Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

Член од
5 јануари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
1
Фала за сугестиите. Што мислите за оваа? Можам да ја купам многу поволно
- Epiphone les paul black beauty http://www.thomann.de/at/epiphone_les_paul_black_beauty.htm
Некои сугестии за појачало. Не ми треба нешто големо. Не би издвоил повеќе од 200 евра.
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
3 хамбакери???
-првпат гледам таква конфигурација , и незнам како би звучела , претпоставувам ептен ‘тешко‘.
фини се епифоните.
Ако бараш универзална гитара не ја зимај.
Ако ептен ти се свиѓа , се разбира , купи ја.:pipi:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
1
Истата гитара ја има и со етикета на Gibson. Има неколку блуз, а и други импровизации на youtube свирени со оваа гитара и ми се допаѓа како звучи. Ако сакаш да чуеш и видиш :
И никако да не го заборавам обликот на гитарата. Les Paul! :vozbud:
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
ИТНО...

До кога работи Кинеската Музичка продавница во Скопје - Смешко мислам дека се вика...?????????????????????????????????????
 
F

FallenHypaspist

Гостин
Еј дечки, ми треба препорака за добра професионална слушалка. Уопште не се разбирам од слушалките...така да не ќе да е лошо да ми предложите некој бренд, модел...та и карактеристики што треба да ги има. Ми треба за продукција..те ми треба квалитетен звук, а маље битно колку влага од надвор и колку излегува од внатре..и што ти знам..

Чаре?
Фала одапред.
Фала брат, а да не знаеш карактеристики што треба да ги пазам случајно? Ми треба ебано квалитетен звук со голем домен на фреквенции :))
 

Sp1r0

Заљубен
Член од
8 мај 2010
Мислења
157
Поени од реакции
19
Сакам да купам гитара.Ми кажаа имало некоја продавница у гтц и зошто сум почетник до 3000денари,ако може да ми кажете кај може да купам?Фала.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Страни од продавници за музича опрема ама не да се базираат само на гитари,бубњеви...Ми требаат студиски монитори па затоа.
И да од артист им ја знам другиве не знам па кој знае нека пише...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Страни од продавници за музича опрема ама не да се базираат само на гитари,бубњеви...Ми требаат студиски монитори па затоа.
И да од артист им ја знам другиве не знам па кој знае нека пише...
Од артист ако земаш почекај си Maudio или зависи уствари што бараш...Krk-от се исто ок (ова не го зборам од што се добри марките, туку моделите чинат, не се фуш ;))
А доколку ти се вози до Белград, имаш огромен избор и нормално 40-50-60..евра поефтини цени од овде. Овде е дива лига, монопол држат, безвезе.
Ако можам некако да ти помогнам во избор, модели, цени, срања.., тука сум ;)

--- надополнето ---

Фала брат, а да не знаеш карактеристики што треба да ги пазам случајно? Ми треба ебано квалитетен звук со голем домен на фреквенции :))
Beyerdynamic DT 770 M

Земај, не се мисли, проверено ;)
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Може некој да ми каже локација на новата продавница на Цики ?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Кај холандска амбасада ;)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Фала брат, а да не знаеш карактеристики што треба да ги пазам случајно? Ми треба ебано квалитетен звук со голем домен на фреквенции :))
http://www.sennheiserusa.com/professional_headphones-headsets_headphones_004974
http://www.sennheiserusa.com/professional_headphones-headsets_headphones_502717

Ја ова би ти препорачал...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Многу глава боли од тие вторите :kesa: ептен затворени слушалици се...али ипак се до навика е може : )
Јас искрено, до сега по кристален чист звук, со полн бас, средни високи, немам слушнато. Е сега, нема да се забораваш, ќе прајш паузи да не те боли глава :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Тоа е проблемот брат, по 4-5 саата не сум се тргал...ама од кога ги земав новите монитори, слушалици нејќам да гледам :icon_lol:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Многу глава боли од тие вторите :kesa: ептен затворени слушалици се...али ипак се до навика е може : )



Не ме боли глава ни после 6/7 саати носење, есктремен комфорт, како никогаш до сега, не се осеќа дека ги носиш (сериозно)

Префинет звук, кристално јасни високи, и средни, многу детални, басот не е многу моќен но тоа не го ни барав. Згора на ова доста моќни, гласни без потреба од појачало 50 ohm, 114 db.

Во топ 3 слушалки у свет у сегментот цена/перформанси, на граница од почеток на хај енд класата.

Во комбинација со Асус Ксонар звучна, најдобра комбинација што сум ја направил у живот за парите :)

Се извинувам за офтопик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom