Мулти левел маркетинг и продажба

  • Креатор на темата Lady
  • Време на започнување
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Bratu rabotis na provizija. Nemas fiksna plata. Ako rabotis mesecov mozes da zemes mnogu bidejki nema plafon. Ako ne rabotis edna golema nula(0). Taka da sto ako ti kazam deka zarabotuvam poveke od 700 evra mesecno a vo isto vreme imam sloboda bez rabotno vreme t.e. Sam si go planiram denot? Mi poveruva? Siguren sum deka ne !!! :)
Да заработуваше 700 евра месечно, немаше да замараш тука на форум, а ни па да пишуваш на латиница како да си неписмен. :D Супер чим заработуваш 700 евра, само продолжи напред!
 
Член од
1 мај 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Да заработуваше 700 евра месечно, немаше да замараш тука на форум, а ни па да пишуваш на латиница како да си неписмен. :D Супер чим заработуваш 700 евра, само продолжи напред!
Toa e toa sto go zborev. Ne e za veruvanje. Jas pak ke si prodolzam. Fala na dozvolata sepak. Da ne mi dadese dozvola ke se otclenev ;)
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Добро колку време работиш за 700 евра да достигнеш месечно?
 
Член од
1 мај 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Добро колку време работиш за 700 евра да достигнеш месечно?
Jas so dobra namera si go pisav svoeto mislenje i iskustvo. Namerata ne mi e da baram lugje pa najmalku da molam nekogo. Edinstveno vo Makedonija te svakaat pogresno samo zaradi nudenje rabota.
Koj e zainteresiran vo vrska so rabotava neka prasa slobodno. Ne planiram da odgovaram na licni prasanja. Ne pisav vo forumov da se reklamiram sebesi tuku da objasnam deka rabotava so osiguruvanjeto e vo trend i deka mnogu lugje pocnaa da se zanimavaat so ovaa rabota. I na kraj od koga osiguranje na kolava vo na primer Triglav ne e fiktivno i e prevara, a da si go osiguras zivotov vo istata kompanija e prevara??
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Jas so dobra namera si go pisav svoeto mislenje i iskustvo. Namerata ne mi e da baram lugje pa najmalku da molam nekogo. Edinstveno vo Makedonija te svakaat pogresno samo zaradi nudenje rabota.
Koj e zainteresiran vo vrska so rabotava neka prasa slobodno. Ne planiram da odgovaram na licni prasanja. Ne pisav vo forumov da se reklamiram sebesi tuku da objasnam deka rabotava so osiguruvanjeto e vo trend i deka mnogu lugje pocnaa da se zanimavaat so ovaa rabota. I na kraj od koga osiguranje na kolava vo na primer Triglav ne e fiktivno i e prevara, a da si go osiguras zivotov vo istata kompanija e prevara??
Лесно паѓаш на провокации.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
За жал, поради таквите досадии од промотери како Кирби или таа шведската компанија со кебињата од 1000Е, што вртат по телефони, ти идат дома и ти досаѓаат, сите други МЛМ компании се на мета... сестра ми работеше со Граве, навистина има добра заработка, (по полиса процентуално) ама луѓево во МК се едноставни такви, ќе пушат цигари од 150ден ама за осигуруање не им се дава 30ден дневно..и тоа е тоа
 
S

silmarillion

Гостин
Ако правиш direcr sale на одреден производ или услуга во рамки на МЛМ кој хиерархиски е пирамида затоа што е на база на регрутација (бесплатна), не гледам каде е измамата тука? Секој има компензациски план и добива сходно на тоа. Незнам што е поразлично од Сопственик-Директор на продажба-Регионален директор на продажба-тимлидер на продажба-продажен агент. Комплетно иста структура, првата прифатена со скепса, втората ја знаеме како правен субјект.

Зашто никој не се буни на бонусите што ги добиваат менаџерите за продажба кои менаџираат тимови за продажба и заработуваат повеќе од тој што прави dirext sales?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom