Муабет со партнерот за бившите

Член од
28 септември 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
Pa ako saka da znam neka mi pravi muabet ... Samo ne mi e jasno zoshto on mene mi postavuva prasanja i mi pishuva poraki deka ko u stil ja se interesiram ushte za bivshiot .. nema veze :) i toa pomina .. ;)
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
k0sKiC напиша:
Pa ako saka da znam neka mi pravi muabet ... Samo ne mi e jasno zoshto on mene mi postavuva prasanja i mi pishuva poraki deka ko u stil ja se interesiram ushte za bivshiot .. nema veze :) i toa pomina .. ;)
a zsto pak bi te prasuval?ne li ti tekuva be.....pa go interesiras.
se interesira za tebe,za tvoite bivsi
bukvalno sve!:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :lud:
 
Член од
28 септември 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
muabet so partnerot za bivshite

smizlicka напиша:
a zsto pak bi te prasuval?ne li ti tekuva be.....pa go interesiras.
se interesira za tebe,za tvoite bivsi
bukvalno sve!:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :lud:


pa... ako me prasuva znachi se interesira za nif... a ne za mene.:)0)Nego nema veze.. pa ako reshil da znae kje mu kazam :)))))))))
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не е баш пријатно да се разговара за бившите. Ако ги истакнува позитивните страни ќе си мислиш дека таа била подобра од тебе? Ако "плука" на нејзе, нема да си речеш: "Што ако и за мене еден ден зборува вака?"
 
Член од
3 декември 2005
Мислења
19
Поени од реакции
1
отворено си кажувам дека не сакам разговори за бивши, нути да ми кажува ниту да му кажувам... тие се прошлост, што било поминало :)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ретко, готово никогаш со мојот сегашен партнер сум правел муабет за моите бивши. Не знам зошто, ама тоа не ми е некако подносливо.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
pa da neznam zosho mnogu sum lutko mnogu se lutam koa zborm za bivshite partneri ali uvek zaboram sakam se da znam za devojkata sho kako so koj nesakam da doznavam od drugi ako me sfakate. mnogu mi e glupo koa go praam moabetot ponekad se kaam sho go praam ali sakam da znam se!!! ednash duri i doe do prepucavanje zasho si bila so nego ja ne sum znael mislam ljubomorni miabeti ali u sekoj sluchaj uvek ke praam moabet mislam barem 1 so sekoja devojka za bivshite nejzini i moi ipak mislam treba da znae i da znam se neli .
 
Член од
9 декември 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
svako cudo za tri dana

Ej dobra e temava ama zaso site odbegnuvate muabet za bivsi
?Mislam deka e dobro da praes ednas muabet za niv so partnerot bidejki na toj nacin mozes da doznaes kakvi devojki saka, so mu smeta vo vrska,zasto raskinale...Ustvari mozes da doznaes poveke za nego(vo odredeni granici takov muabet se razbira).Ne mora da znaci deka uste ja saka nea ili deka ti si samo sedativ za smiruvanje na nostalgija po starata ljubov koja e zacestena bolka::) ,taka?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Каква потреба би имала да знаеш какви девојки сака штом те одбрал тебе? Ако сакаш да знаеш што му смета во врска, можеш сама да си го прашаш, повеќе да дознаеш можеш само ако си со него и САМА се трудиш да дознаеш, без да се спомнуваат бившите, нели?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
MARIJA17 напиша:
Ej dobra e temava ama zaso site odbegnuvate muabet za bivsi
?Mislam deka e dobro da praes ednas muabet za niv so partnerot bidejki na toj nacin mozes da doznaes kakvi devojki saka, so mu smeta vo vrska,zasto raskinale...Ustvari mozes da doznaes poveke za nego(vo odredeni granici takov muabet se razbira).Ne mora da znaci deka uste ja saka nea ili deka ti si samo sedativ za smiruvanje na nostalgija po starata ljubov koja e zacestena bolka::) ,taka?
Ако тој се фатил со тебе, сигурно знаеш какви девојки сака, нели?
Не верувам дека би било фер кон женската машкото да почне да ја споредува бившата со сегашната женска.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
MARIJA17 напиша:
Ej dobra e temava ama zaso site odbegnuvate muabet za bivsi
?Mislam deka e dobro da praes ednas muabet za niv so partnerot bidejki na toj nacin mozes da doznaes kakvi devojki saka, so mu smeta vo vrska,zasto raskinale...Ustvari mozes da doznaes poveke za nego(vo odredeni granici takov muabet se razbira).Ne mora da znaci deka uste ja saka nea ili deka ti si samo sedativ za smiruvanje na nostalgija po starata ljubov koja e zacestena bolka::) ,taka?
Ако е веќе со тебе значи знаеш какви девојки сака.
За да дознаеш што му смета во врска можеш со него да разговараш за тоа, не мора воопшто да ги спомнуваш бившите од што причина?
Зошто тебе би те интересирала причината за раскинувањето на дечкото со бившата? Ако се работи за некоја тешко преболена љубов, и ако твоите прашања го потсеќаат на болното минато?:icon_roll
 
Член од
9 декември 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
The`bItCh напиша:
Ако е веќе со тебе значи знаеш какви девојки сака.
За да дознаеш што му смета во врска можеш со него да разговараш за тоа, не мора воопшто да ги спомнуваш бившите од што причина?
Зошто тебе би те интересирала причината за раскинувањето на дечкото со бившата? Ако се работи за некоја тешко преболена љубов, и ако твоите прашања го потсеќаат на болното минато?:icon_roll
:ne:ej ama ne praime muabet za situacija koga nie go prasuvame partnerot za bivsata so cel da doznaeme nesto za nego.sekavanjeto na vremeto koe toj go pominal so nea bi trebalo da go svatime kako sepak korisna informacija a ne samo uste edna "generalna proba" za ljubomorna scena
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
MARIJA17 напиша:
Mislam deka e dobro da praes ednas muabet za niv so partnerot bidejki na toj nacin mozes da doznaes kakvi devojki saka, so mu smeta vo vrska,zasto raskinale...Ustvari mozes da doznaes poveke za nego(vo odredeni granici takov muabet se razbira)
MARIJA17 напиша:
:ne:ej ama ne praime muabet za situacija koga nie go prasuvame partnerot za bivsata so cel da doznaeme nesto za nego.
Кое од овие две?
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
k0sKiC напиша:
pa... ako me prasuva znachi se interesira za nif... a ne za mene.:)0)Nego nema veze.. pa ako reshil da znae kje mu kazam :)))))))))
abe pa ne me svati...a pa so ima on da se interesira za tvoite bivsi?
vajda ne e peder:pop: :pos: :pos:
ne be svati sto sakav da ti kazam...:wink:
se intersira za tebe za tvoeto minato,toa sakav da ti kazam:icon_lol:
i postuvam toa so ke se otvoris pred nego i ke mu kazes,za da znae na sto e i so koj e,da ne ispadne posle "lele se razocaral":wink:
i jas taka bi napraila a i praam zasto nemam sto da krijam veke koga idam so nego,normalno se vo svoi granici:wink: :icon_lol: :icon_lol:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
mojot partner i jas si znaeme se za nashite bivshi koj bile i kako se se odvivalo...poradi edna ednostavna pricina da ne gi pravime greskite shto sme gi pravele so prethodnite ili tie gi pravele so nas taka da odamna ja zavrsivme taa tema na razgovor...za da nema iznenaduvanja od tipot koja e ovaa shto ti se pushta ili koj ti e ovoj shto tolku te gleda ke te izede so oci i od pricina da znam koj mi e ljubomoren koj mi misli dobro i koj saka da mi nashteti..bidejki polovina grad beshe protiv toa shto nie sme zaedno ushte na pocetok i se izmisluvaa prikazni od sekakov tip za da ne razdelat...nekoi od moive bivshi probaa preku negovi drugari ama koga ke prashashe koj ti kaza...toj i toj aaaa pa toj i e bivshi moze da lae kolku saka, nekoi od negovite probaa so telefonski povici i kafe muabet preku moi bliski da go ocrnat, pa da imam problemi so domashnite,no znaev tocno koj shto i kako taka da nikoj nishto ne uspea...pa fala bogu sme i den denes zaedno...:icon_lol: nekogash toa da razgovarate na taa tema e korisna rabota barem vo mojot slucaj....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom