Муабети за Тоше Проески по неговата смрт

Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
наеднаШ
^ еве ти за што се фаќаш пример. АМАН, печатна грешка направил, НИШТО СТРАШНО! ќе смени некој админ/мод. ебаве перфектните!

да бе, онаа со кокошките од село, ради публицитет го направи тоа, на опра ќе ја викнат сеа. не тропај те молам. тоа луѓето им се причинува и сегде го гледаат поради тоа што ТОЈ БЕШЕ. ЗАШТО НЕ ГО ГЛЕДААТ ГРУЈО или БУЧКО?! или ЕЛЕНА РИСТЕСКА?! дај бе.. те молам...
Си се фаќам за грешките бе,ме нервираат.И мојата ме нервира ама ете сум ја напраила.
Фала шо ме поправи:back:
Зашо се дереш уствари?
Иначе,тема за Тоше да нема е навистина срамота,ама да има за се што некој сонувал,за секоја слика кај што се појавил..Ај за се нова да отвараме,барем онака да го уништиме споменот за него со секакви глупости.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Си се фаќам за грешките бе,ме нервираат.И мојата ме нервира ама ете сум ја напраила.
Фала шо ме поправи:back:
Зашо се дереш уствари?
Иначе,тема за Тоше да нема е навистина срамота,ама да има за се што некој сонувал,за секоја слика кај што се појавил..Ај за се нова да отвараме,барем онака да го уништиме споменот за него со секакви глупости.
e, така. тоа се глупости, ама мора и такви работи да има. секој со своја приказна... и никој не рече дека за секој негов сегмент од животот да има по една тема, туку ЕДНА ВООПШТО која што ќе биде за сеќавање, почитување итн. а не да се тресат зелени од типот "сонувале ова; го виделе на јајце" и "оставете го да почива на мир" :mad:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
јас па мислев луѓево ништо друго не ги интересира ,само политика :toe:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
ловци на правописни грешки ги има многу:tapp:
знаев дека ќе наиде темава и на вакви реакции(се двоумев додека ја пишував) па ако толку ви смета затворете ја...
И контролирај се малце со плескавиците, со тоа ти го грдиш ликот на тоше, а не некоја невина баба која од жал за него и преголема желба повторно да го види, своите мисли ненамерно можеби и ги рефлектира на велигденско јајце...и пази велигденско...воскресение христово, ако го поврзеш со фактот дека тоше беше голем верник па може и нешто ќе ти стане појасно...
Ако не ти се допаѓа едноставно не го читај она што народот може до го измисли од пуста болка што не е меѓу живите, додади на тоа дека живеме во Македонија и на сето тоа му нема крај:toe:

Maгде напиша:
А со муабетиве веќе претеравте.
не знам што има претерано во сите тие лаги, освен ако не мислиш за нивната бројка?а кој се тие мУабети со кој претеравме? има нешто друго пишано? или пак знаеш нешто друго што ние не го знаеме?
А ти да не претера малце?

А за сликата од сигурен сум дека девојката нема капацитет за такво нешто, од морален аспект, се познавам со неа лично и тврдам дека не е монтажа па ако сакате и не верувајте.

П.С. Ловец! има некоја правописна грешка?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
не знам што има претерано во сите тие лаги, освен ако не мислиш за нивната бројка?а кој се тие мУабети со кој претеравме? има нешто друго пишано? или пак знаеш нешто друго што ние не го знаеме?
А ти да не претера малце?

А за сликата од сигурен сум дека девојката нема капацитет за такво нешто, од морален аспект, се познавам со неа лично и тврдам дека не е монтажа па ако сакате и не верувајте.

П.С. Ловец! има некоја правописна грешка?
Имаш правописни грешки,ама ме мрзи да ти ги поправам сега.:)
Како може бе да нема ништо лошо во лаги?Лаги се значи,за човек кој сите го сакаме и цениме.
Тебе ако не те боли кога слушаш како лажат за Тоше,мене ме боли и ме нервира.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Имаш правописни грешки,ама ме мрзи да ти ги поправам сега.:)
Како може бе да нема ништо лошо во лаги?Лаги се значи,за човек кој сите го сакаме и цениме.
Тебе ако не те боли кога слушаш како лажат за Тоше,мене ме боли и ме нервира.
а ти што лажеш за твојата возраст?
прекинете со вакви постови, водат само кон офтопик!
ако пишувате, пишувајте нешто што доликува, не ко НЕКОИ од овде... и ако прифатат админите бар ЕДНА тема за тоше, нека го сменат името на оваа тема, да биде само со неговото име.
ако не дозволат, бар едно фино објаснување нека дадат...
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Имаш правописни грешки,ама ме мрзи да ти ги поправам сега.:)
Како може бе да нема ништо лошо во лаги?Лаги се значи,за човек кој сите го сакаме и цениме.
Тебе ако не те боли кога слушаш како лажат за Тоше,мене ме боли и ме нервира.
Да бе само не ве болеше додека беше жив сега сите трици јадете
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Имаш правописни грешки,ама ме мрзи да ти ги поправам сега.:)
Како може бе да нема ништо лошо во лаги?Лаги се значи,за човек кој сите го сакаме и цениме.
Тебе ако не те боли кога слушаш како лажат за Тоше,мене ме боли и ме нервира.
девојче политичариве се изнакажаа лаги па сите му веруваат :) секој си има право да си кажува што си сака,да пцуе по прецедател свашта.демократија е пичка му матер. Тошката нека се споменува без разлика на кој начин,тоа значи дека постои како што рекоа другиве човек кој се споменува не е заборавен:toe:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
а ти што лажеш за твојата возраст?
прекинете со вакви постови, водат само кон офтопик!
ако пишувате, пишувајте нешто што доликува, не ко НЕКОИ од овде... и ако прифатат админите бар ЕДНА тема за тоше, нека го сменат името на оваа тема, да биде само со неговото име.
ако не дозволат, бар едно фино објаснување нека дадат...
Нема везе,јас стварно имам 33 години.:)
Инаку сега дознав дека немало ниту една тема за Тоше.Kill me!

девојче политичариве се изнакажаа лаги па сите му веруваат :) секој си има право да си кажува што си сака,да пцуе по прецедател свашта.демократија е пичка му матер. Тошката нека се споменува без разлика на кој начин,тоа значи дека постои како што рекоа другиве човек кој се споменува не е заборавен:toe:
Зашо бе така споредувате политичари со личности како Тоше?
Ако некој политичар погине,нема да има толку луѓе што ќе жалат.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Зашо бе така споредувате политичари со личности како Тоше?
Ако некој политичар погине,нема да има толку луѓе што ќе жалат.
не споредувам само кажувам :) луѓето кај нас се прости и тоа не можи да го преправиш.да ти каже некој близок твој го сонував Тоше или нешто се случило да речеме бил на Манастир горе и како да го видел или на слика му се појавил.нема да му веруваш ? ќе речеш дека е луд или незнам што.:toe:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Магде без грам иронија те молам отвори тема каде ќе се пишуваат убави работи за тоше, сеќавања, место кај што ќе се раскажуваат вистински стории, блиски средби со него, можеби ќе се сподели некоја слика со нас и слично.
Првата ќе ја напишеш ти, а ние по твојот пример:smir:

п.с. И ве молам, ама ве молам барем тука немојте политичари... срамота е да воопшто и го споредувате со него
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
не споредувам само кажувам :) луѓето кај нас се прости и тоа не можи да го преправиш.да ти каже некој близок твој го сонував Тоше или нешто се случило да речеме бил на Манастир горе и како да го видел или на слика му се појавил.нема да му веруваш ? ќе речеш дека е луд или незнам што.:toe:
Не,многу јасно дека ќе му верувам.Но...Нема тоа да го поврзам со ништо реално,соништата се само соништа,немаат некакво значење и покрај тоа што се обидуваме(вклучувајќи ме и мене) да им најдеме.
Јасна ми е љубовта кон Тоше,ама ништо нема да постигнеме ако лажеме за него,измислуваме и сл.
Магде без грам иронија те молам отвори тема каде ќе се пишуваат убави работи за тоше, сеќавања, место кај што ќе се раскажуваат вистински стории, блиски средби со него, можеби ќе се сподели некоја слика со нас и слично.
Првата ќе ја напишеш ти, а ние по твојот пример:smir:
Аце,ти кажав на мсн.Мислиш дека ако ми пишеш јавно моето мислење ќе се промени?!
Немам намера да отварам теми за Тоше,има одговорни луѓе кои ако сакаат ќе ги спојат темите за Тоше во една.:smir:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Шо се палете? Никој никаде не рече дека не треба да има тема за него и да се зборува за него.
Треба, баш како што опиша Кенгур, но луѓето со реченицава „остајте го да почива во мир“ ја користат за да кажат „Доста јадете гомна за него“.
Жив бил, тоа правел, се женел, на јајце се појавувал. Од тоа ми се гади.
Нека има теми за него, за спомени, песни, слики.. но за вакви срања не.

Респект до Великанот.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Предлог - Тема за Тоше со прв пост подолг со целиот негов живот и неговата кариера па после коментари. Мислам дека еден член отвори тема за Тоше но незнам што стана со таа.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Продавам Сони Ериксон K800i, со мемориска од 1GB.

Контакт по пп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom