Навивачки групи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од Hooligan, 9 февруари 2008.

 1. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.221
  Допаѓања:
  6.597
  Wow јаките ултраси па ќе се кријат. Тоа 1000 души на дерби се собираат, зборам општо за сите навивачки групи не само за едни.
   
 2. RichardRichardson

  RichardRichardson

  Член од:
  2 март 2017
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  276
  Па полицијата и онака не знаат сите, со снимки/видеа од сите навивачки групи во Македонија, 2017 сме не 1917. :ROFLMAO:
   
 3. Фонтанероси К-3

  Фонтанероси К-3

  Член од:
  10 јуни 2015
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  128
  Добредојдовте во Мак-Тифо сцената. - Добро ве најдовме:D
  Oвде секоја група за себе мисли дека е број еден,иако притоа паузира некој 4-7 години или во текот на истите. Има бројка од окулу 40-50 луѓе.Ако некоја група бега или изгуби во тепачка. (Што сварно ретко ја има ) Никогаш истото нема да го признае и ќе иде на банални коментари, но најбитно е да се направи реконструкција на случајот во кој 80%од *реконструкторите* не учестувале. Каде за паднат реквизит мора али мора да е купен од пазар или укаден од дете. Па дури и реквизитот да е ХХL,мора да е од дете. Пошто никој никому ништо овде не може да му падне сите се преопасни.Каде ако нема организиран превоз до клубот одма има извесна забрана за гостински навијачи. Каде јавно и безсрамно навијачки групи застануваат позади политички партии. Каде не е никаков проблем да смениш трибина ,затоа што ете дугарите од маало идат таму.
  Мак Тифо сцена ? Има сцена во театар комедија
   
  Последно уредено: 6 октомври 2017
  На ribari89, Epsilon, RichardRichardson и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. GIS

  GIS

  Член од:
  21 октомври 2007
  Мислења:
  880
  Допаѓања:
  144
  ФК Турново - ФК Беласица 5 коло 26.09.2017
  22049793_1329790413816058_6049397399598962460_n.jpg


  ФК Беласица - ФК Победа Валандово 6 коло 01.10.2017 (Одиграна во Турново )
  22049873_1333755476752885_7441727086359559779_n.jpg


  ФК Бoрец - ФК Белaсицa 7 коло 07.10.2017 (Гостување во Велес)
  22228418_1339115009550265_5803624092593786993_n.jpg
   
  На santino, Carlitob, ckembarbtt и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. ckembarbtt

  ckembarbtt

  Член од:
  8 октомври 2015
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  298
  FB_IMG_1507661618834.jpg
  ГЛАДНИ ЗА СПОРТ!
  Ракометниот џин ќе го врати својот сјај.
   
  Последно уредено: 10 октомври 2017
  На santino и Epsilon им се допаѓа ова.
 6. Charlton

  Charlton

  Член од:
  28 ноември 2011
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  75
  Трифун влегува пак?
   
 7. Чесен Рекетар

  Чесен Рекетар

  Член од:
  26 мај 2015
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  161
  ne
   
 8. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.261
  Допаѓања:
  1.199
  Ѓаоли Кичево денеска биле актвни.Некој да не знае повеќе за ова?
   
 9. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.261
  Допаѓања:
  1.199
 10. Чесен Рекетар

  Чесен Рекетар

  Член од:
  26 мај 2015
  Мислења:
  331
  Допаѓања:
  161
  омг џаоли овие ли со балисти си подаваа рака пред некоја година или се лажам?
   
 11. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.261
  Допаѓања:
  1.199
  Не ми се верува па они македонското знаме им го скинаа пред 5 години на стадионот во Кичево.
   
 12. ADP

  ADP

  Член од:
  5 јули 2012
  Мислења:
  3.495
  Допаѓања:
  2.303
  Slusnav za Napredok nemale ni pari za transport klubot, koj stiga tamu vo 3liga gi tepa, a pred 4-5 godini bea dobri osobeni na domasen teren epten nezgoden protivnik, padna opstina Kicevo na racete na DUI (albanska partija) i gledaj Vellzarimi i Zajas vo dobri denovi se, toa e se do politikata ovde kaj nas.

  A za Gjaoli kaj niv koj stiga odi i pravi sto saka, a se pojavuvaat po 2-3 pati na 3 godini :kezec:
   
 13. Carlitob

  Carlitob

  Член од:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  386
  Точно е дека Комити им одзеле некој транс на балисти? Се пишува по некој страни на фб..
   
 14. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.261
  Допаѓања:
  1.199
  Утре ќе видиме што ќе извадат.
   
 15. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.261
  Допаѓања:
  1.199
  Шо бидна со вадењето на трансовите?
   

Сподели преку: