Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
20
Teror vrz mak navivacki grupi za vo krusevo za incidentot i za govor na omraza povikani na raspit nekolku lugje podetalno se sprema i zatvorski kazni da ne razlagam tolku za brzo ke ima demant :=
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.892
Поени од реакции
17.504
Teror vrz mak navivacki grupi za vo krusevo za incidentot i za govor na omraza povikani na raspit nekolku lugje podetalno se sprema i zatvorski kazni da ne razlagam tolku za brzo ke ima demant :=
Е не бе ќе ги казнуваме напаѓачите на Злате од Комити или Бојан од Чкембари или пак убијците на Саздо.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Патетично!!!
п.с. каде може да се купуват жолти елечиња:pos:
Одговор: На Бит Пазар! А богами тамо може и некој пиштол , и Калашников, ама не се продаваат комплет со прст и мадиња
https://ekipa.mk/komiti-otpor-kade-ima-zholti-elechina/
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
Патетично!!!
п.с. каде може да се купуват жолти елечиња:pos:
Одговор: На Бит Пазар! А богами тамо може и некој пиштол , и Калашников, ама не се продаваат комплет со прст и мадиња
https://ekipa.mk/komiti-otpor-kade-ima-zholti-elechina/
Батали ти жолти елечиња, држи си се до бели кечиња.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.272
Страницата не се знае ни кој ја води ни ништо и сами гледате дека 90% од постовите се само јачање за протести и слично
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.008
Поени од реакции
2.272
Упад и претрес во домовите на неколку членови на Комити вечерва...
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Заврши есенскиот дел од ракометната супер лига, па ке напишам збор два за групата ова полусезона. Одработени неколку гостувања : Радовиш,Прилеп,Скопје(со Бутел и Вардар Јуниор). На сите домашни исто така присутни во бројка над 100 души. Последните 2 кола игравме со Борец и Радовиш (двете работен ден.)
Охрид-Борец(11.12- вторник)
Screenshot_20181214-155329_Gallery.jpg
Со Радовиш(13.12- четврток)
received_264936550853162.jpeg
Исто така перидов изработени се нови дуксови на подгрупата BlueForce.
Screenshot_20181214-120110_Instagram.jpg
Морам да ги пофалам годинава младите дечки кои работат цело време на бројка, пиро, реквизити(допрва)..50-60 членови на дерби 100+. Истиве дечки си го изработија својот прв бајрак.Не се подгрупа повеќе се екипа па така и си го добија прекарот ,,Екипа Паркче''.
20181214_153307.jpg
received_762039720802226.jpeg
На последната утакмица извадена нова коцка(рачна изработка)
Screenshot_20181214-155311_Gallery.jpg
Горе долу то беше за полусезонава , следна се надеваме уште подобро.
За крај ке заборавев. Им го честитавме празникот на пријателите во плаво. 13.12:D received_744731265898872.png
 
Последно уредено:
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Годинава само Рибари и Комити (иако да не кажам во "мизерна" бројка) работат константно. Рибари си ја кренаа групата од мртва точка, Комити колку толку извадиа некоја кореографија и задржаа константонст во појавување на трибина. Другите дно, подолу од нула. Кога ќе им текне се појавуваат на утакмица, обично на некое си дерби, одат на што ќе им текне, те фудбал, те ракомет, те кошарка. Подобро и 10 души бидете на утакмица, ама појавувајте се барем секое коло, на еден клуб. Не сега ве нема, па ќе дојде некоја прослава или дерби и ќе мерите муда и ќе глумите големите навијачи, а цела сезона ја преспивате. Не знам како имате лице да кажувате дека едните сте подобри од другите, тие се сељаци, тие се педери и тн. Или навивајте константно или воопшто не се појавувајте, згаснете ја групата. Нема по срамно нешто за една група да го остави клубот преку цела сезона на цедило и кога ќе дојде дерби да се појави во голем број поради противниците. За што постоите, за клубот свој или за ривалите? И не се вадете со муабети од типот "репресија вака така". Кога можат Комити под константна репресија веќе со години да опстојуваат и ако треба и 30 души да се појават на трибина, можете и вие.
А да, и за Фемили важи истото како за Комити.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Годинава само Рибари и Комити (иако да не кажам во "мизерна" бројка) работат константно. Рибари си ја кренаа групата од мртва точка, Комити колку толку извадиа некоја кореографија и задржаа константонст во појавување на трибина. Другите дно, подолу од нула. Кога ќе им текне се појавуваат на утакмица, обично на некое си дерби, одат на што ќе им текне, те фудбал, те ракомет, те кошарка. Подобро и 10 души бидете на утакмица, ама појавувајте се барем секое коло, на еден клуб. Не сега ве нема, па ќе дојде некоја прослава или дерби и ќе мерите муда и ќе глумите големите навијачи, а цела сезона ја преспивате. Не знам како имате лице да кажувате дека едните сте подобри од другите, тие се сељаци, тие се педери и тн. Или навивајте константно или воопшто не се појавувајте, згаснете ја групата. Нема по срамно нешто за една група да го остави клубот преку цела сезона на цедило и кога ќе дојде дерби да се појави во голем број поради противниците. За што постоите, за клубот свој или за ривалите? И не се вадете со муабети од типот "репресија вака така". Кога можат Комити под константна репресија веќе со години да опстојуваат и ако треба и 30 души да се појават на трибина, можете и вие.
А да, и за Фемили важи истото како за Комити.
АМИН! Би те надополнил али кажа се што треба да се каже ретко квалитетен пост во морето глупости испишани со страници на форумов
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.892
Поени од реакции
17.504
За утре е најавен протест од страна на семејствата на УБИЈЦИТЕ на Саздо.Можно е присуство на Шверцери зошто како што гледам по фб сите застануваат во одбрана на двајцата нивни членови.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.892
Поени од реакции
17.504
Нема тема за случајот на Саздо па ќе пишувам тука.Не знам колку го следите судењето ама денеска беше одбиено барањето на Шехтански за да се земат како докази мобилните телефони на двајцата УБИЈЦИ и телефонот на Саздо.Јас мислам дека ова многу ќе попречи за да се донесе правилна пресуда зошто според мене ќе се види што се му пишувале на Саздо и како му се заканувале.[DOUBLEPOST=1545767610][/DOUBLEPOST]Балисти <3 Минстерство за култура[DOUBLEPOST=1545774798][/DOUBLEPOST]https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1108218162671136&id=100004488877165
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom