Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.847
  Допаѓања:
  41.691
  Јас не поддржувам протести во форма како што е најавена за вечер и нема да присуствувам.

  Комити одамна требаше да научат дека не треба да трчаат како прле пред магаре и на крај да бидеме одново искористени во негативна конотација. Комити ќе беа фактор ако бевме бар 4000 луѓе на трибина, не со 24 навивачи во просек и треба да знаат до каде се можностите на групата.
  Убаво зборуваа некои членови во минатото, групата треба да се насочи исклучиво кон ВАРДАР, а единствениот протест во кој треб да учествува се протести за социјалните и општествени стандарди на населението и тиранијата од политичарите врз обичниот народ. Тоа е патриототски потег за мене, да бидеш една движечка сила за промени кои задолжително и се потребни на државата, а не мешање во некој тривијален спор.
  Поразени сме одамна и ништо не може да се направи додека имаме политичари какви што имаме.
   
  На BabylonBloke, Terroir, millwall и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.161
  Допаѓања:
  4.290
  :love:
  Ја највеќе ради ова престанав да одам на трибина. Идеолошки никако не можам да се најдам таму и тоа е тоа.
   
  На whatto и Colt Willcox им се допаѓа ова.
 3. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.847
  Допаѓања:
  41.691
  Работава е што идеологијата на групата е непроменета од самото формирање, само што како што созреваат членовите на истата сфаќаат дека Комити водат „битка“ со погршени противници и многу поважно е што има поединци кои на грбот на групата и неинформираноста на младата и леснозапалива маса си профитираат за лични интереси.

  Најубаво ќе беше да се викаме Македонија, да ни ги вратат сите делови што биле населени со Македонци во Турско, да живееме во утопија во еднонационална држава, ама тоа нема никогаш да се случи. Таму сме каде што сме, имаме мало парче земја, пола држава има бугарски пасоши, 90% од младите се селат ,10% од населението живеат во мед и млеко и земаат стократно поголема плата од обичниот народ кој им ја дава таа привилегија. На крајот од денот криви ни се албанците, грците, србите, бугрите итн.
   
  На Чесен Рекетар, RaZ-R, Beck's и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. noonelikesme

  noonelikesme

  Член од:
  8 ноември 2017
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  7
  interesen slucaj dojde denot nekoj namerno ili nekoj nenamerno od sovesta sto go boli site zaedno da gi podrzuvate politickite protesti i toa organizirano so najava velejki “ne ste dobrodojdeni vo nasata tribina” .Ako razmisluvame podaleku seto ova e za tie sto ne go podrzuvat ovoj protest , po tocno za komitite koji se clenovi na sds koji najnormalno ne ke prisustvuvat na ovoj protest .Tuka pocnuvat partickite podelbi bidejki site znaeme deka ima mnogu vasi clenovi isto taka i vodzi koji se aktivisti na sds ,a na drugata strana vmrovcite koji ke go podrzuvat Mickovski peejki vmro ti si nasa sudbina ti si nasa idnina ,znaci ne deka ste partiski podeleni , pa paramparcaaaaa ste
   
 5. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.847
  Допаѓања:
  41.691
  Не тропај глупости.
  Комити одамна не функционираат како група и тоа нема врска со политика. ФБ страната којзнае кој ја одржува, ниту има воџа во групата, ниту пак има некаква организација. Меѓу членовите постои поделба по сопствени убедувања, исто како и кај секој човек кој е жител на државава.
   
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 6. noonelikesme

  noonelikesme

  Член од:
  8 ноември 2017
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  7
  kako e mozno oficialnata fb strana da postirat nesto bez dozvola na vodzite , ma ne zaebavaj ne ste formirani vcera ko grupa pa da vleguva nekoj po svoe smislo da povikuva luge od oficialnata strana.Top tema ste na portalite i site veruvaat na toa sto go gledat bez razlika dali funkcionirate ili ne funkcionirate ili koj ja odrzuva stranata ,nemate vodja bla bla toa e nesto sto ocigledno se gleda pa i se veruva
   
 7. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.465
  Допаѓања:
  732
  Ајде по пат ;)
  MACEDONIA IS OUR SOUL !!
   
 8. ForzaVardar

  ForzaVardar

  Член од:
  30 ноември 2013
  Мислења:
  1.683
  Допаѓања:
  2.424
  Истиот проблем, затоа и од време на време се дистанцирам, ама од пуста желба за навивање често одам на запад, а и поинтересно е, поготово на досадниве утакмици у домашно првенство барем забава може да има на трибина :D
   
 9. Ali Pasha

  Ali Pasha

  Член од:
  26 септември 2007
  Мислења:
  1.063
  Допаѓања:
  860
  Секој разумен човек вака размислува... гледав преска видео во ТВ 21 за некој што беше онесвестен, и во позадина одеше познатата ...клетите шиптаpи...дежурни кривци дури и за промена на името
   
 10. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.161
  Допаѓања:
  4.290
  Види у право е сабја, идеологијата на групата секогаш беше иста, ние созреавме. Еве ги гледам денес пак за шиптaри скандираат, не знам дали толку не сфаќаат дека тоа скандирање е контрапродуктивно и за на нивната кауза, т.е. за ,,одбрана на името".
  Мада не ги обвинувам нив. Државна политика 27 години беше да се ствара омраза меѓу македонците и албанците. Полесно е да владееш ии даа крадеш раскаран народ.
   
  На Beck's му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RebelMk

  RebelMk ₪ ₪ ₪

  Член од:
  18 октомври 2010
  Мислења:
  1.465
  Допаѓања:
  732
  Кој има сепаратистички идеи во земјава ? Кинезите !? ОК. Клетитееее Кинезиии :)
   
  На Mich0MKD, Epsilon, whatto и уште 4 други им се допаѓа ова.
 12. ultras1988

  ultras1988 Anti-Antifa

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.205
  Допаѓања:
  3.652
  Во врска со протестите за името се согласувам со тебе, нема што да се скандира против Албанците, тие не ни постојат во тој спор, а тоа само покажува колку е нашиот Македонец политички неписмен и ништо повеќе од тоа.
  На ваков протест треба да се пеат само песни посветени на Македонија и толку.

  Албанците и сам знаеш секогаш користат шанса да провоцираат, со знамиња од "етничка" Албанија и многу други примери познати на тебе многу добро, така да омразата меѓу нас и нив не е само од политичарите, туку најмногу од нивните провокации, а се согласувам дека народот се дели на разни основи за тие полесно да не крадат, туку си апсолутно во право.

  Може слободно во приватна порака да дискутираме ако сакаш, да не ја оптоваруваме темата.
   
  На k0k014 и VardarVoSrceto им се допаѓа ова.
 13. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.161
  Допаѓања:
  4.290
  Да да, не спорам дека провоцираат, дури сметам дека кај нивните навивачки групи тој национализам е многу поизразен. Ама па шверцери (за другите не знам ама верувам дека е исто) ти се класична џандарска инсталација. Како ќе каже власта така играат шверцери, односно гаат некој албански радикализам кој им ги пере мозоците на младите во чаир. Ме мрзи да пишувам на долго и широко ама процесов на гетоизација ќе се заврши кога мајка тереза конечно ќе проработи. Во тој момент ќе падне и последната институција (уким) каде имаше мешање на македонци и албанци, а со тоа и градење на соживот.
   
  На Dimitar171, ultras1988 и k0k014 им се допаѓа ова.
 14. Ali Pasha

  Ali Pasha

  Член од:
  26 септември 2007
  Мислења:
  1.063
  Допаѓања:
  860
  Ааааа протестот беше против сеператистички идеи, не против промена на името?!?!?!?
  Абе влези во подрум и не се бламирај повеќе!
   
 15. Комита Ултрас

  Комита Ултрас Ултрас Модератор

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  8.312
  Допаѓања:
  12.541
  Недела 17.06 2018 со почеток од 20.00 повторен собир пред собранието на Република Македонија.
  Ќе повториме дека ние иако не зeмаме пари за одбрана на татковината како полицијата и војската,како граѓани, должни сме да искочиме и да си го браниме ова наше парче земја. Ги повикуваме повторно сите навивачки групи и сите слободоумни патриоти да дојдат, да се сплотиме како едно. Ако не сте во можност за да дојдете во Скопје, организирајте се локално.
  Последен пат ве повикуваме на мирен протест, а за наредниот период нека се мислат. Нас, апсења и притисоци не не плашат. Порака до тие што се закануваат: ние не сме ни "режимот" , а ни "шарената револуција", ние сме Комити и ќе ве најдеме, а останатото сте го читале во учебниците по историја. Запомнете, борбата е да им го смениме менталитетот на нашите политичари, да научат да ги ценат и бранат интересите на Македонскиот народ, а не да ги распродаваат. Никој не е појак од народот кога е сплотен.
  Затоа ве замолуваме, раширете го идеалот за слобода, соберете ги вашите најблиски и без страв искочете на улица, ве повикува вашата мајка, Македонија!
  Да живее Македонија!!!
   
  На Име И Презиме, RebelMk, iExe и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: