Мотивациони видеа, клипови, реклами, етц.

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување
T

Tetro

Гостин
Порано, имаше ваква тема, ја барав и не можев да ја најдам. Затоа, ако има некаде "скриена", нека интервенира некој.

Ова видео е за едно дете кое осанало сираче, и се бори секој ден со суровиот свет...

 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Искрено, тоа шоута за таленти у суштина денес се натпревар во сожалување, не ме сфаќајте погрешно, не го оспорувам талентов на детево, и жал ми е за неговата состојба и се, ама веќе здосадено ми е како на секој кандидат повеќе акцент му ставаат на минатото и на некои си проблеми што ги имал отколку на самиот талент што е дојден да го прикаже.. Според мене, нивниот личен живот не би ни требало да биде спомнат и да игра улога во ваквите талент шоуа, а во реалноста е обратно, повеќе на нив се обрнува внимание него на нивните пејачки можности... Барем тука у Германија е така, за секој кандидат прават интро со некоја трогателна прикаска, и 2 саата прво за тоа зборат и после му даваат 2-3 минути да испее или покаже нешто и работата е после гласај кој највеќе те трогна...
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Ако го сакате целиот говор пишете Eric Thomas ги има два дела.
Видеото иначе е реклама за тоа како рагбистот сака да се покаже синхронизирано со говорот на Ерик Томас :)

 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.141
Поени од реакции
16.464
Изненади во позитивна смисла :cuc: Ештон​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom