Навала од Македонци во Грција

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Вашиот патриотизам на темава е исто толку голем, колку на тие кој пробуваат да ја стават Македонија во еРепублик.
Едно е да збориме за газење на достоинство, а друго е секој кој не отишол во Грција да е најголем патриот.
А ти од кај утврди дека ние се себепрогласивме за најголеми патриоти?
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
А зошто да не одам во Грчка...??? Заради тоа што на некојси Гвујо му текнало да се инати со Грците за Александар Велики...??? Затоа што се меша таму каде што не ни е местото ни потеклото... Епа нема да може... Јас и немам пари за одење во Грчка, ама би одел кога би имал и 100% ги подржувам оние што ќе одат...
Овој Гвујо не затвори од сите страни со неговата самобендисаност и уште ПОРАДИ НЕГОВА КРИВИЦА , он да ми кажува каде да одам , а каде не... Плукам на тоа...!!!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
А зошто да не одам во Грчка...??? Заради тоа што на некојси Гвујо му текнало да се инати со Грците за Александар Велики...??? Затоа што се меша таму каде што не ни е местото ни потеклото... Епа нема да може... Јас и немам пари за одење во Грчка, ама би одел кога би имал и 100% ги подржувам оние што ќе одат...
Овој Гвујо не затвори од сите страни со неговата самобендисаност и уште ПОРАДИ НЕГОВА КРИВИЦА , он да ми кажува каде да одам , а каде не... Плукам на тоа...!!!
а чив е Александар бе србин?
чие потекло дај просветлине
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
а чив е Александар бе србин?
чие потекло дај просветлине
Не е темата за тоа чиј е... Сакај си го ти колку што сакаш, ама дома, а не во јавност... Со тоа на останатите Македонци им ја затвараш границата... КАПИШ...???:helou:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не е темата за тоа чиј е... Сакај си го ти колку што сакаш, ама дома, а не во јавност... Со тоа на останатите Македонци им ја затвараш границата... КАПИШ...???:helou:
дома и секаде тој е наш и нема потреба да се срамиме од него ами да се фалиме
јас во европа и нато одам само како Македонец кој живее во Република Македонија со македонски идентитет и јазик
капиш ти или не
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
дома и секаде тој е наш и нема потреба да се срамиме од него ами да се фалиме
јас во европа и нато одам само како Македонец кој живее во Република Македонија со македонски идентитет и јазик
капиш ти или не
Работата е што не е наш капиш...??? И без него во Европа можеш да одиш како Македонец, никој не ти брани... :wink:
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
Работата е што не е наш капиш...??? И без него во Европа можеш да одиш како Македонец, никој не ти брани... :wink:
Па твој не е сугурно, а дали е Македонец види си во подфорум историја.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Работата е што не е наш капиш...??? И без него во Европа можеш да одиш како Македонец, никој не ти брани... :wink:
чив е бе србин? па сигурно дека не е србин ами Македонец е
оди во историја едуцирајсе малку
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
чив е бе србин? па сигурно дека не е србин ами Македонец е
оди во историја едуцирајсе малку

Да се кладиме дека сум по чист Македонец од вас двајцата погоре... И од мајка и од татко...!!!
И темата не е за Ацета... Ако сакате не одете во Грчка ваша работа... :toe:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
А зошто да не одам во Грчка...??? Заради тоа што на некојси Гвујо му текнало да се инати со Грците за Александар Велики...??? Затоа што се меша таму каде што не ни е местото ни потеклото... Епа нема да може... Јас и немам пари за одење во Грчка, ама би одел кога би имал и 100% ги подржувам оние што ќе одат...
Овој Гвујо не затвори од сите страни со неговата самобендисаност и уште ПОРАДИ НЕГОВА КРИВИЦА , он да ми кажува каде да одам , а каде не... Плукам на тоа...!!!

Игнорирајте ја србендата.Неговото мислење не важи.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Да се кладиме дека сум по чист Македонец од вас двајцата погоре... И од мајка и од татко...!!!
И темата не е за Ацета... Ако сакате не одете во Грчка ваша работа... :toe:

во што си чист Македонец бе србине
од каде тоа по чист јас баш сега само што се искапав па чист сум

а темата за Александар ти ја наметна, а и ако не барем сама си се носи по себе при ваков наслов
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Игнорирајте ја србендата.Неговото мислење не важи.

Се надевам дека не е најлошото,но сепак ќе ја поставам дијагнозата.Дами и господа мислам дека во овој случај имаме акутна србоманија.Нејзината превенција се постигнува со игнорирање.Еден апел,сите негови коментари да бидат игнорирани.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Игнорирајте ја србендата.Неговото мислење не важи.
Ти и немаш свое мислење... Ти слушаш други... БРАВО... само така...
Пак ќе пофторам... Кој сака нека не оди во ГРЧКА...!!! Тоа е негова работа... Остајте ги тие што одат да си поминат мнооогу убаво... :helou:

И Македонец не се станува ако го сакаш Ацета... Тоа да ви е јасно...

Се надевам дека не е најлошото,но сепак ќе ја поставам дијагнозата.Дами и господа мислам дека во овој случај имаме акутна србоманија.
А твојата акутна бугароманија до каде е...???

Јас никого не етикетирав кој е што е... и барам од вас и мене да не ме етикетирате... само си го кажав моето мислење... :toe:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Србендо мрш во Белград,или на шопинг во Солун :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom