Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
За тоа од одамна не ми се пишува во ова тема.... многу подобранци се појавија
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Добро бе не знам што не можете да разберете од тоа што ти викаат на врата НЕ ПРИМАМЕ ГОСТИНСКИ НАВИВАЧИ. Што ако немало официјално забрана кога пак не пуштаа. Тоа во Автокоманда не сакаа да ги пуштат Комити. Што ако појдоја организирано. Ајде таму навиваа од ридчето. Денес од кај ќе навивавме. Не е само фрката собери се, вака, така. Ако не ајде ќе се собериме Влае на плоштадот и од таму ќе навиваме...
Не им се замарај братче и чилај си, како и да е мора некој да е главен и по форумиве.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Anyway, на страна муабетиве дали требало или не да има најава и организирано присуство, макар и навивале надвор од стадион, би имале многу јаки дерби мечеви кога би паднало договор барем 2 од 4те меѓусебни пресметки Вардар и Слога да ги играат на Градски, со присуство на 2 навивачки групи...
Мислам дека кај членовите на Комити и нема некоја си еуфорија кога се шверцери или шкупи во прашање од проста причина што не ги гледаат како ни приближно достојни за било што да не речам ривали голем збор етоа ... едино со Пелистер и со Чкембари кога се игра да тогаш се осеќа еуфорија
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Изгледа многу си мал да рабереш некои работи..
На трибина сум од 2009, тифо сцена активно пратам од 2011. Како и да е не ми е муабетот да ти се правдам. Сакам да кажам дека не е некое достигнување за група ако се организирала и ја вратиле. Сега јас да се забирам од 11 саат од Аеродром, Кисела Вода и тн. да одам до Ѓорче, а да знам дека нема да ме пуштат и ризикувам фрка со полицијата. Реално јас не би се организорал. Сепак ова е мое мислење и не значи дека мора да е меродавно.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
Добро бе не знам што не можете да разберете од тоа што ти викаат на врата НЕ ПРИМАМЕ ГОСТИНСКИ НАВИВАЧИ. Што ако немало официјално забрана кога пак не пуштаа. Тоа во Автокоманда не сакаа да ги пуштат Комити. Што ако појдоја организирано. Ајде таму навиваа од ридчето. Денес од кај ќе навивавме. Не е само фрката собери се, вака, така. Ако не ајде ќе се собериме Влае на плоштадот и од таму ќе навиваме...
pa sto ocekuvas da te primat u tribina so 2-3 drugari zaedno? nema opravduvanje za toa “ne primame gostinski navivaci”
ajde samo zamisli da se slucuva istiot slucaj , vie da nemate uslovi da igrate vo svoe stadion , pa da igrate ko domakin vo Cair , sto mislis ke dozvolivme takvo nesto na nasa naselba vie da doagate masovna brojka a nas da ne nema nigde?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Проблемот во Комити и општо на целава тифо сцена е објаснето во последниве 2 страни. Циркузанти еден куп. И во Битола имаше забрана па сме се организирале па не чекала полиција пред градот со изговор пијани матуранти не чекале. И на ракомет сме иделе таму без најава па не што не не пуштија туку автобусот полукруг направи пред сала и назад Скопје. И 20 километри пред Кратово не истовариле, и карти по 500 денари ни барале па сме иделе. Ни 50 души на трибина веќе не вредат. Се се некој напалени хулиганчиња што го живеат Ране или Грин Стрит и не прифаќаат критика, а за другите групи секогаш се спремни да најдат маана. Групата им се распаѓа они земале за други коментираат. Ова важи и за Комити и за сите други.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
pa sto ocekuvas da te primat u tribina so 2-3 drugari zaedno? nema opravduvanje za toa “ne primame gostinski navivaci”
ajde samo zamisli da se slucuva istiot slucaj , vie da nemate uslovi da igrate vo svoe stadion , pa da igrate ko domakin vo Cair , sto mislis ke dozvolivme takvo nesto na nasa naselba vie da doagate masovna brojka a nas da ne nema nigde?
Да сака полицијата да не организира и донесе како што треба во Чаир и да го контролира теренот како денес мислиш вие ќе успеете да се појавите пред стадион? Ама да сака, а кога се работи за нас никогаш не ни излагуваат во пресрет. Што е обратно кај вас. Да сакаат да не донесат нас во Чаир ко вас денес во Ѓорче нема ништо повеќе да направите од некој камен што ќе фрлите од некоја нива или рид и ќе избегате, а тоа во нормалниот свет не е некој навивачки подвиг. :D
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
:D:eek:
Да сака полицијата да не организира и донесе како што треба во Чаир и да го контролира теренот како денес мислиш вие ќе успеете да се појавите пред стадион? Ама да сака, а кога се работи за нас никогаш не ни излагуваат во пресрет. Што е обратно кај вас. Да сакаат да не донесат нас во Чаир ко вас денес во Ѓорче нема ништо повеќе да направите од некој камен што ќе фрлите од некоја нива или рид и ќе избегате, а тоа во нормалниот свет не е некој навивачки подвиг. :D
epo togas sonuvaj da go posetis Cair:D
sto da ti kazam ...
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
На трибина сум од 2009, тифо сцена активно пратам од 2011. Како и да е не ми е муабетот да ти се правдам. Сакам да кажам дека не е некое достигнување за група ако се организирала и ја вратиле. Сега јас да се забирам од 11 саат од Аеродром, Кисела Вода и тн. да одам до Ѓорче, а да знам дека нема да ме пуштат и ризикувам фрка со полицијата. Реално јас не би се организорал. Сепак ова е мое мислење и не значи дека мора да е меродавно.
Не ме разбирај погрешно, убаво ти реков мал си. Генерација пред тебе идеа 600 километри и знае дека ке ги вратат, ама се обидуваа да се шмугнат, едноставно пробуваа се. Најубаво е сите на форумов да си седиме и да ги пцуеме ффм забрани имало и далеку е Ѓорче.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
A ti si mesavina ultracasual?
Sovet ajt na doobuka kaj combat ili pivo.
Не. Само кежуал сум. Ама пошо сум многу кежуал сум ултра кежуал. Демек мега, макси и ултра(како најголемо) ;)
 
Последно уредено:
Член од
21 август 2014
Мислења
103
Поени од реакции
42
Daj te mu medalja na covekot,go imame naj kezho navivacot po najnova podelba.
Vidi mene i na site drugi $ ni odgovarate ti ,richardson,reketar da gi pretstavuvate komitite,ama ne ste dostojni ,samo ste smesni,pred drugite ovde koi pred da pisete nesto treba da dignete dva prsta pa da se izjasnite (za drugite komiti mi e zborot).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom