Музиката и Политиката

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Wolf Pack напиша:
Гижо напиша:
едно време на RATM беа забранети во САД заради нивните песни, на некој начин имаат големо влијание таквите бендови
RATM како шо знам сами избраа да не пеат по САД. Само во 1999 на WoodStock го запалија американското знаме додека пееја Killing in the name of... и тоа го запалија наопако и плус na live TV :pos:
:msc3:

Eee coece toa bese vistinska anti USA propaganda :pos:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
PANKERKA напиша:
abe vidi bace,go imam slusano i ne vikam deka nemaat dobri pesni,ama kaj niv mnogu me razocara nivnata izjava:ke staneme naj popularniot band vo svetot :roll:

e so ima loso vo to be :pos: bolje Green Day nego Backstreet boys ebate :pos:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Wolf pack, RATM го имаат запалено знамето во америка или надвор?, зашто знам дека ако го запалиш у америка ти следува затвор
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Гижо напиша:
Wolf pack, RATM го имаат запалено знамето во америка или надвор?, зашто знам дека ако го запалиш у америка ти следува затвор

a bre gizo...WOODSTOCK........... :wink: ....toa e u sred america...ili da kazam desno na kartata....
 
V

VirtualA

Гостин
Море побрзо на Албанија, али нема врска то. Зак е цар. А спотот наВол Стрит шо го режираше Мајкл Мур...без зборови

Слип Нау Ин Д Фајр
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
RABIA CONTRA LA MAQUINA!!!

бендот кој остави трага у мојот живот како никој друг.. остај слип нау ин д фајр.. го има некој глеано battle of LA? freedom & testify by mike moore..? не бе, РЕЈЏ БЕА ГЕНИЈАЛЦИ!!!

се будам и си легнувам гледајќи у сликата на ЗАК, ете ми го пред мене ме глеа у очи..

МУЗИКА БЕЗ ПОЛИТИЧКА ПОРАКА НЕ Е МУЗИКА! бар не за мене.

Затоа ги сакам и Мизар, и САФ, и Бади Каунт, и многу други..
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
кога човек има пред себе избор, тејк д блу ор тејк д ред пил, и се одлучи за потешкиот, но ПРАВИЛНИОТ ПАТ, и се обиде преку своето творештво да им укаже на масите дека некоја работа или личност или агенда се погрешни, поштујем!!!

малку се такви кои ако го имаат пред себе изборот дали ќе станам вистинска „мега ѕвезда„ или ќе рискирам затвор, ќе се одлучат за ПРАВИЛНОТО

ама добро е шо сеуште ги има

Рејџ се закон, секоја чест!:music3:

и многу други

и така треба

никакви „Но Енџелс„ бе...

ФАК ЈУ, АЈ ВОНТ ДУ ВАТ ЈУ ТЕЛ МЕ :baeh: (мр. „пресидент„)

нека оди Буш (и сите слични ко него) сам да дели „демократија„ по Ајрек и така натаму и малку повака...
 

GUSAR-VMRO

МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!
Член од
27 јануари 2005
Мислења
635
Поени од реакции
7
САФ- Скопска ситуација!!
До вчера комунисти сега слават празник верски
Во два милиопни слепци едноокиот (Киро) е водич...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Нели Foo Fighters се приклучија на перетседателската кампања на Џон Кери. Но како што прочитав не се приклучија од што не знам колку го подржуваат туку за инат на Буш кој што ја искористил нивната песна My Hero во неговата претседатлеска кампања.

Не мора не кој бенд да зема политчки став за да биде политички, доволно е само да пеат за тоа-има многу примери за ова. Случајот со рејџ е што они имаа заземено конкретен став.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom