Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
а тие шо ги слушнале викаат - Не :smir:
Другар мој има....ја полоша гитара неам свирено...кај нема акустика...а за у разглас да не збориме електроника -2
Само Yamaha акустична според мене....малку се поскапи од овие погоре ама мооооогу подобри..
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
а тие шо ги слушнале викаат - Не :smir:
Другар мој има....ја полоша гитара неам свирено...кај нема акустика...а за у разглас да не збориме електроника -2
Само Yamaha акустична според мене....малку се поскапи од овие погоре ама мооооогу подобри..
дее...до толку ли?
мене ми предложија да купам класична оскар шмит , и ондак , рекоа фина била...:jaj:
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
дее...до толку ли?
мене ми предложија да купам класична оскар шмит , и ондак , рекоа фина била...:jaj:
Класична и Акустично-озвучена има голема разлика :smir:....друг другар шо иам на муз.академија класична гитара..има OS ја зема околу 300 евра и е сосема солидна....
 

HardRock

Rock n roller
Член од
22 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
24
Има ли некои за формирање на рок група??? Инаку јас сум гитарист и сакам да формирам бенд со кој би свиреле авторска музика, со градење на свој сопствен стил... Сите заинтересирани нека пишат, јас сум од Скопје и секако барам сериозни членови (без тоа ништо не бива)...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Продавам Boss MT 2 дисторзиска педала во одлична состојба :)
Еве и клип како одприлика звучи

 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Гитарист бара група за тезги во Скопје

Како што пишува во насловот- Јас сум Гитарист свирам соло и ритам, од професионален калибар.
Барам група за свирки - тезга за во Скопје.Било каква музика. Преферирам рок и забавно,но имам искуство и со народно и другите жанрови. Заинтересираните нека ми пишат на приватна да се договориме
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Гитарист свирам соло и ритам, од професионален калибар.
Барам група за свирки - тезга за во Скопје.Било каква музика. Преферирам рок и забавно,но имам искуство и со народно и другите жанрови. Заинтересираните нека ми пишат на приватна да се договориме
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Ja спојувам темава со оваа што ја стави Coolzrock.
 
Член од
13 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
Sto mislite koi se najdobri firmi za akusticno elektricni gitari? Dobra li e onaa oscar shmidt?
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Sto mislite koi se najdobri firmi za akusticno elektricni gitari? Dobra li e onaa oscar shmidt?
Ја иам Yamaha APX500:smir: и е класа гитара за тие пари..(20 000 ден).....тие OS се некоја фирма под Washburn и тоа ти е исто ко да купуеш Fender Sqiuer....мислам дека се околу 10 000-12 000 ден али со Yamaha еве најевтината шо им е озвучена-акустична(14 000ден) од F-сериите не се споредуе колку е полоша.....зборот ми е ако више зимаш гитара до кај 14 -15000 ден у градов Yamaha нема конкуренција(според мене)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom