Можеби ќе ви се најде (Windows финти)

  • Креатор на темата ZeroStyle
  • Време на започнување

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Нај веројатно не требаше да се спонат тие мсн финтички. ZeroStyle, ти си крив ! :bip:
 
Х

Ханзо

Гостин
Сите бараат програм за разбивање на лозинки ЕПА ТОА НЕМА БРЕ.....
Нема тоа де. Има ум, кој не сака да го користи нека плаче тука, кој сака да го користи ќе сфати дека пробивањето туѓи мсн4иња не ти е потребно освен ако не си манијак или нешто такво...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Нај веројатно не требаше да се спонат тие мсн финтички. ZeroStyle, ти си крив ! :bip:
KILL ZeroStyle :violent1:...





Не бе ... се шалам, не го убивајте добар си е човекот :wink:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Абе нема да напишам мсн finti4ki. Ај што ќе ме бришат ко тие бач фајловите што ме бришеа, може и казнени поени да добијам :(

За злоупотреба се и не сакам да учам никој нешто што не би сакал мене да ми направат. Поздрав.


KILL ME!:helou:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Абе нема да напишам мсн finti4ki. Ај што ќе ме бришат ко тие бач фајловите што ме бришеа, може и казнени поени да добијам :(

За злоупотреба се и не сакам да учам никој нешто што не би сакал мене да ми направат. Поздрав.


KILL ME!:helou:
Па затоа можеш да напишеш некоја корисна финта за Видноус.Не за рестартирање и такви глупости од кои се јаде ќотек.Некои корисни кои би ни годеле и би ги искористиле.Се разбира, некоја што не била пишана досега:smir:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
абе ја иам еден проблем.....не ми пушта мсн зашто ми се избришани некои hosts files.....е сеа незнам што да праам плс или пишете кај мене или тука не е битно плс
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
10.Заклучување на одреден фолдер без никаков програм само со код.

cls
@ECHO OFF
title Folder Locker
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER
:CONFIRM
echo Are you sure u want to Lock the folder(Y/N)
set/p "cho=>"
if %cho%==Y goto LOCK
if %cho%==y goto LOCK
if %cho%==n goto END
if %cho%==N goto END
echo Invalid choice.
goto CONFIRM
:LOCK
ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
echo Folder locked
goto End
:UNLOCK
echo Enter password to Unlock folder
set/p "pass=>"
if NOT %pass%==password goto FAIL
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker
echo Folder Unlocked successfully
goto End
:FAIL
echo Invalid password
goto end
:MDLOCKER
md Locker
echo Locker created successfully
goto End
:End



Значи копирајте го кодов во notepad и во линијата каде што пишува

if NOT %pass%==password goto FAIL

зборот password сменете го во кој сакате збор кој и нели ќе биде пасвордот за фолдерот.Зачувајте го како .bat и All Files.
Ќе добиете .bat фајл.Стартувајте го. Ќе ви се отвори заклучениот фолдер.Ставете ги фајловите внатре. Oткако ќе завршите и ќе сакате да го заклучите фолдерот кликнете двапати на .bat фајлот кој претходно го креиравте.Следува прашање дали сакате да го заклучите и внесете "Y"(тоа значи дека се заклучува.Кога ќе сакате да го отклучите фолдерот кликнете 2пати на .bat фајлот,ќе биде побаран пасвордот,внесете го,и....Voila :)
А како можам ова да го направам да неможе да биде избришано ?
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
4екаме мсн финти4ки 6абан, казикако даблокирам плс?
Зошто луѓево со свеж виндоус секогаш се извинуваат за латиницата, ко да немаат една минута да си стават кирилица пред да отворат кајгана? :tapp:
Викаш на луѓе да пишуваа кирилица, а ти зошто ставаш 4 намесо "Ч"?
Екстра финта за почетници: "Ч" се добива кога ќе го штракнеш "/ ' копчето на тастатурата :tapp:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Викаш на луѓе да пишуваа кирилица, а ти зошто ставаш 4 намесо "Ч"?
Екстра финта за почетници: "Ч" се добива кога ќе го штракнеш "/ ' копчето на тастатурата :tapp:
Немаат сите луѓе смисла за хумор и не ја разбираат.Во тој пост имаше иронија, исмевање на многу корисници на мсн кои пишуваат со 4 и 6 и со w и со уште 300 други глупости кои ги измислуваат.
 
Х

Ханзо

Гостин
Викаш на луѓе да пишуваа кирилица, а ти зошто ставаш 4 намесо "Ч"?
Екстра финта за почетници: "Ч" се добива кога ќе го штракнеш "/ ' копчето на тастатурата :tapp:
/// //// ////...нема 4 бе... деем...ччч...aa eве го, на ; било
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Ај ако може некој да ми каже како да проверам колку интернет сообраќај имам потрошено. Дали може да се види на компјутер? Инаку имам кабловски интернет со моторола модем надворешен. Фала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom