Мили називи

D

DJ_DEXTER

Гостин
Од одамна го користам злато. Кога ќе се преслушам на моменти ми делува глупо ама веќе е рутина, не може да се смени.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Ги обожавам милите називи. Сонценце, срцуш, злато, бебуш, ангелче, гуштерче, алигаторче ма што не .. не можам а да не ги чујам, пошо ми се посебни. И не се замарам со тоа дали викал некоја со “мил назив“ пред мене, уште помалку со кој.:lud::nesvest: Ко јас демек да не сум викала.:icon_lol:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
дефинитивно имам зборови кои што ми се униврзални на пример срц али на нејзе и се обраќам со други и сакам и она да ми се обраќа со нешто оргинално и ново
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Па... Не знам зашто ама мислам дека тие зборови се баш она кое ја доближува личноста повеќе до мене. На никој не му се обраќам со злато освен него. На сите можам да им се обраќам со име али само на него со злато, мило, хани....
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Ubavo e da me vika taka, sammo ako chustvuva ljubov kon mene, a ako ne dzabe i da me vika ako ne me saka...WE NEED HELP, BECAUSE WE WILL DIE
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Сакам да ме вика,доколку не е некој простачки израз.
Не ми сметаат повеќето,ама би сакала да си има некој уникатен израз наменет за мене :)
И ми се лоши кога ќе го слушнам она „муце„!!! Бљааааааак!
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Сакам кога ме вика Нате , ме нервира со цело име. А и кога ме вика срц не ми е лошо.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
191
Поени од реакции
0
не обрнувам многу внимание како ке ми рече дали душичке или злато туку како ке го рече тоа па по тонот на гласот се чувствува дали е тоа искрено кажано или онака ради реда
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Sunshine. enough said
 
С

Сатори

Гостин
Jас:злато, срце, маче, бејби итн.
Он:срц.
Инаку нагалено си се викаме по име најнормално.
 

Lolita

Butterfly Kiss
Член од
16 јануари 2006
Мислења
230
Поени од реакции
10
Многу сакам лигавење, шо знам таква сум си. Во последно време сите "darling" ги викам, или "honey".. "Душичка" најубаво ми звучи, просто го обожавам зборот душичка или цуцка!
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
jas neznam zosto valda zosto mi se mili postojano im se obrakam so milo ili zlato na mali deca,macenca,kutre... (milo aj dojdi,ili zlato si kolku si malecko, i sl.) no kon postarite samo so ime ili prekar koj veke go imaat. A sakaniot :) eee toa e veke sosem treta rabota samo toj si znae:>
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Сите си ги кажавте милите називи, а повеќето кажавте дека не сакате да се некои што ги слушаме секој ден ... зошто во тој случај токму такви пишувате и си ги кажувате? Што знам, мене ми е тоа лична работа и не би сакала да ја делам со друг освен со партнерот ... колку сум себична, лилааааа:nesvest: :nesvest: :nesvest:
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Za mene e ok ako deckoto mi vika so nekoe slatko imence so koe ne ja vikal niedna pred mene, a koga ke slusnam kako nekoj vika "srcka" ; "milo"; "duso" na sekoj vtor sto ke go sretne....e toa mi e bas glupo! A mojot decko retko koga me vika na ime...duri i mi e cudno koga pred drugi luge ke mi go kaze imeto....bas interesno zvuci kazano od nego!:wub: Sepak, mu godi na moeto uvce koga ke gi slusnam najslatkite iminja od nego samo za mene! :wub:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom