Мигрантите низ Македонија

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Абе Лет. Па ти уште си овде!
Јас мислев кажа дека е „грешка што дискутираш со мене“.
Ете си признал дека појма си немал дека имало стратегии во време на ВМРО, и дека партијата во отчет како успех наброила градење на станови за мигранти, нивна интеграција во општеството, и дека имала плнаови за следни 50 години да го решава прашањето на мигрантите во Македонија.
Или тогаш си бил малечок и не си знаел за ова пошто ти било поинтересно Картон нетворк, или си знаел а не си смеел да писниш.
За разлика од тогаш, сега во слободна Македонија, секој може да каже свој став, ете и референдум можеше да направиш за градење станови за мигранти иако такви станови не се градат, али ВМРО изгради станови ни референдум ни некој да се запраша зошто.
Тоа е најголемата разлика од минатата Македонија обвиткана во страв и тајни и ова сега слободна и транспарентна
Да не беше СДСМ немаше ни да знаеш шо навистна се случувало во последни 10 години, се уште ќе мислеше дека сега се носи закон за јазици, дека сега прв пат имаме стратегии дека сме лидери по инвестиции, бизниси здравство БДП.
Ќе живееше во матрикс креиран од власта додека реалноста беше катастрофално критична.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.818
^^
Реалност е дека верглате офтопик, и ситнопартиски препукувања. Темава не е за тоа, темава е за мигрантите во Македонија. Сегашните проблеми, и идните можни проблеми со нив.



Ќе живееше во матрикс креиран од власта додека реалноста беше катастрофално критична.
^^
„Реалност е тоа што, кога прекинуваш (или не сакаш) да веруваш во истото, тоа сепак никако не го снемува.“

Ова го кажал Филип Дик, а инаку презимево ти е прилично прикладно и тебе. ;)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
^^
Реалност е дека верглате офтопик, и ситнопартиски препукувања. Темава не е за тоа, темава е за мигрантите во Македонија. Сегашните проблеми, и идните можни проблеми со нив.




^^
„Реалност е тоа што, кога прекинуваш (или не сакаш) да веруваш во истото, тоа сепак никако не го снемува.“

Ова го кажал Филип Дик, а инаку презимево ти е прилично прикладно и тебе. ;)
Еј, дај бе да ја смениме стратегијата.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Лага е дека неморал ширеше?
Не, туку не ми се веруваше дека воопшто фатил фотеља на некоја функција он. Мислев дека е заебанција. Не знам дали ширел неморал или не, денес дефиницијата за неморал е онолку лабава како и поимот демократија кај нас.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.999
Завршија тие (всушност не ни имаше), навака идат само машки и моментално од црнци имало само Банту црнци од племето Мандинго... Лоша среќа брат, ама пошто веќе се пријави доброволец, сега сепак мора нешто да ти пратат. :(
Секој трет пост ти е - Банту црнци од племето Мандинго.
Злите јазици ќе речат: - Што је баби мило, то јој се снило - но јас не сум таков. Ја сум за тоа секој слободно, но во рамки на пристојноста, своите експресии да ги изразува.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Мигранти ќе останеле во Македонија, тоа да го видам, нема да верувам.

Овде Албанец и Македонец не остана, мигранти ќе дојделе да му го јадат лебот на @Vanlok
:pos:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.697
Мигранти во Бугарија :neetaka:
Мигранти во Албанија :neetaka:
Мигранти во Косово :neetaka:
Мигранти во Србија :neetaka:
Мигранти во Црна Гора :neetaka:
Мигранти во БиХ:neetaka:
Мигранти во Хрватска :neetaka:
Мигранти во Словенија :neetaka:
Мигранти во Романија :neetaka:

150 до 200.000 мигранти во Македонија (y)

Јер fuck logic...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Незнам што се чудите за аферава со мигрантиве....и фантоми немаше во избирачките списоци па тогашнат опозиција го верглаше тоа до избори(ако се сеќававте јас се кладев со било кого ако ми напиши име на фантом ....а човекот не постои...а и сега се кладам, само да не е реален човек од Пустец)

каде се сега фантомите?????таму ќе бидат и мигрантите ако овие повторно се доберат до власт

мигранти=фантоми
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.999

Kajgana Shop

На врв Bottom