Моторииииииииии....

Г

Господ

Гостин
Иииииииј си паднал од мотор.Брао.
 
S

StormRage

Гостин
Какво е чуството кога ќе падниш од мотор?????
о пријатељ...
1. дури не падниш нема да научиш да возиш
2. гледај прв пат да падниш со помала брзина и испружи ги рацете напред
3.Чувството... хех има да ти е страв во мотор да гледаш наредна недела дена не пак да возиш, али пробај па ќе видиш, од 30ти август до ден денес иам гадна лузна на коленото, пад при 100 км/х ако не и поќе :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.698
Поени од реакции
13.346
Интересно е што ваквите теми доживуваат популарност по 10 страни додека некои квалитетни не мрднуваат од петото мислење.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Сите вие се срамите да кажете дека сте паднале од мотор......Џони ја има храброста и силата да го каже тоа :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Утепа ли се бато,утепа ли се ного ?
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Го замислувам Dzonii:

*Се вози со скутер од 50cc вози со 60km/h и одеднаш губи контрола но се задржува на моторот. "Лелее едвај жива глава спасив...", "Ауу што ќе направев !"
Продолжува да вози кон домот се побрзо а по пат размислува како ќе се фали по другарите, со колку возел како се случило и нормално ќе нагласи дека паднал. Доаѓа дома и добива подобра идеја: отвора тема на кајгана каде што херојски кажува дека паднал од мотор.*
Шо се правиш ти џек на темава не знам.

Изгледа немаш мотор и мака ти е, или па не си паднал па не знаеш како е. Затоа ќути. И шо има врска колку возел. Фатални последици може да има ако возел и 20 и 220. :tapp:
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Пред 3 години кога ја купив веспата 150ка кинескиња првото качување на неа одма паднав ме држеше стравот една недела таман ме пушти стравот по некое време пак се струполив со веспата не за друго од што бев искусен во возење па наредните два месеци уште 2-3 пати паднав од тогаш немав паднато се до септември минатата година кога се излизгав на вода и удрив во Голф 1 .

И покрај толку паѓања највеќе ме болат казните со вкупен износ од околу 1500 евра
 
Член од
14 април 2011
Мислења
48
Поени од реакции
9
јас и дечкоми еднаш паднавме од веспа... јас не се повредив многу, ама тој... на рацете и нозете цел рани беше, и мораше да појди на болница. :toe: сигурно многу го болело...!
 
T

Torchyrus

Гостин
Значи не само Џони ајде сите шо имате паѓано од мотори споделувајте искуства излеснете се како што веќе направија некои , а Џони наш сеуште го нема да пише неш како паднал шо напраил изгледа пивото и последиците од падот сеуште го држат :poss:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
И јас еднаш имам паднато од мотор... додуша беше електромотор, ама мотор си е мотор. Сакав да ја одвртам сијалицата на чардакот па немав на што да се поткачам. Во близина имаше еден расипан мотор, додуша електромотор од перална (ама мотор си е мотор) и го ставив да се поткачам, па кога се лизнав сакајќи да се задржам се фатив за фасонката и еден момент бев како Тарзан додека паѓав влечејќи го кабелот од струјата со мене. Епилог од сето ова беше, шината нога и откината инсталација...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom