Мулти левел маркетинг и продажба

  • Креатор на темата Lady
  • Време на започнување
Член од
27 март 2013
Мислења
43
Поени од реакции
13
Zdravo na site sto rabotat vo MLM marketing, baram luge za sorabotka i tie sto veke imaat Iskustvo ili seuste rabotat i imaat svoi grupi i strukturi, vo bilo koja firma moze da bide Lyoness, Avon, Oriflame, Osiguruvanja i sto i da bilo.
Firmata e Polska sega za sega pocna da raboti vo Anglija, Germanija, Italija, Ukraina, Rusija.
Site zainteresirani molam na prif. Zainteresiranite ke bidat pokaneti vo Krakov vo sedisteto na firmata da se zapoznaat so site specijalisti.
Nema nikakvo finansisko vlozuvanje, pisuvam, zatoa sto sum Makedonec i sakam da pocneme distribucija na Balkanot. A makedonija ja ima super polozbata za celiot Balkan, kade mozeme da gi vklucime site sosedni zemji.
Za nekoj od vas toa moze da bide zivotna sansa.
Pozdrav za site zainteresirani.
Kontakt moze da bide FB, Whats up.ili mail, so kratko dosie: vstojanov@63gmail.com
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Zdravo na site sto rabotat vo MLM marketing, baram luge za sorabotka i tie sto veke imaat Iskustvo ili seuste rabotat i imaat svoi grupi i strukturi, vo bilo koja firma moze da bide Lyoness, Avon, Oriflame, Osiguruvanja i sto i da bilo.
Firmata e Polska sega za sega pocna da raboti vo Anglija, Germanija, Italija, Ukraina, Rusija.
Site zainteresirani molam na prif. Zainteresiranite ke bidat pokaneti vo Krakov vo sedisteto na firmata da se zapoznaat so site specijalisti.
Nema nikakvo finansisko vlozuvanje, pisuvam, zatoa sto sum Makedonec i sakam da pocneme distribucija na Balkanot. A makedonija ja ima super polozbata za celiot Balkan, kade mozeme da gi vklucime site sosedni zemji.
Za nekoj od vas toa moze da bide zivotna sansa.
Pozdrav za site zainteresirani.
Kontakt moze da bide FB, Whats up.ili mail, so kratko dosie: vstojanov@63gmail.com
Што ќе продавате?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
По годината кога е пос
Inspiracijata za ovaa tema mi dojde od utrovo...Dojde na vrata edna dosta ljubezna devojka, so bogat recnik i stil na izrazuvanje, se so edna cel, da me ubedi deka ke bidam dosta srekna i zadovolna ako go kupam nejziniot proizvod.
Vakviot tip na prodazba, preku katalog, face to face prezentacii, i info seminari napravi bum poslednive nekolku godini.
Eve ke nabrojam nekolku : AVON, Oriflame, ZEPTER, HERBALIFE, GRAWE osiguruvanje i sl.

Dali i vie ste ucesnik vo nekoja od ovie MLM prodazbi i kako gi prifakate nivnite proizvodi?:smir:
Па не
Kakva glupava rabota!?!? Toa ke izlezam i ke si kupam ushte samo kaj nas postoi sekade vo svetot lugeto kupuvaat od direktna prezentacija! E sega jbg ako toj staro-turski mentalitet vladee ushte ali toa e u 'sabota na pazar da odberam'! :nenene: :nenene: :nenene:
I ne mi e celta da te napagam ama moram da si ja odbranam strukata! Chisto radi informacija za toa prezenterstvoto lugeto i fakultet izmislile, na pazar ili u grad u butik nitu eden nema so fakultet! A prichinite zashto e zastapeno toa vo tolkava mera e tokmu radi pazarot, odnosno kaj nas niz tie dukanite se prodava se i seshto i od sekade i mnogu pati lugeto kupuvaat neshto a koga ke go odnesat doma dobile soseam neshto treto ili toa shto go kupile ne funkcionira ili e za edna upotreba a platile pari kako za orignilaen prozivod. Tokmu radi ova lugeto se chustvuvaat posigurno koga na lice mesto ke im dokazesh deka toa shto im go nudish e taka ili deka e stvarno vredno, a btw prezenter ne e prezenter ako ne znae da gi raspolozi kupuvachite, ke kazesh i nekoj vic ili smeshka i ke im go razubavish denot, znachi so moeto prisustvo kaj tebe doma dobivash 5 raboti od ednash:
1* Si dobil stavrno kvaliteten prozivod! Na koj mu znaesh i ime i poteklo!
2* Na lice mesto si se uveril deka toa dobro funkcionira(primer ako kupuvash mikser nemozesh da otidesh so shlagot u prodavnica za bela tehnika i da kazesh daj da probam dali raboti nego ke kupish po lepota a tamu 90% nechinat t.e. made in 'na brod' bez zemja na poteklo i ime na toj shto gi narachal da se donesat) ova e mnogu praktichno i od druga prichina shto: nashiov makedonski narod e tolku mnogu nepismen shto pola predmeti ne zane da gi startuva voopshto taka da mnogu e dobro koga na lice mesto ke mu kazesh kako se raboti so istiot. Nema da se machi ili da go vika komshijata napomosh!
3* Vistinska prezentacija e dozivuvanje bre! Neshto za shto minimum edna nedela se zbori eve gledash LADY i tema na forumov otvorila! :smir:
4* Mozesh da narachash i drug pat koga sakash! I da dobiesh shto sakash se do doma. Ti voopshto da ne mrdnish so dzot od fotelja, nashiov narod e uzasno mrzeliv, gi mrzi do wc da otidat a ne neshto drugo! A btw ke bidesh i nasmean i raspolozen zashto ,barem jas, sekogash imam nov 'vic'!
5* Ke imash chest da me slushash i razgovarash so MENE shto e gratis t.e 'vklucheno vo cenata' (ama za ova poslednovo ne kazuvaj na nikoj neka ostane megu mene i tebe)
5-тата точка ти е или вистински его-манијакален испад или се зезаш,едно од овие 2 ќе да е,искрено ме боли куров за таквите кои велат ќе имаш чест да ме слушаш МЕНЕ?!? а уствари ме боли к...в за ТЕБЕ ,хехе
Е сега,ти погодувај дали сум сериозен или се зезам,хехе[DOUBLEPOST=1522467727][/DOUBLEPOST]
MLM ima minimalen udel vo trgovijata i e pod 1%. MLM-ot zivee od "usnata propaganda" i ne e direktna prodazba, kako sto se spomna prethodno. Direktna prodazba e ako kupis direktno od proizvoditelot, no koga istiot potoa se javuva kako distributer/trgovec ne moze da se zbori za direktna prodazba.

MLM-ot barem kaj nas e "piramida" i nisto poveke...
Пирамида е затоа што ти нудат прескап п-од замотан во обланда која ти треба да ја изедеш при самата презентација...Примери има многу,еве на пр.Кирби правосмукалките во САД се трипати поевтини а кај нас? 2000 евра мислам беше цената,така? Тоа не е нормална цена,ами преварантска цена на преваранти кои сакаат брза заработувачка,второ,оние Хербалајфовци,ми нуди милкшејк за 50 евра пакетче ебаго,му реков на главниот презентер еднаш,ти нема да успееш овде во мојов мал град,и навистина беше така,доаѓаа неколку пати и правеа презентација во стилот на едни други преваранти-Лајонес,се изгледа прекрасно се додека трае,како филмска престава,ама после сфаќаш дека овие се манипулатори,кај таквите нема реални цени ами астрономски,затоа подалеку од вакви[DOUBLEPOST=1522468190][/DOUBLEPOST]
1* I tebe da ti stavam pandelka ke te prodadam! Najseriozno, ako ne mi veruvash moze da probam, ti garantiram ke ti najdam plasman za eden den! :pipi:
2* Zavisi sto prodavam: pr. ako te pordavam tebe- toa se novi, a ako prodavam nekoja druga mozno e da bide predhodno iskoristena! Shala na strana, sekakvi prozivodi zavisi od situacija!
3* Se e vklucheno vo cenata na proizvodot!
4* Ne be! Fakultet ti treba za da otvorish 'china shoping city'!
Убаво те прашува човекот а ти пак не си му одговорил,моташ партали таму-ваму,луѓево идат на вакви форуми за да научат нешто или да видат како другиве заработуваат за да можат и тие да почнат такво нешто,а не ти тука си му пишал ќе те замотам во панделка и ќе те продадам,можеби и не си некој продавач ами обичен лузер кој се замислува винер,затоа ако имаш некој добар совет кажи го тука или кажи им на другите како ти заработуваш пари и помогни им,а ако не сакаш стави си ти панделка
 
Последно уредено:
Член од
1 мај 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Rabotam vo WVP. Najdobrata kompanija(osigurutelno brokersko drustvo) sto raboti na princip na MLM(mrezen ili multilevel marketing) . So seta pocit ama drugite MLM kompanii se ili imaginarni(fiktivni) ili malku se zarabotuva. Tuka vo WVP zarabotuvackata e TOP. Klientite ne trosat tuku shtedat, taka sto proizvodot sto go prodavame e vo nivna korist i tie gi poseduvaat parite sto gi stedat.
Sam si biras koga i kolku ke rabotis. Nema targeti limiti i kazni ako ne napravis dogovor. Zainteresiranite neka me kontaktiraat na ristoskihristijan@gmail.com. Pozdrav
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Rabotam vo WVP. Najdobrata kompanija(osigurutelno brokersko drustvo) sto raboti na princip na MLM(mrezen ili multilevel marketing) . So seta pocit ama drugite MLM kompanii se ili imaginarni(fiktivni) ili malku se zarabotuva. Tuka vo WVP zarabotuvackata e TOP. Klientite ne trosat tuku shtedat, taka sto proizvodot sto go prodavame e vo nivna korist i tie gi poseduvaat parite sto gi stedat.
Sam si biras koga i kolku ke rabotis. Nema targeti limiti i kazni ako ne napravis dogovor. Zainteresiranite neka me kontaktiraat na ristoskihristijan@gmail.com. Pozdrav
Легендо како некоја фирма што продава производи во МЛМ е фиктивна и малку се заработува? Орифлејм, Авон?

Колку правиш месечно ама искрено :D
 
Член од
1 мај 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Легендо како некоја фирма што продава производи во МЛМ е фиктивна и малку се заработува? Орифлејм, Авон?

Колку правиш месечно ама искрено :D
Odi kupi nekoj oblak vo Azija preku nekoi kompanii i cekaj da porasne. (ako se razbirame neli)

A toa jas kolku zarabotuvam ke si go ostavam za sebe, i da ti kazam nema da mi veruvas :)
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Odi kupi nekoj oblak vo Azija preku nekoi kompanii i cekaj da porasne. (ako se razbirame neli)

A toa jas kolku zarabotuvam ke si go ostavam za sebe, i da ti kazam nema da mi veruvas :)
Човек што заработува многу, нема да крие колку заработува. Како ќе ме мотивираш да правам пари со тебе, ако не ми кажеш колку ти е реалната заработка? Орифлејм и Авон фиктивни ли се? Пофиктивно од осигурање нема. Поготово нестручни од таа област да ти продаваат муда за бубрези. Колку договори имаш склучено, колку работници имаш во твојата т.н. мрежа? Тоа се е тајна нели, приватна работа? У правилна МЛМ компанија никој не крие колку заработува, туку сите се стремат да идат напред, а не само еден да ги собира јаготките од шлагот. Заработува процент тој над нив, ама и тие заработуваат многу, од тие под нив и така си оди тоа :) Правиш ли бар 200 евра месечно, секој месец? е
 
Член од
2 март 2016
Мислења
481
Поени од реакции
468
Odi kupi nekoj oblak vo Azija preku nekoi kompanii i cekaj da porasne. (ako se razbirame neli)

A toa jas kolku zarabotuvam ke si go ostavam za sebe, i da ti kazam nema da mi veruvas :)
Ako zarabotuvas mnogu kako sto velis, nema da se zaebavas i da si go gubis vremeto (oti vremeto e pari) na forum na kajgana za da baras clenovi za tvojata piramidialna mreza :)
Druze kazi bojle ti trebaat clenovi, deka ne zarabotuvas, bidi iskren otvori gi kartite i taka imas poveke sansi da steknes clenovi, vo sprotivno samo ni ja zgolemuvas nedoverbata vo WVP fondovi...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Rabotam vo WVP. Najdobrata kompanija(osigurutelno brokersko drustvo) sto raboti na princip na MLM(mrezen ili multilevel marketing) . So seta pocit ama drugite MLM kompanii se ili imaginarni(fiktivni) ili malku se zarabotuva. Tuka vo WVP zarabotuvackata e TOP. Klientite ne trosat tuku shtedat, taka sto proizvodot sto go prodavame e vo nivna korist i tie gi poseduvaat parite sto gi stedat.
Sam si biras koga i kolku ke rabotis. Nema targeti limiti i kazni ako ne napravis dogovor. Zainteresiranite neka me kontaktiraat na ristoskihristijan@gmail.com. Pozdrav
Врз што го базираш тврдењето дека сте најдобра компанија? Која компанија што тврди дека дава топ плати и дека е најдобра бара вработени на овој начин на форум?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Човек што заработува многу, нема да крие колку заработува. Како ќе ме мотивираш да правам пари со тебе, ако не ми кажеш колку ти е реалната заработка? Орифлејм и Авон фиктивни ли се? Пофиктивно од осигурање нема. Поготово нестручни од таа област да ти продаваат муда за бубрези. Колку договори имаш склучено, колку работници имаш во твојата т.н. мрежа? Тоа се е тајна нели, приватна работа? У правилна МЛМ компанија никој не крие колку заработува, туку сите се стремат да идат напред, а не само еден да ги собира јаготките од шлагот. Заработува процент тој над нив, ама и тие заработуваат многу, од тие под нив и така си оди тоа :) Правиш ли бар 200 евра месечно, секој месец? е
Не го вреѓај со 200 еу месечно ти се молам, ќе се налути нема да се логира повеќе на форумов.
 
Член од
1 мај 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Не го вреѓај со 200 еу месечно ти се молам, ќе се налути нема да се логира повеќе на форумов.
Tuka razgovarame za dobar MLM. Ako ste zainteresirani ke pieme kafe pa ke razgovarame. Ne sum tuka da se falam ili da kazuvam kolku zarabotuvam. Imam 14 sorabotnici 3to nivo. Pa ako ja poznavate kompanijata sednete i izracunajte kolku zarabotuvam. Zosto site se seznajkovci vo Makedonija. Prodolzete prodavajte avon i oriflame so 50 denari na parfemce za vas. Vo osiguranjeto dobivas mnogu povece od 50 denari. :) A toa jas dali go gupam vremeto vie ne se sekirajte mnogu mnogu. ;)
Ako e nekoj zainteresiran da se informira neka prasa.[DOUBLEPOST=1525594569][/DOUBLEPOST]
Врз што го базираш тврдењето дека сте најдобра компанија? Која компанија што тврди дека дава топ плати и дека е најдобра бара вработени на овој начин на форум?
Nikoj ne bara vraboteni. Ja rekov ako saka nekoj da prasa nesto vo vrska so wvp neka pise. Ve molim nemojte da barate rabota. Ke ve rasipe parata :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Tuka razgovarame za dobar MLM. Ako ste zainteresirani ke pieme kafe pa ke razgovarame. Ne sum tuka da se falam ili da kazuvam kolku zarabotuvam. Imam 14 sorabotnici 3to nivo. Pa ako ja poznavate kompanijata sednete i izracunajte kolku zarabotuvam. Zosto site se seznajkovci vo Makedonija. Prodolzete prodavajte avon i oriflame so 50 denari na parfemce za vas. Vo osiguranjeto dobivas mnogu povece od 50 denari. :) A toa jas dali go gupam vremeto vie ne se sekirajte mnogu mnogu. ;)
Ako e nekoj zainteresiran da se informira neka prasa.[DOUBLEPOST=1525594569][/DOUBLEPOST]

Nikoj ne bara vraboteni. Ja rekov ako saka nekoj da prasa nesto vo vrska so wvp neka pise. Ve molim nemojte da barate rabota. Ke ve rasipe parata :)
Пa те прaшaa де кoлку зaрaбoтувaш a ти дрaпaш мудa
Ти кoгa aплицирaш зa рaбoтa не те интересирa плaтa?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
1 мај 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Пa те прaшaa де кoлку зaрaбoтувaш a ти дрaпaш мудa
Ти кoгa aплицирaш зa рaбoтa не те интересирa плaтa?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Bratu rabotis na provizija. Nemas fiksna plata. Ako rabotis mesecov mozes da zemes mnogu bidejki nema plafon. Ako ne rabotis edna golema nula(0). Taka da sto ako ti kazam deka zarabotuvam poveke od 700 evra mesecno a vo isto vreme imam sloboda bez rabotno vreme t.e. Sam si go planiram denot? Mi poveruva? Siguren sum deka ne !!! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom