Моторииииииииии....

С

сашенко

Гостин
Па сега паднав за тоа прашувам дали знае некој друг како е ??
Ах бе џони бе, па пиши ако си паднал што ќутиш еве јас незнам како е да се падне од мотор.Пиши ти искуство па може и некој друг ке се отвори после, скрши го мразот.А и живо ме интересира како е да се падна од мотор дај жити се кажи ми па може ке ми помине желбата.Вака не бива, тема отвори и ме заинтересира и сега да не кажеш...
 
K

kalimer0

Гостин
Го замислувам Dzonii:

*Се вози со скутер од 50cc вози со 60km/h и одеднаш губи контрола но се задржува на моторот. "Лелее едвај жива глава спасив...", "Ауу што ќе направев !"
Продолжува да вози кон домот се побрзо а по пат размислува како ќе се фали по другарите, со колку возел како се случило и нормално ќе нагласи дека паднал. Доаѓа дома и добива подобра идеја: отвора тема на кајгана каде што херојски кажува дека паднал од мотор.*
 
T

Torchyrus

Гостин
:pos::pos::pos::pos::pos: Па како нема да паѓа имаше кладба на Гајба пиво он денеска сеа сигурно лета не само шо паднал иначе не му е прв пат да падне од мотор искусен е он за тие работи .
Значи за тие шо ја читаа темата Гајба пиво во моментов шо е во канта да знаете ако имате мотор да не се кладете дека можете да испиете гајба пиво за 30 мин оти после е ова се случува :))
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Џони осекам дека ти си чупе убо многу....
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Го замислувам Dzonii:

*Се вози со скутер од 50cc вози со 60km/h и одеднаш губи контрола но се задржува на моторот. "Лелее едвај жива глава спасив...", "Ауу што ќе направев !"
Продолжува да вози кон домот се побрзо а по пат размислува како ќе се фали по другарите, со колку возел како се случило и нормално ќе нагласи дека паднал. Доаѓа дома и добива подобра идеја: отвора тема на кајгана каде што херојски кажува дека паднал од мотор.*
Другар негов или го фалшираше некое твое случување само со друг идентитет?
 
С

сашенко

Гостин
Го замислувам Dzonii:

*Се вози со скутер од 50cc вози со 60km/h и одеднаш губи контрола но се задржува на моторот. "Лелее едвај жива глава спасив...", "Ауу што ќе направев !"
Продолжува да вози кон домот се побрзо а по пат размислува како ќе се фали по другарите, со колку возел како се случило и нормално ќе нагласи дека паднал. Доаѓа дома и добива подобра идеја: отвора тема на кајгана каде што херојски кажува дека паднал од мотор.*
За да собере искуства и да излаже подобро по другарите и по маало.Мислам дека теоријава држи вода.Ке треба дополнителни докази да се соберат ама мислам дека го решивме случајот.Мене како мал мама ми викаше дека би бил добар детектив, требаше да ја послушам.А ти Калимеро?

--- надополнето ---

Другар негов или го фалшираше некое твое случување само со друг идентитет?
И ова ке го земеме во предвид при истражувањето.Секоја теорија е добредојдена, повелете ке си играме детективи малце..
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
За да собере искуства и да излаже подобро по другарите и по маало.Мислам дека теоријава држи вода.Ке треба дополнителни докази да се соберат ама мислам дека го решивме случајот.Мене како мал мама ми викаше дека би бил добар детектив, требаше да ја послушам.А ти Калимеро?

--- надополнето ---



И ова ке го земеме во предвид при истражувањето.Секоја теорија е добредојдена, повелете ке си играме детективи малце..
Секако. Да претпоставиме дека паѓањето навистина се случило.
Доколку возел со скутер од 50цц, и „забегал“ постои голема шанса да се лизнал, мавнал во камен, или пак да го удрила кола.

Сепак, сеуште не ја знаеме кубикажата на превозното средство, па да претпоставиме (опет) дека целава ситуација и не се десила.
Бидејќи доколку навистина се десила, членот би бил премногу вознемирен истиот тој ден, +5 саати да отвори тема на форумов за тоа како навистина се десило.

Ете, дојдовме до конечното решение. Ништо не се десило. Но зошто оваа тема?
Веројатноста е голема да членот е нов и сака да се „пробие“ на форумов, пред се со внимание од другите.

Океј, веќе сме на крајот... Значи - ништо не се десило, членот е нов, бара внимание, го добива и не возвраќа?

Што ли може да биде сега? Зар можно е всушност целата ситуација да биде навистина вистинита? :nesvest:

Колкави се шансите членот да е сега на доктор да проверка на скршената рака од незгодата?



*Продолжува во вториот пост, кој ќе биде напишан (кога нема да ме мрзи)*
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Јас не сум пагал ама затоа пред 3 години прави сообракајка оноа у прав смисол на зборо.Моторо никогаш не успеа да го составам веке а јас помина средно жалосно со дераници,отворени рани и изместен врат значи без фрактури.Инаку чувство хм,сега кога правам муабет затоа ми е интересно а тогај немаше чувство првите 15 мин бев уплашен и изгубен 100ка, ми требаа неколку саати да дојдам при себе и ништо не осекав никаква болка (ваљда од адреналин).Значи тоа кај мене така се манифестираше бев Алиса во земјата на чудата а типот шо ме бапна беше бел ко крпа вањда дека беше крив па и он се уплаши.И да држи вода теоријата на Герог дека од искуство зборам или е било very light или не се е случило затоа шо тај ден не верувам дека ке седнеш на кајгана да отвореш тема за тоа.Ама никад не реци никад може дечкото си има искустви со пагање или можеби ете едноставно не се уплашил доволно.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ај јас ќе ти кажам дека имам паднато. Вториот ден откако го купив моторот т.е. веспа 125 кубици, беше влажен патот и се извртив во круг ама цела среќа немаше кола па и јас не се удрив којзнае колку.
 
С

сашенко

Гостин
Секако. Да претпоставиме дека паѓањето навистина се случило.
Доколку возел со скутер од 50цц, и „забегал“ постои голема шанса да се лизнал, мавнал во камен, или пак да го удрила кола.

Сепак, сеуште не ја знаеме кубикажата на превозното средство, па да претпоставиме (опет) дека целава ситуација и не се десила.
Бидејќи доколку навистина се десила, членот би бил премногу вознемирен истиот тој ден, +5 саати да отвори тема на форумов за тоа како навистина се десило.

Ете, дојдовме до конечното решение. Ништо не се десило. Но зошто оваа тема?
Веројатноста е голема да членот е нов и сака да се „пробие“ на форумов, пред се со внимание од другите.

Океј, веќе сме на крајот... Значи - ништо не се десило, членот е нов, бара внимание, го добива и не возвраќа?

Што ли може да биде сега? Зар можно е всушност целата ситуација да биде навистина вистинита? :nesvest:

Колкави се шансите членот да е сега на доктор да проверка на скршената рака од незгодата?



*Продолжува во вториот пост, кој ќе биде напишан (кога нема да ме мрзи)*
Теоријата дека е веќе повреден паѓа во вода зошто верувам дека ке има попаметна работа сега отколку да отвора теми на кајгана.Мислам дека и болките би биле пречка за тоа.
Теоријата да сака да стекне популарност тука е ок, но се отвора можноста тоа да е веќе некој постојан член кој мисли дека го знае патот за тоа, но сепак немал многу среќа со претходниот акаунт.Но тука има едно нешто што не би можел да го изоставам.Доколку веќе бил член на форумов, тогаш знае како завршуваат главните ликови во темите од ЧДА :toe:.Тие што отвораа до сега вакви слични теми, не верувам дека ке се гордеат со таа популарнос што ја стекнале бидејки е од ист карактер како онаа на Ребека Блек.Меѓу најгледаните личности, меѓу најзборуваните но сепак....

Можноста воопшто да не паднал останува отворена.Но сепак мотивот за отворање на темава останува непознат.Секако тука е у теоријата дека сака да собере искуства од други за да лаже по другари подобро, но таа не е поткрепена со никакви докази.

Што се однесува до кубикажата на возилото, мислам дека тоа не игра никаква улога тука.Бидејки ние сеуште не знаеме дека паднал, и доколку не паднал дали идејата му дошла на моторот и дека за малку ке паднел па сега сака убава приказна со која ке се пофали.А исто така постои можност и личноста воопшто да не поседува моторно возило туку само прима искуства како би изгледало да се падне и повреди и слични работи, па со резултатите да го убеди неговиот татко да му купи мотор..
 
T

Torchyrus

Гостин
Можеби со последни напори поради тешките повреди од падот ја има напишано темава затоа и толку малку има објаснето , затоа и сега го нема онлајн да се изјасни можда е во хирушко :tapp:
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Теоријата дека е веќе повреден паѓа во вода зошто верувам дека ке има попаметна работа сега отколку да отвора теми на кајгана.Мислам дека и болките би биле пречка за тоа.
Теоријата да сака да стекне популарност тука е ок, но се отвора можноста тоа да е веќе некој постојан член кој мисли дека го знае патот за тоа, но сепак немал многу среќа со претходниот акаунт.Но тука има едно нешто што не би можел да го изоставам.Доколку веќе бил член на форумов, тогаш знае како завршуваат главните ликови во темите од ЧДА :toe:.Тие што отвораа до сега вакви слични теми, не верувам дека ке се гордеат со таа популарнос што ја стекнале бидејки е од ист карактер како онаа на Ребека Блек.Меѓу најгледаните личности, меѓу најзборуваните но сепак....

Можноста воопшто да не паднал останува отворена.Но сепак мотивот за отворање на темава останува непознат.Секако тука е у теоријата дека сака да собере искуства од други за да лаже по другари подобро, но таа не е поткрепена со никакви докази.

Што се однесува до кубикажата на возилото, мислам дека тоа не игра никаква улога тука.Бидејки ние сеуште не знаеме дека паднал, и доколку не паднал дали идејата му дошла на моторот и дека за малку ке паднел па сега сака убава приказна со која ке се пофали.А исто така постои можност и личноста воопшто да не поседува моторно возило туку само прима искуства како би изгледало да се падне и повреди и слични работи, па со резултатите да го убеди неговиот татко да му купи мотор..
Се претпоставува дека членот не паднал бидејќи веројатноста е голема да не ја зборува вистината (читај Пинокио)
На жими мајка не веруваме, без разлика на нашата професија и ние бараме од горе-споменатиот да приложи докази со што би го докажал падот од скутер/мотор.

Ова беше првото инвестигејшн трејлер издание од Кајгана детективите Старски и Хач. Дискусијата е завршена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom