Мигрантите низ Македонија

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ова е син му на оригиналниот асад:) за кој дури и американците на почетокот зборуваа дека почнува со реформи и тн. Ама изгледа не им стана доволно мек па ги поддржаа опозиционерите. Како и да е, еве и на НоваТВ уште една репортажа која откако ќе ја прочиташ мислиш дека Македонија како држава ја предизвикала војната во Сирија и дека е најсурова кон имигрантите а Македонците како народ (а и албанците) апаши кои едвај чекаат да пројдат бегалци овде. Како да не се нервирам кога ќе прочитам дека "полицијата е многу груба" и ради тоа не имало по светкси медиуми? Па сигурно во Турција и Грција полицијата е нежна и песни им пее. Уште пред 10 години ми раскажуваа како полицијата се однесува кон мигранти т.е. и лично имам видено во сред атина како ги редат на тротоар со лицето на асфалт. Поентата ми е треба да се бара решение ама нема потреба од драми.
http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=22879
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.694
Поени од реакции
12.101
Што прават добар дел од нив кога ќе се сместат и размножат. Не сите, но добар дел
Muslim hospitality in London
The new muslim capital of Europe


British whites are now minority in London
Just 44.9 per cent of Londoners are white British, according to census data.

Muslim protestors demand restaurants and shops stop selling 'evil' alcohol warning them they face 40 lashes if they carry on

Сакаат Шведска, нормално. Да клецкаш колку ти душа сака... .

Повеќето ги сожалуваат, а ретко кој сака бегалски камп покрај негова населба. Трајно да се населат па ич.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.339
Поени од реакции
79.141
Da be, pa ist ovoj Asad gi drzese pod ostra cizma pred vojna ,a i sega ist ovoj Asad gi ubiva.
Асад е тој што у Сирија убива невини луѓе моментално?
Стварно?
Свака част. Спремаш куфери или само по интернет ги подржаваш мачениците?
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Асад е тој што у Сирија убива невини луѓе моментално?
Стварно?
Свака част. Спремаш куфери или само по интернет ги подржаваш мачениците?
Браво , ја и ти станавме исто мисленици.
Почит.
 
Член од
1 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
13
Асад е тој што у Сирија убива невини луѓе моментално?
Стварно?
Свака част. Спремаш куфери или само по интернет ги подржаваш мачениците?
A bre drugar zasto zboris gluposti ,10 godini sum ziveel vo Siria i znam kako e ,ziti se nemoj da mi drzis lekcia za nesto sto ne znaes[DOUBLEPOST=1433950204][/DOUBLEPOST]
А ти беше и ги праша?
И шо ти кажаа?
:tapp:
Pogore imas odgovor
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
А муслиманите да ги прашаме или христијаните? И дали ти тоа не поттикнуваш да одиме во Сирија?
 
M

mordekaj

Гостин
A bre drugar zasto zboris gluposti ,10 godini sum ziveel vo Siria i znam kako e ,ziti se nemoj da mi drzis lekcia za nesto sto ne znaes[DOUBLEPOST=1433950204][/DOUBLEPOST]
Pogore imas odgovor
И сакаш да кажиш дека Асад е лошиот, а вие другите се миротворци и китки за мирисање?
За малку ќе ти поверував.
 
Член од
1 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
13
Za prevrtuvanje muabeti eksperti ste ,ama da debatirate kako luge i argumenti nikako,jas ne rekov deka tie se dobri,ednostavno tie se produkt od zapad da drzat vojna ramnoteza vo bliski istok za nekoj da profitira,istobi kako kaj nas,ama koga gledam kakvi mozoci pisuvat tuka,ne se cudam zasto sme do ovoj stepen .pozdrav i da ste mi zivi o zdravi[DOUBLEPOST=1433951583][/DOUBLEPOST]
И сакаш да кажиш дека Асад е лошиот, а вие другите се миротворци и китки за мирисање?
За малку ќе ти поверував.
Jas ne sum od tie sto gi spomnuvas,nemoj pogresno da me svakas
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.652
На еден сакав да му дадам скоро некористен точак , со брзини со се да врти полесно. Кога влезе у гаражата го избра тој стариот партизанскиот од дедо ми останат бидејки имаше мало багажниче позади , за жена му да ја качи. :cuc::cuc::cuc: Ќе им ги дадев и двата али незнаеше да вергла жена му. :ROFLMAO:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.821
Поени од реакции
15.750
Бедната?
Не би рекол дека е бедна земја која троши милиони за украсна ограда на мост или сади палми кај што не никнат... и да не набројувам.

Како и да е, наместо да организира превоз на овие, што помалку да ги имаме тука, они ги пуштаат да се шлаат наваму натаму, да ги пљачкаат локални шерифи, учк-банди, да гинат по патишта, да се бутаат у возови, да кочат железнички сообраќај и сл.
Да имаше еден со грам мозок у власта, до сеа ќе пресметаше дека сите овие срања шо се дешаваат со нив, многу повеќе коштаат и повеќе штета прават, отколку што би коштала организација на овој транзит.
Не ти дозволува ЕУ да организираш превоз... формално не ти кажува ама заткулисно има други работи... ова е најголем театар што постои...
Зошто никој не го коментира мојот пост за нашиот сограѓанин кој скапуваше во грчки затвор заради автостопирање на 4-ца наши граѓани, на кој им бил поминат лимитот на престој во Грција па тргнале пеш накај МКД...???
 
G

Goldie

Гостин
Огромен дел од бегалциве кај нас се од Сирија, така да според мене нема од нив голема опасност дека ќе прават некакви лоши работи низ Европа. Сум имал прилика и лично да разговарам со некој од нив, ми кажуваа дека биле на факултет кој информатика кој нешто друго битно главната причина зошто бегаат е да се избегнат регрутирање во војска! Нормално дека никој нормален нема да сака да гине за туѓи интереси, ако останат таму или ќе бидат приморани да се борат за Асад или пак за овие вехабистиве (многу полошо) - а ако одбијат се знае убивање на жена, деца па и нив.
 
Последно уредено од модератор:

Kajgana Shop

На врв Bottom