Монтажни куќи

Член од
4 ноември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
53
sto znam izgleda primamlivo a za lakiranje kade ke lakiras drvoto koga se e pokrieno so sloevi od izolacija i nadvoresen malter ili sto mu e ona ????
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
http://www.hot-hot.com.mk/hot-hot-city/galerija/galerija.html

Код:
http://www.hot-hot.com.mk/hot-hot-city/galerija/galerija.html
до сега сигурно сите сте слушнале можеби мин. по 200 пати за оваа фирма,ме интересираат искустав на некој од вас за овие куки,колкав е век на траење и слични работи ..еве хледам има некој поволности за владиниов проект сега купи КАМАРА :)

Дали мислите дека се исплака да се земе овој тип на кука или стандарт стан ,со оглед на тоа што за 25,000 се зема добри 100 квадрати :)за тие пари стан шишкебаб :)
Во Америка се на принцип на Хот и Хот што ги прави. Така да само напред. Остај ги на Балканов дегените што освен бетон и цигли не знаат за друго. Во Америка Дрво и Гипс картон се куќите:)
 
Член од
4 ноември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
53
Во Америка се на принцип на Хот и Хот што ги прави. Така да само напред. Остај ги на Балканов дегените што освен бетон и цигли не знаат за друго. Во Америка Дрво и Гипс картон се куќите:)

искрено барав само мислење пошто не е лесно да дадеш на ова време поголема сума на пари а да немаш сигурност во тоа што го земаш..така ?

незам само дали внатрешната дрварија која останува низ внатре ја премацкуваат за несто против дрвојaдачи :)

 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
искрено барав само мислење пошто не е лесно да дадеш на ова време поголема сума на пари а да немаш сигурност во тоа што го земаш..така ?

незам само дали внатрешната дрварија која останува низ внатре ја премацкуваат за несто против дрвојaдачи :)
Мислам дека имаат 30 гаранција куќите на хот-хот и останати фирми што произведуват слични монтажни куќи.
Тоа е најмал проблем да се заштити дрвото од црвојадина, поголем проблем би био колку се отпорни на влага истите.
Верувам дека се практични од причина што на големо се употребуваат низ цел свет, само нас ни е малку менталитетот пештерски.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Супер се за викендици ти реков ми рече, ама ако планираш да живееш во вакво нешто, со среќа.
Ако имаш кеш за курчење а притоа си станбено обезбеден, ондак можеш.
Ништо лично пријателче, се најдобро :)
А да кажеше зошто не ги бива за домови??
 
A

AnFem

Гостин
Куќите се прекрасни, ама цениве ми се некако соленки. Нели е поевтино ако ја направиш „сам“, т.е. да купиш материјали за изработка и да платиш за работна рака? Знае некој од прилика цени?
 
Член од
4 ноември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
53
Куќите се прекрасни, ама цениве ми се некако соленки. Нели е поевтино ако ја направиш „сам“, т.е. да купиш материјали за изработка и да платиш за работна рака? Знае некој од прилика цени?
ima na sajtov nivni ponuda za so proektov na Vladava ..a za sam da napravis nervozi ovo ono..vaka plati ...klati ..e bash poso e od drvo ke klati ;)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Куќите се прекрасни, ама цениве ми се некако соленки. Нели е поевтино ако ја направиш „сам“, т.е. да купиш материјали за изработка и да платиш за работна рака? Знае некој од прилика цени?
Околу 250-300 евра би ти излегла така во зависност какви материјали вградуваш.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.676
Поени од реакции
11.036
А да кажеше зошто не ги бива за домови??
Квалитетот си има цена, а по мои стандарди ова не е доволно за стално живеалиште. Повеќе е за викендица, затоа и пишав не знам како не бев јасен :) тоа што други мешаат менталитет со квалитет е сосема друга и нелогична тема.
 
A

AnFem

Гостин
Квалитетот си има цена, а по мои стандарди ова не е доволно за стално живеалиште. Повеќе е за викендица, затоа и пишав не знам како не бев јасен :) тоа што други мешаат менталитет со квалитет е сосема друга и нелогична тема.
Цената е горе-доле слична како и за обичната куќа. Зошто мислиш дека не се квалитетни?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom