Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 декември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
20
Според мене мислам дека е потребно некое обединување и тоа да биде на следниов начин.Од пролет да се тргнат сите знамиња на групите од ограда и да нема ништо друго закачено освен парола со Правда за Саздо.Да се случи навивачко обединување како во Хрватска кога пред војната сите навивачки групи навивале против српски тим кој тој викенд ќе гостувал кај некој хрватски тим или да одат заедно на гостување во Србија.Така да биде и кај нас нешто слично.Кога Вардар ќе игра со Слога дома сите навивачки групи да бидат на запад или пак кога Пелистер ќе игра со Искра сите да се во Битола.Едноставно ривалството и навивањето секој за себе да се остави во мирување.Сега некој ќе рече ама ќе се уништат ривалствата ама пак ако вас тоа ви е побитно од животите на Македонците и од Македонија тогаш нека биде така.На овој начин ќе има голем контакт помеѓу Македонците кои размислуваат свесно и отпорот ќе биде се поголем.А вака расцепкани на сите страни од државата не можеме ама баш ништо.Што корист ќе имаме ако на пример Мајмуни пеат во Кратово Македонија на Македонците кога на Градски можат да пеат заедно со сите навивачки групи против оние на кои треба да им се пее.Мое видување е ова не значи дека треба да се согласи некој ама според мене локал патриотизмот е и еден од главните проблеми зошто тонеме.Не може бе народ да се расправа која пастрмајлија била поубава додека државата оди во курац и се случуваат убиства на Македонци.А и каква корист ќе има некој да пее за својот град/населба ако нема држава?
Незнам колку си во навивачка група или такви ми ти работи, али досега имало 3,4 состаноци со овај муабет ама нормално ниту 1 муабет не се реализира нормално зш сме македонци
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.771
Незнам колку си во навивачка група или такви ми ти работи, али досега имало 3,4 состаноци со овај муабет ама нормално ниту 1 муабет не се реализира нормално зш сме македонци
Не сум член на никоја навивачка група.Тоа е не верувам дека и ќе се смени нешто.Ееј од 2001 наваму не ебат бе и никако да направиме нешто.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Сериозни ли се со ова Kомити, чукај за Македонија :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Во последно посмешна група од нив не постои.
Па сеа не може да се генерализира и сите да им се ставаат у еден ист пакет така да погрешно и се изразив горе, ама овој што им ја води странава, или нека се 3-4 луѓе сеедно, ко да ја претерале периодов со пиење и уз тој процес ја смислиле оваа генијална идеја.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
Како што кажав профилот којзнае кој го води,се некој глупости се објавуваат ни 10% во врска со групата или Вардар,кое чукање ова ќе биде мизерија
 
Член од
26 декември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
20
Како што кажав профилот којзнае кој го води,се некој глупости се објавуваат ни 10% во врска со групата или Вардар,кое чукање ова ќе биде мизерија
Све досега ајде се јадеше, ептен партија мешање ама ова со чукањево е најголема брука шо постој !
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Најбедно е што ова не е став на целата група (верувам) и заради поединци и дојдовме до распад и до ова најниско ниво каде што сме сега, да лупаме во празно (или тенџериња).
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Ќе чукаме јако на тераса :pos:
Колку повеќе чукаме толку повеќе ќе не има на улица :pos:
Ова мора да го има пишувано истиот што ги преведува турските серии. Не е можно само мене чукањево да ме асоцира на ебење.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.159
Поени од реакции
25.650
Ова е копија на герила акциите на ДОС и Отпор во Србија. Тие секојдневно за време на емитувањето на дневникот на РТС, повикуваа народ да излегува на тераси и да чука во лонци. Ниту оригинално, ниту ефективно.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Замисли еве некој и да сака да се приклучи на акцијава, искача лупа на тенџер на тераса на - 10, го пријавуваат во бардовци останатите 99% од комшиите што појма немаат дека овој уствари го брани името и доаѓа жуто комбе :))
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Veke podolgo vreme gi pratam soopstenijata na Komiti I imam primeteno sekogas koga ke napisat nekoe soopstenie za povik na akcija ili slicno, drugiot den ke procitam od luge za upad I pretresi vo domovi na clenovi na Komiti. Moj zaklucok e deka toj sto gi pisuva soopstenijata raboti za policija ili toj sto mu nareduva da objavuva vakvi raboti sorabotuva so policija, koja ima opravduvanje za apsenje I pretresuvanje na markirani clenovi koi imaat ili mozat da prezemat ekstremni aktivnosti. Moj sovet e Komiti da si povedat malku istraga vo nivni redovi koj im raboti za MVR kako krt ili glodar.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Veke podolgo vreme gi pratam soopstenijata na Komiti I imam primeteno sekogas koga ke napisat nekoe soopstenie za povik na akcija ili slicno, drugiot den ke procitam od luge za upad I pretresi vo domovi na clenovi na Komiti. Moj zaklucok e deka toj sto gi pisuva soopstenijata raboti za policija ili toj sto mu nareduva da objavuva vakvi raboti sorabotuva so policija, koja ima opravduvanje za apsenje I pretresuvanje na markirani clenovi koi imaat ili mozat da prezemat ekstremni aktivnosti. Moj sovet e Komiti da si povedat malku istraga vo nivni redovi koj im raboti za MVR kako krt ili glodar.
Illuminati, abrat?
 
Член од
26 декември 2018
Мислења
33
Поени од реакции
20
Veke podolgo vreme gi pratam soopstenijata na Komiti I imam primeteno sekogas koga ke napisat nekoe soopstenie za povik na akcija ili slicno, drugiot den ke procitam od luge za upad I pretresi vo domovi na clenovi na Komiti. Moj zaklucok e deka toj sto gi pisuva soopstenijata raboti za policija ili toj sto mu nareduva da objavuva vakvi raboti sorabotuva so policija, koja ima opravduvanje za apsenje I pretresuvanje na markirani clenovi koi imaat ili mozat da prezemat ekstremni aktivnosti. Moj sovet e Komiti da si povedat malku istraga vo nivni redovi koj im raboti za MVR kako krt ili glodar.
Ма каки упади ништо нема од тоа. Све пријо за политички цели, со спиновани медиуми.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom