Мили називи

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Pa vaka,iskreno ja sum onie koie se topat od vakvite nezni zborovi..im nekoi kako:srcka,src,mila,sweety i dr koi mi se sekojdnevni i voobicaeni,megutoa zborovite srcka i sonce mi se omileni!
Kkoga stanuva zbor za decko,eve ke zboram za bivs poso nemam sega,zborot "dusicka" karakterizira edna edinstvena licnost koja sum ja sakala vo zivotot,ovoj zbor mi e unikaten i skoro nikogas ne go upotrebuvam za da se obratam na nekoj drug.
Me nervira zborot zlatce,neznam zaso!
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
me vika kuke naskrateno od kukle , a ja nego schatzi

DACY напиша:
Mene licno mi e poubavo da me vikaat po ime otkolku da se vrtam na sekoj nejzin vtor zbor jer kako sto me vika mene go vika cak i kuceto na komsijata.
:pos: :pos: imam komsivka koja na mazot i i na kucenceto im se obraka so ´´hase´´ (sto znaci zajce) jadniot toj, taa i koga vika po kucenceto toj se vrti :pos:
 
N

NeMiRnA

Гостин
ma gi obozavam:dusicko,milicko,soncence(sonce,soncicko),bebence(bebusko),busavko,srcusko,angelce...epten sum po ligavenjeto a?:))
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
45
Поени од реакции
1
мрзам коа некој ми вика срцуш или збор шо ми е најодбивен е срц..леее беда еј! иначе ок се мило, сонце и шо знам...ама у принцип нејќам лигавење...али ок е секој различно...:)
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
NeMiRnA напиша:
ma gi obozavam:dusicko,milicko,soncence(sonce,soncicko),bebence(bebusko),busavko,srcusko,angelce...epten sum po ligavenjeto a?:))
Исто и ја
Многу ги сакам :je::je::je: миличко,душичко,сонцичко и ред други :wub::wub::wub:
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
[zborot "dusicka" karakterizira edna edinstvena licnost
FALA FALA.......(se zezam)napisano od eci^^^


mene sekojdnevie mi se zborovite maco,mac,srcka...........
epten se slatki:wub:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
ima eden zbor sto nemozam da go izbrkam od recnik :zlato
posle idat bebe i mace....
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Абе ок ми се ама здосадуваат по некое време... Иначе обожавам кога ќе ме рече малечко...
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
најсекси е пиленце.Незнам дали го спомна некој ме мрзеше да ги читам сите постови.Али го обожавам називов.
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
мили може:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: имав една драга личност што стално ме викаше мили, али нема везе, сакам мило да ме викаат некако ми е најмил збор, а мразам маче ууууууу ама мразам маче да ме викаат:pov:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
:pov: :pov: :pov:

Јас не можам да трпам лигавење. Најискрено!!!
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
I jas ne sakam mn mn da ligavenje ali vo kraen slucaj ako treba da biram srcka srcush ljubavi ..takvi nekoi:) mrazam ednostavno sonce ili zlato eww..:):)
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Najiskreno toa ne e ligavenje i samo za edna lichnost vo mojot zhivot se rezervirani zborovite: Milo, najmilo, milichko :wub:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
шупак,копук,буљаш....абе најмили називи,едноставно се топам кога ќе слушнам вакво нешто

шала на страна,мразам такви мили називи,скоро ич не ги користам(освен тие горе)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom