Мултикултурализмот, и неговата злоупотреба

B

Bafra

Гостин
Затоа што најмалку што треба сега се националисти и лудаци. Десничарите отсекогаш биле лудаци, во секој од нив има некој мал Хитлер.
A levicarite se najdobroto nesto za opstestvoto. Se grizat za graganite, gi pocituvaat nivnite prava na site polinja. Da ti e merak da gi gledas rezultatite od nivnoto znaenje I trud. Koj od koj poveke da se zadolzi od sto se uspesni.

Obama gi zadolzi SAD poveke od site zaedno prethodni 40 preCedateli.
EU neka pominat izborite vo Germanija pa posle ke ja vidime demokratijata vo polno svetlo.:D

Bitkata ne e levica I desnica, patrioti I globalisti, tuku korumpirana neefikasna vlast protiv narodot (privaten sektor).
I kako se poveke ke gubi narodot doverba vo vlasta se poloso ke bide za narodot, policija I vojska se znae na cija strana se :P
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.009
Затоа што најмалку што треба сега се националисти и лудаци. Десничарите отсекогаш биле лудаци, во секој од нив има некој мал Хитлер.
А во левичарите мал Сталин и мал Мао це Тунг...
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Затоа што најмалку што треба сега се националисти и лудаци. Десничарите отсекогаш биле лудаци, во секој од нив има некој мал Хитлер.
Баш напротив, националистите отсекогаш биле рационални и логични.
Сите срања доаѓаат од страна на либералните ѓубриња што ја имаат окупирано Европа.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ај што станува збор за пратеници vs. пратеници во сите случаји (освен во Македонија) туку сме во исти кош како останатите банана држави (Украина, Непал, Пакистан, Шри Ланка) и тоталитарни режими (Русија, Турција, Венецуела, ЈАР - Јапонија исто не е исклучок).

WOW!
Jebo vam pas mater.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.710
Поени од реакции
15.581
Македонска култура, во античкиот период од историјата, така некако продолжуваше реченицата.
Во Хрватска вака сркаат сечени, лепени, монтирани...?
и тој а и ти поим немате што е тоа Култура...
не е култура само театар и пе*ерлук
а и во античкиот период, во Македонија имало специфична култура, поразлична од таа на Елада...од фаланга, па до цементот кој е измислен во античка Македонија ... и не само тоа, во античко време во Македонија живееле и пајонците, тие имале и сопствено писмо, (не само говор како македонците) и биле едни од првите што ковале метални пари..
А и во сама Елада имало различни култури, без обзир што сега Грција сака да ги прикажува дека биле единствени
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
ne znam dali e zloupotreba,ama e interesen fakt
dundee e grad vo skotska
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Извинето. И зошто да има паѓање во кома за Руси? Што добро се видело од Русин?
Најголемите литературни класици во светот.
Првиот човек во вселената.
Најверојатно ако не биле руско турските војни немало да бидат слаби османлиите.

Најверојатно тие луѓе си го терале секојдневниот живот и немаат врска со политика.

Мизерни и гревота сте ми со вакви коментари. Исто како у Северна Кореја вам ви се испрани мозоците да плачете кога нешто ќе се случи у ЕУ и Америка, останатиот свет кој го ебе.

Изгледа левичари и лицемерие одат заедно.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Најголемите литературни класици во светот.
Првиот човек во вселената.
Најверојатно ако не биле руско турските војни немало да бидат слаби османлиите.

Најверојатно тие луѓе си го терале секојдневниот живот и немаат врска со политика.

Мизерни и гревота сте ми со вакви коментари. Исто како у Северна Кореја вам ви се испрани мозоците да плачете кога нешто ќе се случи у ЕУ и Америка, останатиот свет кој го ебе.

Изгледа левичари и лицемерие одат заедно.
Зборот ми беше што добро сме виделе ние од Русите па да ги плачеме. А не кој прв летал во вселената.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Зборот ми беше што добро сме виделе ние од Русите па да ги плачеме. А не кој прв летал во вселената.
Инвестиции, не признаа под уставното име.
За разлика од Франција Германија и скоро цела западна Европа.
Дај пофали ги па овие нешто повеќе што имаат направено.

На крај краева и Сирија нс направила ништо за нас па рипнаа сите левичари да сме ги примеле мигрантите.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Инвестиции, не признаа под уставното име.
За разлика од Франција Германија и скоро цела западна Европа.
Дај пофали ги па овие нешто повеќе што имаат направено.

На крај краева и Сирија нс направила ништо за нас па рипнаа сите левичари да сме ги примеле мигрантите.
Wow не признале, јаката работа што ни ја направиле, готово животот на граѓаните се подобри откако големата мајка Русија не призна под уставното име. Море кој ги ебе. Таква помош не ни треба.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Wow не признале, јаката работа што ни ја направиле, готово животот на граѓаните се подобри откако големата мајка Русија не призна под уставното име. Море кој ги ебе. Таква помош не ни треба.
Otkako Majka Rusija ja prizna Makedonija zhivotot na gragjanite ne se promeni. Si ostana ist.Ama koga dojdoa EU/NATO fashistite da delat pravda vo Makedonija mamicheto ni se rasplaka.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Најголемите литературни класици во светот.
Првиот човек во вселената.
Најверојатно ако не биле руско турските војни немало да бидат слаби османлиите.

Најверојатно тие луѓе си го терале секојдневниот живот и немаат врска со политика.

Мизерни и гревота сте ми со вакви коментари. Исто како у Северна Кореја вам ви се испрани мозоците да плачете кога нешто ќе се случи у ЕУ и Америка, останатиот свет кој го ебе.

Изгледа левичари и лицемерие одат заедно.
Левичари за жал повеке не постојат.Станаа платеници на глобалниот капитализам,затоа се и главен фактор за рушење на државите .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom