Мистериозни звуци или?

B

BrunoFresh

Гостин
Пред некое време додека пребарував некои сосема 3ти работи, налетав на овие мистериозни звуци кои се дешаваат ширум светот. Колку што видов, имаше повеќе такви звуци за кои се препоставува дека од никаде ништо, тие се појавуваат и слушаат толку бучно што ве тера да мислите дека сте во некој хорор филм.

Па што мислите вие за ова? Дали стварно се некои мистеризони звуци, можеби НЛО како што некои од народите спомнуваат или можеби сето тоа е поради промена на магнетното поле на земјата. Ставив неколку видеа на кој може да го слушните и вие тоа, па погледнете ги сите до крај!



 
B

BrunoFresh

Гостин
Гледај убаво сите видеа, ќе виидш дека истото се дешава и на второто видео и нагласува дека воопшто немало ветар. Погледни убаво дали забележуваш некаков ветар. Сепак можеби да е само поради магнетното поле на земјата.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Вакви звуци понекогаш се јавуваат кога низ атмосферата поминуваат и согоруваат мали метероиди, ако е ден не се гледаат, ама се слуша звукот. Има и еден куп други работи кои може да предизвикаат вакви звуци, аурора бореалис, големи индустриски машини, шизофренија...
 
B

BrunoFresh

Гостин
Вакви звуци понекогаш се јавуваат кога низ атмосферата поминуваат и согоруваат мали метероиди, ако е ден не се гледаат, ама се слуша звукот. Има и еден куп други работи кои може да предизвикаат вакви звуци, аурора бореалис, големи индустриски машини, шизофренија...
Да баш одма помислив јас на тоа дали се нешо индустрички машини или нешто се работи, одоколу, но не било тоа комплетно во секој текст го кажуваат тоа дека не биле тие работи. Но те поддржувам за тоа со атмосферата. Овие звуци се сепак природни звуци, а сепак можат ад бидат од се.Како што кажав една најголема причина во која се верува е поместувањето на магнетното поле на земјата. Бидејќи се појавува во различни предели на земјата.
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Да баш одма помислив јас на тоа дали се нешо индустрички машини или нешто се работи, одоколу, но не било тоа комплетно во секој текст го кажуваат тоа дека не биле тие работи. Но те поддржувам за тоа со атмосферата. Овие звуци се сепак природни звуци, а сепак можат ад бидат од се.Како што кажав една најголема причина во која се верува е поместувањето на магнетното поле на земјата. Бидејќи се појавува во различни предели на земјата.
Па можно е магнетно поле да индуцира слаби струи во нервите на човекот кои потоа мозокот ги интерпретира како звуци, ама земјиното магнетно поле е премногу слабо за ова да го направи.

Инаку во многу силни магнетни полиња ова е докажано дека се случува, на пример околу машини за снимање со магнетна резонанца и сл.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Да ама сигурно камерата неможи да излажи, и преку нејзе е исто :). Реално е тоа нешто сепак. Само не се знае од што, но сигурно не е од некоја работна површина или фабрика или брод или нешто предметно. Тоа е нешто природно, но сеуште не се знаеш што може да биди.
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Вакво нешто слушнав јас пред една недела во 3.30 наутро!! Седевме со друштво надвор и одеднаш почна звукот ист како на второто видео, и ние сите престанавме да зборуваме слушајки што е тоа. Траеше околу 10 секунди, а морам да напоменам дека немаше ни ветар ниту пак имаше нешто слично што би имало звук како тоа. Не можам да објаснам од каде доагаше ниту што беше но сигурна сум дека го имаше звукот како второто видео! Се исплашивме многу бидејки звукот беше засташувачки, како хорор филм! :eek:
 
B

BrunoFresh

Гостин
Вакво нешто слушнав јас пред една недела во 3.30 наутро!! Седевме со друштво надвор и одеднаш почна звукот ист како на второто видео, и ние сите престанавме да зборуваме слушајки што е тоа. Траеше околу 10 секунди, а морам да напоменам дека немаше ни ветар ниту пак имаше нешто слично што би имало звук како тоа. Не можам да објаснам од каде доагаше ниту што беше но сигурна сум дека го имаше звукот како второто видео! Се исплашивме многу бидејки звукот беше засташувачки, како хорор филм! :eek:
Сето ова до сега еве и ова твоево можи, асоцира како да е нешто природно, од земјата. Односно по се изгледа е магнетното поле. Тоа нон стоп е во промени, јадрото вибрира.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
само јас мислам дека третото видео е фејк ? премногу е мелодично и во точни интервали за да биде рандом звук..
а првото ми личи кој да поминуваат 239293 стелт (невидливи) авиони над нив :P
 
B

BrunoFresh

Гостин
За третото не е фејк, ама мислам дека е фејк првото за фабриката иако кажува дека од таквите работи, фабриката си има проблем.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Еве уште едно од Москва, снимено пред недела дена:

И во Шведска, неколку дена порано:

Еве и други, сите неодамна снимени:

 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.658
Поени од реакции
11.669
На видеово се поединци што го слушаат:
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
7
http://www.youtube.com/watch?v=LPoameDaSXY&feature=share Дали некој слушнал за ова? На 28 февруари во Приштина се слушале чудни звуци . Но како што изгледа не било само во Косово туку во повеке делови од светот. Од видеото може да се види дека е стварно језиво .Што би можело да биде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom