Ми треба играч

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Сакате да го засилите својот тим, ама не знаете кој играч да го купите. Најубаво ќе биде, да го пополните следниот формулар, за да можеме да ви помогнеме.

Клуб:
Сезона:
Трансфер буџет:
Позиција:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Сакате да го засилите својот тим, ама не знаете кој играч да го купите. Најубаво ќе биде, да го пополните следниот формулар, за да можеме да ви помогнеме.

Клуб:
Сезона:
Трансфер буџет:
Позиција:
Колку души си ти самиот?
П.С демек ова ко некое советувалиште го правиш за играчи? :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Колку души си ти самиот?
П.С демек ова ко некое советувалиште го правиш за играчи? :icon_mrgr:
Па да, оваа игра ја играат на форумов едно добри 30-40 души само не постираат сите а сите што ја играат сигурно откриле некој нискобуџетар што распалил и сакаат да му препорачаат на некој што му е потребен на таа позиција, нормално, ако се совпаднат условите.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Па ваљда Invader мислеше ако на пример јас барам играч, сите играчи што ја читаат темата да помогнат :pipi:
И ајде да го скршам мразот
Клуб:Вардар
Сезона:2013-2014
Буџет:околу 500к
Позиција десен бек
Незнам колку од вас го играат македонскиот пач, ама ако имате некој млад солиден играч пишете
До сега успеав во тим да ги соберам Ристич, Гачевски, Неџипи итн :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Па ваљда Invader мислеше ако на пример јас барам играч, сите играчи што ја читаат темата да помогнат :pipi:
И ајде да го скршам мразот
Клуб:Вардар
Сезона:2013-2014
Буџет:околу 500к
Позиција десен бек
Незнам колку од вас го играат македонскиот пач, ама ако имате некој млад солиден играч пишете
До сега успеав во тим да ги соберам Ристич, Гачевски, Неџипи итн :)
Играв добри 5 сезони со Работнички и да ти кажам дека Аделунде лукман е најдобриот десен бек во лигата доколку го има во работнички сеуште ..бидејки играв со нив пред 4-5месеци . :)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Почнав нова сезона со Лидс и многу сум тенок со играчи на средина на терен! Имам само 2ца. Дај предложете некој слободне агент или некој за на позајмица.
Буџет имам околку 300к..
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Почнав нова сезона со Лидс и многу сум тенок со играчи на средина на терен! Имам само 2ца. Дај предложете некој слободне агент или некој за на позајмица.
Буџет имам околку 300к..
Деструктивец Jay Spearing. Плејмејкер Kasami од Фулам.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Погба би требало да ти го позајмат. Види кој ти е parent клуб(ако немаш, побарај од управа), па од нив позајми некој играч.
Спиринг исто го даваат од Ливерпул, Коклен од Арсенал...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Погба би требало да ти го позајмат. Види кој ти е parent клуб(ако немаш, побарај од управа), па од нив позајми некој играч.
Спиринг исто го даваат од Ливерпул, Коклен од Арсенал...
Играчи од Манчестер во Лидс нема шанси :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ја сепак пробав ама нема шанси :D
Али успеав да ги земам МекЕхран и Фланаган на позајмица
Одличен избор за двајцата, поготово за првиот. Не бев сигурен дека ќе сака да дојде во Лидс, али ете. Ако ти се свиѓа како игра ќе можеш и следната пак да го земеш, пак ќе сакаат да го пратат на позајмица. Не знам дали играш со некој апдејт за трансфери, али ако не користиш никаков а ти треба десно крило, мислам дека ќе можеш да го земеш Ел-Хаџи Диуф (слободен агент). Очекувај црвен-два да добие во текот на сезоната, али ипак се исплати :D
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Клуб:Вардар
Сезона:2012-2013
буџет:3,5милиони
Позиција:плејмејкер,централен дефанзивец:)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Одличен избор за двајцата, поготово за првиот. Не бев сигурен дека ќе сака да дојде во Лидс, али ете. Ако ти се свиѓа како игра ќе можеш и следната пак да го земеш, пак ќе сакаат да го пратат на позајмица. Не знам дали играш со некој апдејт за трансфери, али ако не користиш никаков а ти треба десно крило, мислам дека ќе можеш да го земеш Ел-Хаџи Диуф (слободен агент). Очекувај црвен-два да добие во текот на сезоната, али ипак се исплати :D
Ќе видиме како ќе се покажат!
Сеа ќе пробам за Диуф дали ќе сака да дојде.. фала сепак :)
--- надополнето: 23 јули 2012 во 01:42 ---
Ништо од диуф не бил заинтересиран да премине во Лидс... али добро сум покриен сеа за сеа на крила па ќе видиме како ќе биде до пола сезона!
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Клуб:Вардар
Сезона:2012-2013
буџет:3,5милиони
Позиција:плејмејкер,централен дефанзивец:)
Милован Петрович за плејмејкер ти е најдобар во македонска лига .. ако може да го земеш земај го одма , а централен дефанзивец аделунде лукман од Работнички може да игра како централен дефанзивец и како десен бек , исто и Езгон Белица од Охрид може тој е најдобар на играва во мак лига на таа позиција , од помладите двајцата штопери на Охрид се развиваат добро и Мартиноски и Илоски , посебно вториов .
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Милован Петрович за плејмејкер ти е најдобар во македонска лига .. ако може да го земеш земај го одма , а централен дефанзивец аделунде лукман од Работнички може да игра како централен дефанзивец и како десен бек , исто и Езгон Белица од Охрид може тој е најдобар на играва во мак лига на таа позиција , од помладите двајцата штопери на Охрид се развиваат добро и Мартиноски и Илоски , посебно вториов .
не бе,не ми требаат македонци,кај во лига на шампиони со македонци:D,несакам да имам 6 порази:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom