Ми треба играч

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ќе го е*ам кластерот од хардискот ако флопне баш кај мене :)))))) тер штеген тешко, одма по него појдов, за прошлиот сејв го зедов за 12, тука не го даваат за 6 :гик:
Ама кога ќе видиш пак,ако имаш поголем трансфер буџет,понуди 10 милки за Тер Стеген,нема да одбијат швабите,ќе имаш голман на подолг период,а Фридел седни го на клупа,а ако е незадоволен шитни го и на негово место земи си бек ап голман.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Препорачајте слободни играчи за ЛЛМ. Сеуште немам одберено тим, ќе видам кој има најубав грб :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Препорачајте слободни играчи за ЛЛМ. Сеуште немам одберено тим, ќе видам кој има најубав грб :D
James Glippin за голман. Мислам дека така се пишуваше презимето...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Се предомислив, симнав апдејт со трансфери и нови газди на Нотингем Форест, па ќе играм со нив. Богати тимови знаат да ме мотивираат:icon_mrgr:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Десно крило да препорачате како бекап или за ротација .. Морам да го продадам Баумјохан не се покажа добро би требало да земам од него 4-5м и Шакири ке го продадам од него би требало да земам 15-20м (не можам да го трпам веќе ... ич не подава кога го форсирам како winger , само шутира и скоро секоја 4 утакмица добива црвен картон прави глупави стартови ! Инаку со Нотингем форест сум 4 сезона ке почнам !
И дали ги има некој играно овие играчи :
Felipe Anderson - Santos
Pablo Sarabia - Getafe
Jonas - Gremio
Enzo Amarilla - River Plate
Carlos Tevez - Manchester City
Тевез ме интересира посебно дали е добар да го земам да му давам огромна плата треба ако се согласи на половина од тоа што го зема ..
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Се предомислив, симнав апдејт со трансфери и нови газди на Нотингем Форест, па ќе играм со нив. Богати тимови знаат да ме мотивираат:icon_mrgr:
Ај прати ми го апдејтот по ПП ако не ти е тешко :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Десно крило да препорачате како бекап или за ротација .. Морам да го продадам Баумјохан не се покажа добро би требало да земам од него 4-5м и Шакири ке го продадам од него би требало да земам 15-20м (не можам да го трпам веќе ... ич не подава кога го форсирам како winger , само шутира и скоро секоја 4 утакмица добива црвен картон прави глупави стартови ! Инаку со Нотингем форест сум 4 сезона ке почнам !
И дали ги има некој играно овие играчи :
Felipe Anderson - Santos
Pablo Sarabia - Getafe
Jonas - Gremio
Enzo Amarilla - River Plate
Carlos Tevez - Manchester City
Тевез ме интересира посебно дали е добар да го земам да му давам огромна плата треба ако се согласи на половина од тоа што го зема ..
Да, одличен би бил за кај тебе. Топ плејмејкер е. А Тевез... пф... па не знам платата колку ја оправдува, али си знае човекот да даде гол. Кај мене за у ВБА бараше 150.000 неделно, па му кажав чао-пријатно, али тебе ако стварно ти треба напаѓач нема да згрешиш. А ако веќе имаш повеќе опции, не е баш добар избор да го зимаш заради огромната плата.

За крила Види Адам Џонсон, Арон Ленон или Антонио Валенсија ако се за на продажба.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Да, одличен би бил за кај тебе. Топ плејмејкер е. А Тевез... пф... па не знам платата колку ја оправдува, али си знае човекот да даде гол. Кај мене за у ВБА бараше 150.000 неделно, па му кажав чао-пријатно, али тебе ако стварно ти треба напаѓач нема да згрешиш. А ако веќе имаш повеќе опции, не е баш добар избор да го зимаш заради огромната плата.

За крила Види Адам Џонсон, Арон Ленон или Антонио Валенсија ако се за на продажба.
Абе Џонсон замина во ВБА ме одби мене не му давав доволно лојалити бонус , Тевез моментално има 300к неделно , ако дојде до кај 130 кај мене го земам одма .. и така овој Милер мора да го продадам не покажува ништо последно време и ке останам само на Траоре , Рубен и Сулејмани во напад и уште 2ца по 16 години али мали се уште на едниот го форсирав во купови и 1-2 утакмици во премиер лига даде 3 гола на 6 утакмици вкупно . ке ги дадам нив на позајмица некаде :) Овој Андерсон со Верати би биле добар тандем . :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Абе Џонсон замина во ВБА ме одби мене не му давав доволно лојалити бонус , Тевез моментално има 300к неделно , ако дојде до кај 130 кај мене го земам одма .. и така овој Милер мора да го продадам не покажува ништо последно време и ке останам само на Траоре , Рубен и Сулејмани во напад и уште 2ца по 16 години али мали се уште на едниот го форсирав во купови и 1-2 утакмици во премиер лига даде 3 гола на 6 утакмици вкупно . ке ги дадам нив на позајмица некаде :) Овој Андерсон со Верати би биле добар тандем . :)
Епа ако играш со двајца напаѓачи онда земај го Тевез. Инаку види ако можеш и Чемберлејн на позајмица да го земеш, и ја сум таа сезона и го нудат за позајмица.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Арон Ленон кај мене како АМС подобро се снаоѓа него како крило :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Арон Ленон кај мене како АМС подобро се снаоѓа него како крило :D
Викаш? Па ако не и ја да го пробам така, у последно време нема над 6.5 оценка десно коа игра... што улога има, att midfielder?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Викаш? Па ако не и ја да го пробам така, у последно време нема над 6.5 оценка десно коа игра... што улога има, att midfielder?
За AMC пробај го Timo Gerbhart oд Штутгард .. јас го зедов како слободен играч претходнава сезона има 7.26 просечна оценка , брз е многу и дриблер , во последниве 2 утакмици во Европа лига тој ме извади за пласман во четвртфинале , и за полуфинале во ФА купот .
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Десно крило да препорачате како бекап или за ротација .. Морам да го продадам Баумјохан не се покажа добро би требало да земам од него 4-5м и Шакири ке го продадам од него би требало да земам 15-20м (не можам да го трпам веќе ... ич не подава кога го форсирам како winger , само шутира и скоро секоја 4 утакмица добива црвен картон прави глупави стартови ! Инаку со Нотингем форест сум 4 сезона ке почнам !
И дали ги има некој играно овие играчи :
Felipe Anderson - Santos
Pablo Sarabia - Getafe
Jonas - Gremio
Enzo Amarilla - River Plate
Carlos Tevez - Manchester City
Тевез ме интересира посебно дали е добар да го земам да му давам огромна плата треба ако се согласи на половина од тоа што го зема ..
Тевез земи го одма. Исто и јас во Нотингем го имам, го зедов како слободен играч. Моментално кај мене има плата од 99.000 евра неделно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Викаш? Па ако не и ја да го пробам така, у последно време нема над 6.5 оценка десно коа игра... што улога има, att midfielder?
Да да, кај мене на таа позиција под 6,80 не е :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ме интересира дали го имате Пандев пробано во некој клуб ??? да им дадам на Интер 2м да го земам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom