НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.858
Поени од реакции
10.605
Селтикс - Никс утакмичиште:vozbud:
Ќе газиме сезонава.
Оби Топин куца, Кемба ќе влези во форма, тимот да се скоцка дефанзивно уште малку пошто почеток сезона и им да бркаме 5-6 место, а после Господ на помош на тој што ќе ни дојде H2H во прва рунда ПО. :sekcza::sekcza:
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Auuuuuuuu Kari prva cetvrtina 25 poeni so shut od igra 9/9 trojki 5/5:vozbud:
Автоматски споено мислење:

Ova verojatno ke bide najakata utakmica vo karierata na Kari. Ke stavi 70+ ako nema blowout
Автоматски споено мислење:

Nishto samo 3 poeni stavi vo vtora. Ocekuvav da ima 40+ na poluvreme.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
Иако изгубија компас во многу наврати и имаа многу изгубени топки пак на крај теппаа, 2/2 со тимовите од ЛА на старт воопшто не лошо, 0/2 ќе беа минатата сезона сигурно.

Кари на крај пак ја реши со 2 нереални тројки, една скоро од центар, влегува во сезонава во прејака форма, не можам да дочекам да се врати Клеј па и Вајзман, би требало да има доста напреднато летово, очекувам далеку подобра сезона од него, огромен потенцијал има.


Плус не е реален Кари, цело време е со фластер на него, а во огромен дел од натпреварите има и по двајца на него и пак вади нереални бројки, влезови, тројки.
На ниеден друг играч у НБА не му играат ваква дефанзива.

 
Последно уредено:

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
TOO CLEAN
Patty Mills couldn't miss from behind the arc in Nets first 2 games.
FB_IMG_1634992938422.jpg
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772

Kajgana Shop

На врв Bottom