Модни трендови Пролет/Лето 2008

Статус
Затворена за нови мислења.

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Модни трендови за оваа пролет:
Бои:

Сандалки со хулахопки

Хипи:



Бело:



Цветни дезени:


Впечатливи бои:



Чанти:
Ќе бидат во мода чантите со средна големина, и малите чантички т.е плик-чанти.


 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ммм баш ми се свиѓа стилот.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Веќе се навестува пролетната модна сезона.Она што ќе биде интересно се едноставните парчиња облека наменети за секојдневните излегувања, во кои ќе доминира жолтата боја.Но ќе доминираат и едноставните лесни кроеви кои ивизможуваат релаксиран изглед и не се пренападни, при што овозможуваат "опуштени" движења низ улиците,по парковите, на терасите од кафе-баровите..Се работи за панталони кои не ја следат строго линијата на телото, туку едноставно се широки и имаат висока половина,а модните дизајнери советуваат тие да се носат со едноставни прошарани маички.Воодушевуваат и кратките фустани со апстрактни фигури, кои ја задржуваат балон-структурата од минатите сезони.Долгите фустани, пак, се тесни во горниот дел, а ширењето започнува надоле, од под градите.Кратките панталони кои личат на бермуди се комбинирани со кошули кои даваат малку претерана строгост, а она што е најбитно за да се разбие навидум едноставната нота на креациите се секако модните додатоци во вид на масивни ѓердани и алки изработени од дрво.

подоцна ќе ставам и слики:lollipop:
 
K

kat.<3

Гостин
Пролетна гардероба и кондури

Spring dresS

& shOes

Spring dresS



& shOes

Spring dresS

& shOes

Spring dresS

& shOes
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Нареден пат кога отвараш тема напиши го насловот на македонски.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Овие два фустани ми се преубави, ама манекенкиве се...:nesvest:


And shoes...
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
narode kolekcijata vo mango e top mn mi se svigja aj koj najde neka stavi sliki:pipi:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
Daj nekoj za maski neka prepraca nesto paa i nie sakame da se oblekvame be ne ke odime golii
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom