Навивачи од Косово го запалија знамето на Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
А да ми објасни некој зошто некој од тука треба да сноси одговорност за настани кои се случуваат надвор од територијата на Република Македонија? :)
18 годишно дете ви дели памет бре, еееј...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Би сакал да ги прашам Албанците како би се чувствувале некој да извади ваков транспарент со натпис

Analbanania?



Не е баш пријатно, нели?
Баш ке пробам вакво знаме да направам со мала помош од некој луге,ке го извадам на трибина па да видам што ке ми направат...

Се надевам дека одма следниот ден ке се крене фама околу тоа,Албанците ке плачат во Америка и во Нато,ние пак ке го јадеме стапот,Косоварите што се прават навивачи пак ке палат наши знамиња и ке вадат транспаренти...

Кај се сега политичарите Албанци да кажат срамота е тоа што го прават тие од Косово,туку сигурен сум дека дома мастурбираат на таа случка.

Ке дојде денот за вракање на се што ни сторија и сеуште ни прават,а кога ке дојде ке нема милост за никој...
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Lele,odvaj cekam da se vzesti situacijata so xhiptarland,ke vidat posle koj e koj vo Makedonija!

Ili ke im dojde umot na planincite,ili za 24 casa ke bidat izbrisani od mapata na svetot.:icon_mrgr
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Комитите кога го извадија знамето на Јохан се дигна голема фама,ке прекинувале утакмица ако не се извади и незнам ти што тама. Каде се сега истити наши институции да го осудат ова :



Немате вера,немате нациа,да ви го е*** енциклопедија.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Група изолирани деца, кои не беа поддржани од македонските партии и општеството, демонстрираа зошто Грција не го признава основното човеково право на самоопределување.

Да се демонстрира против Енциклопедијата е протест против науката и против основното човеково право- СЛОБОДА НА ГОВОРОТ, нешто што никаде во светов не се случува. Пишаниот збор се демантира со друг пишан збор и факти, не со закани и палење знамења, методи кои припаѓаат на делечните времиња.
Точно. Ем пишани зборови, ем факти беа понудени од Тирана, но беа одбиени од страна на МАНУ.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
А да ми објасни некој зошто некој од тука треба да сноси одговорност за настани кои се случуваат надвор од територијата на Република Македонија? :)
А да ми објасни мене некој зошто скокнаа сите од Албанија и таканареченото Косово за правата тука и зошто тука некој треба да сноси одговорност и за новооформената енциклопедија?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Комитите кога го извадија знамето на Јохан се дигна голема фама,ке прекинувале утакмица ако не се извади и незнам ти што тама. Каде се сега истити наши институции да го осудат ова :



Немате вера,немате нациа,да ви го е*** енциклопедија.
Упс немој вака...ако излезе некој ке се жалат во Нато дека се малтретирани.

Па и на крај краева и неписмени се :pos2::pos2:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
што можеш да очекуваш од планинари..ние албанско знаме да им запалиме ке се жалат одма ке плачат америка:nesvest:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
А да ми објасни мене некој зошто скокнаа сите од Албанија и таканареченото Косово за правата тука и зошто тука некој треба да сноси одговорност и за новооформената енциклопедија?
Поради тоа што и нив ги засега напишаното, можеби?
 
M

marsovka

Гостин
Поради тоа што и нив ги засега напишаното, можеби?
Чекај мило ние имсе мешаме тоа што во нивните енциклопедии пишуваат дека македонсците не се нација народ туку нмшеавина од народи?
Дека се бугари во источниот дел а праволсавни албанци во западниот?

некој се мешал од македонците ?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Поради тоа што и нив ги засега напишаното, можеби?
Види ако ги засегнало нешто има други пристапни начини да се променат работите, ама во 21. век да запалиш знаме на соседна држава моментално се случува само во Албанија, Косово, Кенија, Занзибар и уште три такви. Таа е реалноста.
Жални се тие не знаат како е да се биде човек во денешно време, примитивно население сите кои го оправдуваат тој чин се исти такви само може да убедуваат други луѓе ама да застанам во нивна одбрана треба да сум примитивец без разлика што делиш таму со нив.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Во врска со инцидентот кој се случил на спортски натпревар во Приштина предизвикан од група хулигани, Министерството за надворешни работи на Република Македонија укажува дека „во вакви чувствителни моменти секој преземен чекор треба да биде во насока на ублажување на тензиите, а не нивно натамошно разгорување“.
„Секој одговорен чинител во општеството би требало најостро да ги осуди ваквите екстремни постапки, се вели во реакција од МНР.
Канцеларијата за врски на Република Македонија во Приштина побара од официјалните власти на Косово да ги преземат сите законски мерки и сторителите да бидат идентификувани и соодветно казнети.
„Заемната доверба и почит се градат на долг рок и секоја страна треба го даде својот придонес. Од Косово, како најмлада држава во регионот се очекува во вакви ситуации да го демонстрира својот капацитет и способност да дејствува на соодветен начин во правец на градење на добрососедски односи и развивање на регионалната стабилност“, укажува македонското Министерство за надворешни работи.
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=114326

Добро е, мислев дека ќе го премолчиме и ова!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom