШВЕРЦЕРИ НЕМАШЕ, затоа и го кажав како пример случајов. Може како поединци сте помагале само на албанци од тој регион што е пак срамота. Ние помагавме на сите.
Нема теорија они со таа омраза да помагаат колективно и да не прават разлика меѓу настраданатите. Баш убав пример даде со поплавите.
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
51
Поени од реакции
41
Таа рака што дава не се суши. Нека се множат ваквите хуманитарни акции и да се прават секој месец. Читам горе некој чкембар пишал како за нас не ни одело на памет хуманоста. Тоа кај нас е секојдневна должност а не годишно еднаш реклама!.

Кој прати може да види по нетов.

Акција за Хасанбег (сингилич) собирање на средства во Чаир, Чаирчанка, Чаршија + луѓе на терен по оштетените куќи. (и на наши членови).
Акција за Куманово, собирање на средства.
Акција за Кондово, големиот пожар учество на голем дел на наши членови за помош на спречување на поголем пожар.
Акција за Албанија, собирање на средства (30.000еур) + Камион со храна, лекови и други потребни работи. (за 3дена)
Акција по основни училишта, Доделување на лични потреби на учениците. Ташни, тетратки и др.
Акција за помош на оперирање на неколку деца од Чаир. (операции по илјадници евра).
Акција за доделување пакети со храна за Рамазан.
Акција за доделување на поклони нови алишта и чевли на деца за Бајрам.
Акција за помош на фамилии со тешка финансиска состојба. (Собирање на средства и носење пакети со храна и др).
Акција за помош на затвореници кои некогаш биле дел од трибина. Безброј пати продадените карти од стадион испратени на нив.


Да на избројам уште работи кои луѓе индивидуално пишуваат и се јавуваат. Прашајте без разлика каква националост да е дали некого сме го одбиле кога е во прашање хуманоста. Ако има некој нека се јави слободно па макар и од битола да е.

Ах бре Чкембарче ај нема да паднам на твојата ниска култура да навредувам.
Чекајте игра со Вардар па појавете се како печурки бидејки вие само за Вардар постоите.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
390
Не сакам да навлегувам во дебатата за хуманитарните акции, оти нели нашата вера вели: А ти, кога даваш милостина, да не знае твојата лева рака што прави десната, за да биде твојата милостина во тајност; и тогаш, твојот Отец, Кој гледа тајно, ќе те награди јавно.“
Да реплицирам во делот на милвол дека само со вардар Чкембари ги има. Досадни сте со тој муабет, 3 години со нив немаме утакмица па пак Чкембари ги има.
Среќни Божиќни празници
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
51
Поени од реакции
41
Не сакам да навлегувам во дебатата за хуманитарните акции, оти нели нашата вера вели: А ти, кога даваш милостина, да не знае твојата лева рака што прави десната, за да биде твојата милостина во тајност; и тогаш, твојот Отец, Кој гледа тајно, ќе те награди јавно.“
Да реплицирам во делот на милвол дека само со вардар Чкембари ги има. Досадни сте со тој муабет, 3 години со нив немаме утакмица па пак Чкембари ги има.
Среќни Божиќни празници
Добро кажано, тогаш додади материјал да видиме и ние кои не сме вишле освен една фотографија во струга. (и тоа против Вардар). А не тука да изигравате големи националисти и цело време да навредувате и да мислите дека тоа ви го крева рејтингот. Оваа е навивчки форум и повеќето влагаат да читаат или пишуваат во врска со тоа. Ако некој сака да ја храни омразата или националноста има илјадници страни каде што можат да го тераат тој филм.

Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom