Ми треба играч

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Почнав нова сезона со Лидс и многу сум тенок со играчи на средина на терен! Имам само 2ца. Дај предложете некој слободне агент или некој за на позајмица.
Буџет имам околку 300к..
Пробај да го земеш Fabian Delph од Астон Вила, дете на Лидс е мислам(а со тоа му се и омилен клуб), па треба да дојде..
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
не бе,не ми требаат македонци,кај во лига на шампиони со македонци:D,несакам да имам 6 порази:)
Епа барај некој од србија ... за од другите држави не верувам дека ке ти дојде некој играч посебно не Англичанец или Германец .. види од Африка некој .
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
На кој му треба дефанзивец нека го земе Serdar Kesimal од Фенербахче.Многу е добар во одбрана а исто така и дава многу голови.Дали од корнер дали шут некој, кај мене во првата сезона даде 8 гола во 21 натпревар.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
не бе,не ми требаат македонци,кај во лига на шампиони со македонци:D,несакам да имам 6 порази:)
Само не претерувај со странци, знаеш дека има правило во ЛШ да регистрираш 4ца кои биле во тимот 3 сезони во периодот од 15 до 21 година и уште 8 кои тој период го поминале во друг клуб во таа земја (тие 4ца влагаат во тие 8) Така сум се заебувал порано па глеј да наоѓаш поранешни играчи од клубот кои се квалитетни, ако веќе немаш добри млади играчи.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Клуб: Лидс Јунајтед
Сезона: 2011/12
Трансфер буџет: 0 (има нешто али за џабе да не го трошам...)
Позиција: DMC (помлад барем да е некој)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Клуб: Лидс Јунајтед
Сезона: 2011/12
Трансфер буџет: 0 (има нешто али за џабе да не го трошам...)
Позиција: DMC (помлад барем да е некој)
Jay Spearing на позајмица. Само да не го земал некој више...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Kazete nekoj golman za 6 milioni ili pa i pozajmica, ne e bitno. Pocnav nova so Totenhem, pocetok na sezona uste i nejkam da go gledam dedo Friedel.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Kazete nekoj golman za 6 milioni ili pa i pozajmica, ne e bitno. Pocnav nova so Totenhem, pocetok na sezona uste i nejkam da go gledam dedo Friedel.
Види ако можеш да го земиш Демирел од Фенербахче е добар пробај понуди им 5-6 м би требало да е 29-30 години на почеток али е одличен јас го земав како слободен играч во 3та сезона на 31 година добар е . ако не ѕирни го Lee Camp од Нотингем за 2-3 м би требало да го земиш .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Види ако можеш да го земиш Демирел од Фенербахче е добар пробај понуди им 5-6 м би требало да е 29-30 години на почеток али е одличен јас го земав како слободен играч во 3та сезона на 31 година добар е . ако не ѕирни го Lee Camp од Нотингем за 2-3 м би требало да го земиш .
Fala Ace, ke vidam so ke napravam doma koga ke dojdam.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Fala Ace, ke vidam so ke napravam doma koga ke dojdam.
David Ospina од Ница го види, би требало да го земеш за ~6М, а втората сезона и договорот му истекува и доаѓа за фри(не сум видел во никој сејв досега да му го продолжат).
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Kazete nekoj golman za 6 milioni ili pa i pozajmica, ne e bitno. Pocnav nova so Totenhem, pocetok na sezona uste i nejkam da go gledam dedo Friedel.
David Ospina, Marc-Andre ter Stegen, Wayne Hennessey (мислам така се пишуваше презимето, од Волвс тој голманот), Fraser Forster, Alex Smithies...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
David Ospina, Marc-Andre ter Stegen, Wayne Hennessey (мислам така се пишуваше презимето, од Волвс тој голманот), Fraser Forster, Alex Smithies...
Тер Стеген тешко да го земе до 6 милиони,јас го земав за 10 милиони првата сезона,а првата понуда од 5 милиони ми ја одбија одма.
Џену земи го Оспина,сите го фалат на менаџерот како солиден голман,па не верувам да зезне на твојот сејф,да флопне.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Тер Стеген тешко да го земе до 6 милиони,јас го земав за 10 милиони првата сезона,а првата понуда од 5 милиони ми ја одбија одма.
Џену земи го Оспина,сите го фалат на менаџерот како солиден голман,па не верувам да зезне на твојот сејф,да флопне.
И јас го имам Оспина го земав како слободен играч али го преферирам сега Демирел пред него сепак е поискусен Демирел има 31 а овој има 25 треба да поднаучи уште малку . :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Kazete nekoj golman za 6 milioni ili pa i pozajmica, ne e bitno. Pocnav nova so Totenhem, pocetok na sezona uste i nejkam da go gledam dedo Friedel.
Не ти треба друг. Гомез брани како Бог први 2-3 сезони.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тер Стеген тешко да го земе до 6 милиони,јас го земав за 10 милиони првата сезона,а првата понуда од 5 милиони ми ја одбија одма.
Џену земи го Оспина,сите го фалат на менаџерот како солиден голман,па не верувам да зезне на твојот сејф,да флопне.
Ќе го е*ам кластерот од хардискот ако флопне баш кај мене :)))))) тер штеген тешко, одма по него појдов, за прошлиот сејв го зедов за 12, тука не го даваат за 6 :гик:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom