Муабети за Тоше Проески по неговата смрт

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Не,многу јасно дека ќе му верувам.Но...Нема тоа да го поврзам со ништо реално,соништата се само соништа,немаат некакво значење и покрај тоа што се обидуваме(вклучувајќи ме и мене) да им најдеме.
Јасна ми е љубовта кон Тоше,ама ништо нема да постигнеме ако лажеме за него,измислуваме и сл.
како што кажав секој си има право.со инка не се тура мозок.нека лажаат нивна ствар тој што ќе верува сигурно ќе пренесува на други и така сите ќе се лажат:toe:
незнам зошто се замараш со ова.уживајси,калимеро како вели нема правда:smir:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Myабети..
За сликата мислам дека кажаа дека е монтажа..
А со муабетиве веќе претеравте.Остајте го човекот да почива во мир.
Нормално е дека во жалење и болка ќе измислуваат и прават глупости луѓето.
Свашта.
Значи МАГДО неповторлива си! На сликата е братучетка ми иначе, а сликата не е монтажа! И доста со глупости, и јадење трици кога не сте доволно запознаени со работите.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
Значи МАГДО неповторлива си! На сликата е братучетка ми иначе, а сликата не е монтажа! И доста со глупости, и јадење трици кога не сте доволно запознаени со работите.
И ја тоа викам.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Точно, жив е Тоше, исто и Тупак и Биги се кријат од јавноста и снимаат заеднички албум, ќе се појават во јавноста кога ќе завршат со мастеринг.
Какви муабети прочитав овде, до толку ли немаат луѓево што да прават, на јајцето се ми личеше тоа шарата само на човечка фаца не личеше, а на сликата е блур од некој висок тип што поминал нема врска со Тоше.
Знам дека сите сакате да се врати и да не е така тоа што се случи (и јас исто) али тоа е, не значи дека се што ќе видите е Тоше и секој сон што ќе го соните од Тоше е како тој комуницира со вас.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
не значи дека се што ќе видите е Тоше и секој сон што ќе го соните од Тоше е како тој комуницира со вас.
па не значи де, само сакаме да ислушаме некое туѓо искуство, или можеби фантазии предизвикани знаеме од што да не се пофторувам
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Ме нервираа таквите муабети кои излегоа после смртта на Тоше. Не сакам да ги слушам.Тоше е прекрасен човек и музичар таков и ќе остане.
Нема никогаш да помине во заборав.Овие муабети не помагаат Тоше да не помине во заборав.Тоше и без нив ќе се памти засекогаш,зашто Тоше е вечен.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Па јас искрено не го сакав толку додека беше жив не знам зашо.После откако почина кога видов што се напраил и колку го сакаат ми беше криво почнав да го сакам,ама се трудам да не го изразам тоа зш е педерски сеа откако го нема кај бев додека беше жив.:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom