Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
И 300 да сме, што е тоа битно? Во Македонија тифо сцената умре оддамна за 2017 ова е одлична бројка.. Плус групата не е на организациско ниво како порано, нема врска. Идеме и во Данска! :D
Не е битно, мене не ми е. Ама од ракав се фрлаат бројки, не е срамота да се каже дека сте биле 300-400-500.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Вие сами си ги фрлате бројките. Никој не кажа дека сте биле малце или пак некој ве броеше.
После година ипол може да се каже дека ова е веќе солидно издание на комити.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Многу е јако Комити кога ќе стават слика и одма се дискутира за бројката дека од ракав е фрлена. Точно, групата пропадна. Ама и во тие најцрни денови има проблем за да се изброи точната бројка. А, кај другите групи и во најсветли денови, бројката е таа. Чудна работа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Вардар-Малме околу 150 навивачи
Вардар-Копенхаген околу 500 навивачи
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Многу е јако Комити кога ќе стават слика и одма се дискутира за бројката дека од ракав е фрлена. Точно, групата пропадна. Ама и во тие најцрни денови има проблем за да се изброи точната бројка. А, кај другите групи и во најсветли денови, бројката е таа. Чудна работа.
Јбг 1200 души е тешко да се избројат :)
Моментално цело Скопје да се собере(сите групи) нема да соберат 1200 ултраси.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
4.111
Не ги мешајте поимите сега за да ни се намали бројката , точно е дека ултраси општо на нашава тифо сцена падна и сите неможе да собереме 1,500 души ..

Нормално дека на дерби никогаш не се сите ултраси , доаѓаат и други дечки кои дошле да навиваат ради атмосфера или слично , па во сите појаки клубови на домашни утакмици е така , Гробари и Делије сега за викендов беа по 500 души а за во Европа ја пунат цела трибина ..

Точно е дека и во лига просек ни беше по 100 души на трибина ама сите сме мизерија кој бојкоти кој по 200 души така да немате право да се смеете коа сите сме исти курац ..

А за завчера мое мислење е дека бевме 1,000 души навивачи , па не беа сите со маици Комити ама до мене имаше дечки што си беа од друг град и си навиваа нормално заедно со нас ..

Секој си има свое мислење но факт е дека и сите не ставија на исто место помешани , ке има секако најмалце уште една на Градски и да испаднеме од Копенхаген , ке се пушти цел стадион па нека идат на Север и на Југ па ке видите пак колку ке бидеме на Запад :) ..

Најмногу навивачи во Мкд и во ваква ситуација пак Комити можат да соберат највеќе на фудбал на Евро натпревари ..
Рекордот го држат Комити со Бате , имаше и од CPB и од ФА на трибина , бројката и сликите покажуваат колку бевме :)..
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Јбг 1200 души е тешко да се избројат :)
Моментално цело Скопје да се собере(сите групи) нема да соберат 1200 ултраси.
Знаеш што е смешно во целава ситуација? Да се ситиш на бројката на Комити. Или Комити да се ситат на другите навивачки групи дека се мала бројка. Застанете и размислете кој е крив за таквата ситуација. Тие треба да се критикуваат и да идеме против нив, а не да се смееме на тие 100 или 1200 души.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Јас се смеам на тие што лупаат бројки ни малку приближни, а идат на утакмица 1 годишно.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
4.111
Јас се смеам на тие што лупаат бројки ни малку приближни, а идат на утакмица 1 годишно.
Ова на мене веројатно мислеше ..
Епа вака сеа , околу бројката имаме различни мислења и џабе се дискутира ..
Но за ова второто еднаш годишно си лупнал без врска , прво идам околу 10 год на Вардар со што од коа се вработив одам поретко бидејки работам саб и недела 1 и 2 смена и неможам да одам секогаш на утакмици ..
До пред да се вработам одев секаде и дома и гости , затоа не ти држи муабетот бидејки го сватив лично ..
Сум доживеал во Прилеп да ме маваат со камења од ридчиња , сум преживеал напад во воз од гостување во Кичево , сум идел 20 км пешки до Кратово , во Романија со Стеауа на европско тло .. и уште многу гостувања ..
Не ми беше намера да си ја кажувам историјата но коа незнаеш не збори, а не знаеш доволно бидејки си од ФА ..
Ние не можеме да се рамниме со вас бидејки вие навивате само во сала , тоа мерете се со CPB , на фудбал е 3 пати потешко во лоши услови , плус 90 мин додека вие имате 40 мин и 10 паузи ..
Како група сте ок , имате добри песни , бевте во подем и после сите знаеме што се случи и на вас и на сите мкд нав групи ..
Отиде во друг контекст темата , али ти ме предизвика јбг ;)
 
Член од
11 јуни 2014
Мислења
159
Поени од реакции
92
Добро е платениците се вратија на трибина го има самсоненко одврзано кесето :pos::tapp:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
Добро е платениците се вратија на трибина го има самсоненко одврзано кесето :pos::tapp:
Sto pati vi e kazano za bagra od provncija nema potreba nitu nekoj saka da se zamara. Sekoj sto gledas na slikata si plati karta poskapa nego sto vie seljacite izdvojuvate za cela sezona ;)
 
Член од
11 јуни 2014
Мислења
159
Поени од реакции
92
Sto pati vi e kazano za bagra od provncija nema potreba nitu nekoj saka da se zamara. Sekoj sto gledas na slikata si plati karta poskapa nego sto vie seljacite izdvojuvate za cela sezona ;)
Дека плаќаа карти затоа ми се налутивте на самсоненко ко ви рече да плаќате карти и по 30 души одевте на утакмицА мала е Македонија се се дознава
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
Дека плаќаа карти затоа ми се налутивте на самсоненко ко ви рече да плаќате карти и по 30 души одевте на утакмицА мала е Македонија се се дознава

Nemas ti poima sto i kako bilo.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom