Навивачки групи во Македонија!

Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Па де сте скопјани, ја као србоман да се јавим..јел сте добро певали јуче? Јел има који шал за мене? Пошто су вам стробови? Јел сте ме све разумели? Ај' свако добро:cool:
Уште од сабајле си почнал со алкохолот а?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.158
А викаат малку повеќе локал патриотизам неможел да му наштети на никој а на овој во глава му удрил.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Што има? Дебилано недоправена! Има цпб сс шалови куде запалиле стробови и рипав и поев у први редови! Или Кумановци су тија?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Што има? Дебилано недоправена! Има цпб сс шалови куде запалиле стробови и рипав и поев у први редови! Или Кумановци су тија?
Од каде да погодам од видео со ваков квалитет на снимка, каков шал држеле децата?
И голем кур ако имало некое дете што скокало со шал ЦПБ. Плус, никаква поента ти немаат постовите, не знам што сакаш да докажеш.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Јас како што сфатив типот сака да каже дека српска музика не смеат да слушаат и да си го тераат филмот на истата ако не си кумановец, бидејќи сепак они СУ ВЕЧИ срби од србите.
Иначе и јас сум да се форсира само македонско, но за жал каде и да идеш во било кој град, најмногу се паѓа во транс на српско.. Но на крајот од денот, како што мене никој не може да ми нареди што да слушам така не можеме и ние на типциве на видеото што си го прават филмот. Освен тоа и не сме ние криви што имаме 5 рапери, од кои 6 од нив прават депресивни песни како тоа животот во Македонија е тежок и е се сиво, а носат јакни Brugi кои коштаат по 200 евра. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Ви момци сте стварно дебили. Па буните се овдека зашто пишују на мој дијалект, ја ви постира видео куде што главе на цпб носив шалови палив бакље и се радуев и поев на друг јазик. А уствари сви дркате на њини трибине кои за жал знаете само две а овамо кумановац е србин, пропагира српство бла бла.. Не е ни чудно што озбиљни ликови кои порано пишуесва овдека више не се ни укључуев.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
449
Поени од реакции
1.359
Ви момци сте стварно дебили. Па буните се овдека зашто пишују на мој дијалект, ја ви постира видео куде што главе на цпб носив шалови палив бакље и се радуев и поев на друг јазик. А уствари сви дркате на њини трибине кои за жал знаете само две а овамо кумановац е србин, пропагира српство бла бла.. Не е ни чудно што озбиљни ликови кои порано пишуесва овдека више не се ни укључуев.
Епа ете добар пример ти дале, угледај се на нив.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Ви момци сте стварно дебили. Па буните се овдека зашто пишују на мој дијалект, ја ви постира видео куде што главе на цпб носив шалови палив бакље и се радуев и поев на друг јазик. А уствари сви дркате на њини трибине кои за жал знаете само две а овамо кумановац е србин, пропагира српство бла бла.. Не е ни чудно што озбиљни ликови кои порано пишуесва овдека више не се ни укључуев.
Не знам кој и што ти зборувал, ама не можеш да го побиеш ФАКТОТ дека во Куманово имаш големи групи (за жал, составени од Македонци) кои организирано одат (или одеа) на натпревари на Звезда и Партизан. Не можеш да порекнеш дека на Куманово-Вардар, имаше закачка со обична публика (меѓу кои имаше членови на КУЦЗ кои провоцираа) по што од наша страна се почна скандирање против Србија, додека остатокот од публиката свиреше кон нас и покажуваа три прсти. Кумани дремеа како мисири.
Овие две групи имаат свои членови и од Скопје, но реално Србоманството во Скопје е на многу помал степен отколку во Куманово.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
@Hoy
Ја би радо другаре ама кд би прочитаја некој поучан навивачки пост од такви како тебе.
@Colt Willcox
Чим си бија у Куманово на утакмицу сс Вардара верују дека си постар и затој ти реплицирам зашто и мислење ти е до негде реално.
Присутан сам бија на туј утакмицу и можу да ти кажу дека покушај за напад е бија на членови од Кумани, у нашу салу одамна не су присутни навивачи на цз и парт. А три прста да су ти покажувале.. тој можда некој поединац ама голем дел.. верују дека не.
А да ти долову.. Куманово е град сс три групе (+една која е угасена од нас). Членови на делије и гробари су срби и идев на утакмице.. тој не е тајна.
На мене муабет ми беше около главни људи од бојси од тој видео да се изгуби тј стереотип кумановци-срби ама нема врска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom