Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Да, толку пратиш, 2-3 утакмици не се навива плус имаше официјално соопштение дека во иднина групата нема да ги бодри ФК, имаше некој со свој трошок кои заминаа за Струмица да ги гледаат без транспаренти и навивачки реквизити...
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Ни прв ни последен пат, денес планинците свиреја на националната химна, после иди пак муабетот дека некој ги провоцирал, а први почнаја уште од стартот....
Абе индијанци заштитени сте како белите мечки, треба ффм да ве пушти во Палестина да играте на зољи....
Тие свиреја на химна, вие почнавте албански пички, и гасна комора за вас, тие продолжија во круг, УЧК, дежаву ситуација, ни нема спас од ваков пристап... поентата ми е сите се исти, само „не можам да ги критикувам своите, ама другите резил ќе ги направам...“
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.742
Прво вие почнавте со УЧК и Шќипи етниќе ама нема врска.Не знам што толку се замарате и вие и општо народот кога има националистичко навивање.Многу повеќе се дига атмосферата според мене.Еве на пример за мртов шшиптар добар шшиптар кај Комити според мене супер оди и ритам и навивањето е подобро.Јас после утакмица може и на кафе да отидам со некој другар Албанец кој го почитувам.Според мене ништо не е страшно тоа.Сепак е трбина.А најсмешни ми се оние што како изненадени што Балистите ја испеале Македонско девојче во нивната верзија.Шо кур се глуми лудило лажен соживот како од вчера да сме.Истите тие кои сега као загрижени за месец дена ќе навиваат за Шкенди.Менатлитет у пичку матер.[DOUBLEPOST=1527119778][/DOUBLEPOST]
Nesto ve nemase :) Da ne placevte za Gujo ;)
:place::place::place:

Грујевски.
Пичка ти матер.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Да, толку пратиш, 2-3 утакмици не се навива плус имаше официјално соопштение дека во иднина групата нема да ги бодри ФК, имаше некој со свој трошок кои заминаа за Струмица да ги гледаат без транспаренти и навивачки реквизити...
Pa vie se silevte na nekoje REPETE..Otkako toa REPETE se desi 3 pati za eden mesec so vkupen rezultat 13:0 sega pocnavte so izgovori..ostaj trosoci ovo ono,nie nekoje vreme so prodavanje karti klubot go drzevme..taka da nemojte mnogu da se silite,propadnati ste komplet,barajte ja vinata vo vas dvor..so sreka naredna godina 2 MFL vi posakuvam da go zdrobite tetex..
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
ckembari.png
Чкембари денес во Струмица,спонтано и неорганизирано иако во план беше да нема групирање и навивање поради то шо неколку утакмици уназад се бојкотира ФК сепак тие шо се погодивме во сектор 8(многу повеќе имаше во другите сектори,на покриената трибина) си напрајвме јака забава на 90 минутен дожд,90% од навивањето беше упатено директно до најголемите душмани.
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Прегледај го приврзокот 191172
Чкембари денес во Струмица,спонтано и неорганизирано иако во план беше да нема групирање и навивање поради то шо неколку утакмици уназад се бојкотира ФК сепак тие шо се погодивме во сектор 8(многу повеќе имаше во другите сектори,на покриената трибина) си напрајвме јака забава на 90 минутен дожд,90% од навивањето беше упатено директно до најголемите душмани.
Imase Komiti vcera???
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Тие свиреја на химна, вие почнавте албански пички, и гасна комора за вас, тие продолжија во круг, УЧК, дежаву ситуација, ни нема спас од ваков пристап... поентата ми е сите се исти, само „не можам да ги критикувам своите, ама другите резил ќе ги направам...“
Тепелена, за исвиркување на државна химна, скандирање на терористичка организација UCK=ISIS на друго место Искра ќе претрпеше ОГРОМНА КАЗНА и закана за исфрлање од Македонската лига бидејќи нели секоја антидржавна парола се знае како се санкционира.
Пак ќе повторам, името балисти бидејќи е нацистичко, шовинистичко, антисемитско, МОРА да се забрани од употреба. Глорификацијата на фашизмот МОРА ффМ да ја запре !
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.742
Гостивар има навивачка група?
FB_IMG_1527165764749.jpg
Овие кои се да не знае некој?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Тепелена, за исвиркување на државна химна, скандирање на терористичка организација UCK=ISIS на друго место Искра ќе претрпеше ОГРОМНА КАЗНА и закана за исфрлање од Македонската лига бидејќи нели секоја антидржавна парола се знае како се санкционира.
Пак ќе повторам, името балисти бидејќи е нацистичко, шовинистичко, антисемитско, МОРА да се забрани од употреба. Глорификацијата на фашизмот МОРА ффМ да ја запре !
Каталонците нон стоп ја исвиркуваат шпанската химна, и тие се друга држава. Командант на УЧК е втор човек на државата, помирете се со тоа веќе.
Химната не беше донесена со конценсус, заедно со албанците, па затоа ја доживувват како негативна појава.
За мене не е во ред да се исвиркува химна на држава, и кон тоа се придржувам. Чим не е во ред , тоа значи дека на ги подржувам балистите за тој потег.
Ама пак се сведува на тоа што го пишав погоре „не можам да ги критикувам своите, ама другите резил ќе ги направам...“
Не мора во овој пост, ама ќутењето за скандирањата против албанците баш те идентификува како типичен пример на цитатот !
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Каталонците нон стоп ја исвиркуваат шпанската химна, и тие се друга држава. Командант на УЧК е втор човек на државата, помирете се со тоа веќе.
Химната не беше донесена со конценсус, заедно со албанците, па затоа ја доживувват како негативна појава.
За мене не е во ред да се исвиркува химна на држава, и кон тоа се придржувам. Чим не е во ред , тоа значи дека на ги подржувам балистите за тој потег.
Ама пак се сведува на тоа што го пишав погоре „не можам да ги критикувам своите, ама другите резил ќе ги направам...“
Не мора во овој пост, ама ќутењето за скандирањата против албанците баш те идентификува како типичен пример на цитатот !
Разликата е шо Каталонија во минатото функционирала како кралство со своја географска одредница и Каталонци кои ја негувале својата култура и литература,со тек на време цела таа територија поради некои причини кои јас не ги знам влегла во шпански граници и апропо на то била извршена некаква асимилација која не ефекитрала со кузнај какви резултати.А вие не сте аутоктони како шо мислите дека сте,70% од сите Албанци во Мк се косовари(читај Геги,најпоганото племе го има во сите светски енциклопедии,слободно можи да изгуглате) кои поради кризата '99 некој си зел за право да ги префрли во нашата ни мила земја и да му удоволи уживање на права такви како што ние Македонците можиме да сонуваме,останатите 30% слободно ќе речам оние вистинските Албанци се населени уште во Турско,а после и со самата агонија која ја нанесе WW2 кога неандерталци и крмањнци како Балистите се спуштаја од планините и вршеја невидени масакри какви што човек неможи да замисли и ги принудија Македонците од цела западна Македонија да бараат прибежиште во други населени места,најчесто централниот дел од Македонија,ослободувајќи голема територија која многу лесно била населена од Албанци.
Ете кога викаш дека македонската химна е донесена без да се прашат Албанците,слези околу 200км надолу,поточно областа Чамерија која исто ја сметате во границите на Илидира,која се наоѓа во Грција,исвиркај ја химната и дај му изговор дека истата е донесена без консензус па јас сум сигурен дека ти како личност со само свои уникатни податоци ќе те снема од мапата на светот.Или многу подобар пример е Швајцарија,сите знаеме дека таму ве има многу,зошто кога се осеќате толку силни и мислите све се врти околу вас,напрајте една јака организација,кренете се на масовни протести како шо во Македонија се кревате за глупсти и побарајте од Швајцарија како водечка демократија во светот да се смени знамето бидејќи има бел крст на него и исто така химната во која барем 2/3 пати да се спомни нешто од Албанската историја,да го задоволите своето его и суетата кои во најголема мера ги имате ради неписменоста шо ја имате,без лутење ама така е.Факт е дека уште функционирате како племе,патријархат каде најстариот го има зборот и шо ќе кажи тој така и ќе биди,кога малце длабоко ќе размислам мислам дека таму лежи зајакот,зато ми е и целата омраза кон вас,а не сум чоек шо сака да нанеси зло на некој.
 
Последно уредено:

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Каталонците нон стоп ја исвиркуваат шпанската химна, и тие се друга држава. Командант на УЧК е втор човек на државата, помирете се со тоа веќе.
Химната не беше донесена со конценсус, заедно со албанците, па затоа ја доживувват како негативна појава.
За мене не е во ред да се исвиркува химна на држава, и кон тоа се придржувам.
Чим не е во ред , тоа значи дека на ги подржувам балистите за тој потег.
Ама пак се сведува на тоа што го пишав погоре „не можам да ги критикувам своите, ама другите резил ќе ги направам...“
Не мора во овој пост, ама ќутењето за скандирањата против албанците баш те идентификува како типичен пример на цитатот !
Тепелена, местово не е за политика но морам ...
Каталонците исвиркуваат но погледни како си поминаа при нивниот обид за независност :) Овака и Курдите во Сирија пред војната пробуваа на еден фудбалски меч да го запалат сириското знаме па откако пристигнаа Шабиха зажалија за се :)
Одговорот го даде токму ти за целите немили настани од финалето :) Значи доколку балистите не ја исвиркале државната химна можеби и немало да има излив на негативни емоции кај Чкембари и останатите Македонци. Еве ЈАС не поддржувам гасни комори но сфати, секој МОРА да биде лојален доколку не среќен му пат во еден правец.
Албанците можат да одлучуваат доколку сакаат во Приштина, а кај нас ќе биде овака се додека е преголемо влијанието на САД потоа се ќе си дојде на свое место нешто како што беше во 90-тите ;)
Фашистичкото име балисти треба да се ЗАБРАНИ.
Никој не е будала да мрази некој народ доколку овој го почитува државното знаме, химна, грб итн.
Со овие антидржавни скандирања само балисти им ги отвораат очите на сите дека соживотот е невозможен.
 

Кригла1988

Екипа 4600
Член од
5 јуни 2015
Мислења
54
Поени од реакции
80
Во Сабота во 20ч има вмровски протест во Скопје, истиот ден во Струмица во 16:30Ч играт бараж за прва лига Победа - Борец, па ме интересира кај ќе одат попрво мајмуните? :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.742
Во Сабота во 20ч има вмровски протест во Скопје, истиот ден во Струмица во 16:30Ч играт бараж за прва лига Победа - Борец, па ме интересира кај ќе одат попрво мајмуните? :)
Ѓемиџиите знам каде ќе одат :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.742
Во Сабота во 20ч има вмровски протест во Скопје, истиот ден во Струмица во 16:30Ч играт бараж за прва лига Победа - Борец, па ме интересира кај ќе одат попрво мајмуните? :)
Ѓемиџиите знам каде ќе одат :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom