Мистериозни звуци или?

Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Кои глупости човече, кој нормален ќе поверува во ова.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Откровение 8


7) Отворање на седмиот печат

Молк на небото

8 Кога Јагнето го отвори седмиот печат, на небото настапи полчасовен молк.
Сцена на небото: жртвеник, кадилница и молитви

2 Потоа забележав дека на седумте ангели што стоеја пред Бог им беа разделени седум труби.
3 Во тој момент еден друг ангел, кој носеше златна кадилница, дојде и застана врз жртвеникот. Нему му беше дадено големо количество темјан да го принесе заедно со молитвите на Божјите луѓе[a], на златниот жртвеник, пред престолот. 4 Тогаш од раката на ангелот се подигна дим од темјанот и од молитвите на Божјите луѓе и втаса до Бог.
5 Потоа ангелот ја зеде кадилницата, ја наполни со жар од жртвеникот и го истури врз Земјата. Од тоа зататнеа грмотевици, болснаа молскавици, а Земјата почна да се тресе.
СЕДУМТЕ ТРУБИ

1) Врнежи од град и оган

6 Седумте ангели кои ги имаа седумте труби се подготвија да затрубат.
7 Првиот ангел затруби и врз Земјата се истурија град и оган, измешани со крв! Од нив се запали една третина од Земјата и изгоре една третина од дрвјата и сето зеленило.
2) Пламната гора фрлена во морето

8 Вториот ангел затруби и нешто како пламната гора беше фрлено во морето. Од тоа, една третина од морето се претвори во крв, 9 една третина од живиот свет во морето изгина и една третина од бродовите потонаа.
3) Отровна ѕвезда паѓа во слатките води

10 Третиот ангел затруби и од небото падна една голема ѕвезда. Таа гореше како факел и падна врз една третина од реките и изворите. Ѕвездата беше наречена Пелин 11 и од неа стана горчлива една третина од водата за пиење. Голем број луѓе изумреа од горчливата вода.
4) Замрачувања и офкања

12 Четвртиот ангел затруби и една третина од Сонцето, една третина од Месечината и една третина од ѕвездите беа погодени и сите тие загубија по една третина од својата светлина. Така и една третина од денот и една третина од ноќта останаа без светлина.
13 Во моето видение тогаш забележав еден орел како лета високо сред небото. Орелот громогласно извикуваше: „Тешко, тешко, тешко на жителите на Земјата од трубењето на следните тројца ангели!“
Footnotes:

  1. Откровение 8:3 Буквално: на светиите.
 

DarthKaran

Gray Jedi
Член од
4 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
123
ми звучи како циганчиња да украле дел од пруга и сега ја влечат до дома
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Someone learns to play the trumpet
:pos: еден од коментарите на јутубето
 
Ч

Чај

Гостин
Како за најново

Жителите на градот Terrace BC во Канада во четвртокот наутро биле пробудени од чудни звуци кои се помалку морничави. Некои од жителите ги извадиле своите мобилни телефони и ги снимиле необичните звуци.

Низ канада поминуваат возови со најголем број вагони. Планинско место, со добро ехо од планините...а “мистериозноста“ мислам дека звучи, и е ова:

 
Член од
9 септември 2013
Мислења
159
Поени од реакции
73
Мене ми се има случено нешто чудно вака кога јас имав 7 години ми се причини глас на смеење како на вештерка е тоа истото ми го кажуваше братучетка ми која денес има 8 години но кога имаше 7 години истото и се причини.Живееме во ист град но во различни општини и во различни места е како е тоа можно,мене ми беше многу чудно, слободно нека каже некој нешто ако има слободно никој не го д**ам или зазебавам само дискутираме!!!!!!!!!!ОК
--- надополнето: 5 јануари 2014 во 19:57 ---
Имам гледано на DISCOVERU куки опседнати но луѓето слушаат звуци како некој ги брка од куќата излегувам малце од темата но добро
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Chesto mi se pojavuvaat osobeno koa sum sam na ulica i e temno i navecher... Kako zenski stikli da odat, kako da pali nekoj so zapalka, a nikoj nema.. chudno, mozda i me sledat :sneaky::unsure:
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544

Kajgana Shop

На врв Bottom