Милан - Интер |23.11.2014| 20:45

Милан или Интер?


  • Вкупно гласачи
    43
  • Гласањето е завршено на .

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Барем во кореографии се' уште сме подобри од Ел Класиковци масиковци. :coffee:
Италјанците се најдобри навивачи во Европа во секој сегмент,Шпанските ултрас групи се на ниво на Македонските само што Лигата им е најквалитетна во Европа па се берат некако одредени бројки иначе да беше на ниво на Италјанската немаше ниту 300 души по натпревар да има...нормално е дека ќе биди подобро дерби во навивачки аспект...

Не за џабе Аргентинските навивачки групи се едни од најдобрите во светот во секаков поглед,Аргентинскиот народ има Италјанска крв
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Реално Интер е поквалитетен тим,но Милан повеќе ја посакуваше победата и играше многу поборбено..проблемот е тоа што средината му беше составена од полу играчи како Есиен,Мунтари и Бонавентура и во нападот инвалидот Торес,иначе да беа малце поквалитетни поединци на тие позиции Милан ќе победеше..плус Шарави имаше зицер кој ретко се промашува

Интер играа како пички

Те молим збори ми како е Интер поквалитетен тим од Милан, жити све значи без грам сарказам или заебавање, ме интересира како дојде до овој заклучок??
Како тоа и на кои позиции е Интер "реално поквалитетен"??

Сакаш успореди ми ги денешните состави, сакаш успореди ги најдобрите состави кои можат овие две екипи да го извадат на терен од моменталниот ростер!!

Ај жити све !!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.666
Те молим збори ми како е Интер поквалитетен тим од Милан, жити све значи без грам сарказам или заебавање, ме интересира како дојде до овој заклучок??
Како тоа и на кои позиции е Интер "реално поквалитетен"??

Сакаш успореди ми ги денешните состави, сакаш успореди ги најдобрите состави кои можат овие две екипи да го извадат на терен од моменталниот ростер!!

Ај жити све !!
Ај ти искрено кажи ми што одигра Милан денес освен тоа што не можеше топката да ја изнесе од својата половина? Не дека Интер ги надигра или ги притисна до таа мера за овие да не знаат кај се, него едноставно се слаби, односно дрва.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Ај ти искрено кажи ми што одигра Милан денес освен тоа што не можеше топката да ја изнесе од својата половина? Не дека Интер ги надигра или ги притисна до таа мера за овие да не знаат кај се, него едноставно се слаби, односно дрва.

Што се мешаш сеа ти у туѓ муабет.
Али ај, очигледно е дека си објективен и ќе завршим уште овде со дискуија, а мојата со Џони ќе си ја продолжим.. Пошто он рече дека Интер бил поквалитетен а Милан повеќе ја посакувал победата а Интер играле како Пички..
Значи се враќамо на тебе, навијач на твој клуб збори дека Милан ја посакувал денеска победата, а интер играле како Пички, и ти ми кажуеш Милан не поминал центар...
И Милан биле дрва, а заврши 1-1, и на крај спасувавте гз, кј ќе им беше крајот на Милан да не беа дрва, 6-1 ќе тепаа :pos:
Очигледно ти сам у твојот свет си гледал некој друг меч..
Џони да се навратимо, како тоа сте реално поквалитетни?
Ако не по кадар, по резултати можеби ??
Или дека играте ЛЕ и сте го тепале Страјнпран 4-0 ??
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.666
Што се мешаш сеа ти у туѓ муабет.
Али ај, очигледно е дека си објективен и ќе завршим уште овде со дискуија, а мојата со Џони ќе си ја продолжим.. Пошто он рече дека Интер бил поквалитетен а Милан повеќе ја посакувал победата а Интер играле како Пички..
Значи се враќамо на тебе, навијач на твој клуб збори дека Милан ја посакувал денеска победата, а интер играле како Пички, и ти ми кажуеш Милан не поминал центар...
И Милан биле дрва, а заврши 1-1, и на крај спасувавте гз, кј ќе им беше крајот на Милан да не беа дрва, 6-1 ќе тепаа :pos:
Очигледно ти сам у твојот свет си гледал некој друг меч..
Џони да се навратимо, како тоа сте реално поквалитетни?
Ако не по кадар, по резултати можеби ??
Или дека играте ЛЕ и сте го тепале Страјнпран 4-0 ??
Пер Џони ја имаше т2 затоа така збори. Иначе Интер изигра пичкарски од 70та минута натаму, зашо се задоволи со икс, а до таа минута беше подобар противник на теренот. Како тоа Интер спасувал гз те молам објасни ми? Шарави пречката? Таа шанса дојде по аматерска грешка во средниот ред на Интер, а не по некоја убава акција на Милан. Иначе да те потсетам Икарди имаше 1 на 1 со Лопез на самиот старт од мечот и успеа да не погоди, а исто така имаше и пречка во второ полувреме.

Интер гз спасувал човече, а тие половина не пројдоа. :pos: Голот што го примивме беше по ужасниот пас на Оби на средината на теренот... На Милан тоа му беше трето поминување центар во првото полувреме, just sayin.

Не дека Интер доминираше и креираше само шанси, ама повеќе се обидуваа и подобро играа. 100 пати реков дека и двете екипи се слаби, далеку под своето реноме, али реално Милан е послаб, или ајде да не се навредите на утакмицава беше послаб.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Абе ја не викам дека Милан е јак, али вие го почнавте тој муабет, па ме интересира, како тоа е појак Интер по што ??
Игра, играчи, резултати, форма, подобар кувар имале, чистачкете им се со подолги метли !!
Ајде !
А за днска утакмицата пак ќе ти кажем, до утре моеш да збориш дека Милан не прошол центар, ја истото моем до утре да ти го зборим тебе скроз истото и пак никој нема да биде у право...
Милан водеше, и беше блиску до победа, да не беше киксот на Запата, Интер уште 3 утакмице немаше гол да даде...
И Милан имаше 2 колосални шанси на 1-1 пред крај на мечот, за победа, Ел ШАрави и Поли у 93-та, и затоа спасусавте гз...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.666
Брат ама зборам за целокупната игра, не знам зашо не ме разбираш. Милан играше тотално безидејно, а Интер пробуваше нешто да направи. Додека имаа снага нашиве и додека ве бркаа не можевте 3-4 паса да сврзете. Топката како да има уплав од Мунтари, само му бегаше од нозе. :D Знам дека фалат Де Јонг и Монтоливо, па затоа и се дешаваше ова што се дешаваше денес. :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Те молим збори ми како е Интер поквалитетен тим од Милан, жити све значи без грам сарказам или заебавање, ме интересира како дојде до овој заклучок??
Како тоа и на кои позиции е Интер "реално поквалитетен"??

Сакаш успореди ми ги денешните состави, сакаш успореди ги најдобрите состави кои можат овие две екипи да го извадат на терен од моменталниот ростер!!

Ај жити све !!
Ме мрзи да пишам ама морам да ти потенцирам зошто Интер е поквалитетен моментално од Милан..

Интер има подобро технички потковани фудбалери од Милан во имињата на Ковачич,Хернанес,Гуарин,Додо и Паласио што колку толку знаат да играат со топка и се добри индивидуалци...во Милан сите до еден се копачи ама онака строго копачи кои се добро физички подготвени но апсолутно копачи ...ти сакаш да кажиш дека Есиен,Мунтари,Шарави,Де Шиљо,Торес и Менез се подобри играчи од горенаведените?..па Гуарин и Кузманович сите можни дуели ги добија на средина а Есиен и Мунтари изгледаа како циркузанти...не дека ние сме нешто подобри ама Запата и Мексес назад не знаат кај тераат...сакам да кажам дека од двете екипи што се мизерни,Милан се помизерните а не дека Интер се којзнае колку јаки,плус имаме подобар и поискусен менаџер...тоа ми е поентата

е сега дека Интер се пички тоа е друга работа,лузерскиот менталитет во моментов ни е длабоко вкоренет од претходните години и Манчини му треба многу работа за да направи некаков успех со овој тим што е многу тешко
 
C

Castiel

Гостин
Ме мрзи да пишам ама морам да ти потенцирам зошто Интер е поквалитетен моментално од Милан..

Интер има подобро технички потковани фудбалери од Милан во имињата на Ковачич,Хернанес,Гуарин,Додо и Паласио што колку толку знаат да играат со топка и се добри индивидуалци...во Милан сите до еден се копачи ама онака строго копачи кои се добро физички подготвени но апсолутно копачи ...ти сакаш да кажиш дека Есиен,Мунтари,Шарави,Де Шиљо,Торес и Менез се подобри играчи од горенаведените?..па Гуарин и Кузманович сите можни дуели ги добија на средина а Есиен и Мунтари изгледаа како циркузанти...не дека ние сме нешто подобри ама Запата и Мексес назад не знаат кај тераат...сакам да кажам дека од двете екипи што се мизерни,Милан се помизерните а не дека Интер се којзнае колку јаки,плус имаме подобар и поискусен менаџер...тоа ми е поентата

е сега дека Интер се пички тоа е друга работа,лузерскиот менталитет во моментов ни е длабоко вкоренет од претходните години и Манчини му треба многу работа за да направи некаков успех со овој тим што е многу тешко
Хонда и менез имаа 3 пати боље сезона од сите тие горе што ги наброја...а гуарин дека е технички поткован мало морген...колку ште беше Боатенг технички поткован толку и гуарин е.. и дали паласио го наброја жити се? од овие што ги наброја едино милан нема играч како Ковачич....тоа само....ама пак затоа интер во напад нема играчи како менез . шарави и хонда ....
Во средина што играа Мунтари и есиен тие техничките подобро потковани фудбалери шанса не направија не дека се пички туку што идеја немаат не за друго...за одбраната да не збориме не сте ништо многи боље место со видич да се зацврстите таму вие бетер сте...голем плус беше вчера што не играше видич за интер....

неможеш да кажеш дека милан се помизерните пошо па интер се под милан на табела... па ќе речам кога све ќе се собере вкупно исти курац се нема помизерен некој што е...едина разлика е што ние не летаме во облаци дека сме подобри или вчера дека сме играле ко реал и барселона...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom