НБА сезона 2020/2021

Кои тимови ке изборат плеј ин или плеј оф, покрај овие сигурните (ЛАЛ, ЛАК, ЈЏ, ДН, МБ, БС, МХ, БН)


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Да да, пошо здрави Клеј и Кари, Леброн и Дејвис не е scary hours.
Nema sporedba.
KD i bradata se najaki igraci vo ligata, za eden Level se pojako duo od Kari i Klej ili LeBron i Dejvis.
Klej ne e najdobar vo ligata i ne e igrac od toj kalibar kako so e Harden ili Durant, prasanje e koga ke se vrati dali ke bide na nivo Top 20 igraci vo ligata voopshto.
Dejvis isto ne e na toa scary nivo a ni LeBron.
Edinstveno Kari e scary igrac.
Zdravi Lakersi ke si bidat jaki sekako ama so ciglarot vo ekipa nema da bidat nisto posebno definitivno. Smesen igrac ne za dzabe prekarot mu e brick.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.434
Поени од реакции
9.159
Деандре Џордан сакал во Лејкерс.
Џордан и Хауард ќе свичаат цела сезона + Дејвис на 4 и поголема шанса за одмор. Уште ако можат да приберат + некој шутер за 3 и доста им е.

А за муабетот дека Клеј не е ни топ 20 играч, почекајте нека почни сезоната. ;)
Тој е пред се' спот ап шутер (фати-шутни по наше) има маме да плачи макар играл со една рака и со една нога. Ако не се брзаат со негово враќање на терен и ако се врати фул физички подготвен (да не силува со минутажа на почеток првите 20 натпревари откако стапни на терен) има да се прошетаат во плејоф.

Правете си бајрам со умот дека двата најдобри шутери во историјата на НБА, со горе-долу солидна екипа околу нив не се контендери за финале на запад.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.434
Поени од реакции
9.159
Klay nema igrano 2 godini a i prasanje e dali pred 2022 ke se vrati i so kakva minutaza.. ako bidi 70% od igraco to ke bidi golem uspeh
Треба да се врати на полусезона + ќе има 2-3 месеци до плејоф да стигни во натпреварувачка форма. Не е играч што не дава 100% на терен, така да ако веднаш не го форсираат со минутажа ќе се врати во ПО повеќе од спремен. Не велам дека ќе бидат одма шампиони ама дека ќе му ја скинат главата на некој „фаворит“ во ПО тоа сигурно.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ќе му ја дупнат ли глата на Милвоки и скери Грик Фрик?


Sent from my iPhone using Tapatalk
KD za malku sam ke mu ja dupnese glata na Milvoki. Ustvari mu ja dupna, vlakno falese sam da gi pobedi vo best of 7.
Bradata i Irving ne ja igraa serijata protiv Baks, da igraa ke bese poinaku i Baks nemase da zemat povekje od 2 utakmici.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Колку што се јаки Нетс напред, толку се ранливи позади.. Кајри е очај дефанзивно исто и Харден. Не викам дека не се кандидати за титула, ама defense wins championships. За мене Милвоки и Лејкерс се први фаворити колку и да не ги сакам и двата тима.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Koga imaat vakov napad Nets nisto drugo ne e bitno... dovolno e solidna odbrana a i ispodprosecna moze... zdravi KD Harden i Irving ke isturaat 90-100 vo prosek posebno vo playoff koga najmnogu ke treba. Koga ke se site trojca na parket ela cuvaj gi. Nema kako. Od sekade vrnat poeni.
Harden e glaven lik vo Nets i vo ligata
Scary scary hours
FB_IMG_1630410545125.jpg

FB_IMG_1630410564781.jpg
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ne samo snimkite od trening tuku i vo ponashanjeto mu se gleda i samiot e svesen kolku e jak pa se kurci i najavuva scary hours. Broj 1 ofanziven udar vo ligata.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Брат напиши Тодор Гечевски микс и ќе мислиш дека е подобар од Хаким да дрим не ме јеби со ова од јутуб.. Харден никогаш немал понашање и нема ни да го има, бил е и ќе биде плачко. Ако не е Кеј Ди никогаш немаат да имаат шанси со појак тим од нив
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom