Мигрантите низ Македонија

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Имам дозвола да општам со соросоиди, немај гајле. Немам такви забрани како што на вас ви налагаат кога се работи за општење со десничари :D
Чим имаш дозвола тогаш идеме, само кажи кога и кај ќе се чекаме :love:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Имам дозвола да општам со соросоиди, немај гајле. Немам такви забрани како што на вас ви налагаат кога се работи за општење со десничари :D
Не си ласкајте. Не сте вие никакви десничари.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.820
Поени од реакции
5.926
RIP Правосуден систем. RIP Austria. RIP Europe :facepalm:

A court found Amir guilty of serious sexual assault and rape of a minor, and sentenced him to six years in jail.

However, in a bizarre twist, the Supreme Court yesterday overturned the conviction, accepting the defence lawyer's claim that the original court had not done enough to ascertain whether or not the rapist realised the child was saying no.

According to the Supreme Court President Thomas Philipp, while the verdict was "watertight" with regard to the serious sexual assault of a minor, there was not enough evidence to support the second charge of rape.

The appeal court said the initial ruling should have dealt with whether the offender thought that the victim had agreed with the sexual act, or whether he had intended to act against his will.

http://www.express.co.uk/news/world/723868/Migrant-jailed-Austria-attack-boy-10-sexual-emergency-has-conviction-OVERTURNED
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Дај не го ранете тролов. Единственото внимание шо го добива е на форум и од мајка му пред гости.
Ќе тресе зелени додека има кој да му реплицира за да мисли он дека си прави муабет сл другарчињата му имагинарни
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.007
Германија денес почнува да ги протерува Авганистанците од земјата

Германија денес почнува со протерување на бегалците од Авганистан на кои им е одбиено барањето за азил, јавуваат германските медиуми, а хуманитарните здруженија и опозициските партии најавија жесток отпор.

Според информациите на организацијата која се грижи за бегалците Но бордер, германската влада во среда навечер од аеродромот во Франкфурт го планира првиот чартер лет за Авганистан во кој би требало да се најдат 50-тина бегалци кои не стекнале законско право за престој во Германија.

Министерството за внатрешни работи одби да ја потврди веста, но претходно најави дека ќе почнат акциите за протерување.

„Протерувањата во Авганистан се бездушни и ги загрозуваат човечките животи. Да се протеруваат луѓе во Кабул и таму едноставно да се препуштаат на судбината е неодговорно“, соопшти хуманитарната организација Про азил, која укажа на тоа дека во Авганистан сѐ уште се водат борби во кои гинат илјадници цивили.

Неделникот Шпигл јавува дека протераните бегалци во Кабул треба да бидат сместени во собирни центри, а пота да бидат префрлени во регионите од кои потекнуваат.

Според Про азил, барање за азил досега поднеле околу 30.000 Авганистанци. Голем број од пристигнатите со бегалскиот бран сѐ уште не дошле на ред да поднесат барање за азил, па се проценува дека бројката е поголема.

Министерот за внатрешни работи на Германија Томас де Мезиер со месеци најавува акции за протерување на авганистанските бегалци, кои, за разлика од сириските, не стекнуваат автоматска заштита од протерување.


Ајде наздравје, само незнам... ако ги праќаат по копнен пат, ќе мораме и северната граница да ја пазиме :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.579
Германија укинува развојна помош за држави кои нема да примат назад одбиени азиланти

плукни му се на работата ако нема друг начин да се принуди некоја држава да го прими назад својот граѓанин кој емигрира на диво... после не било хумано тој што предлагал да се потопуваат бродови...
колку знам има меѓународни санкции, транспортни блокади на такви држави ??
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.579
ОРБАН те вика :D
http://zase.mk/oglas-se-baraat-3-000-lovtsi-na-migranti-plata-480-evra/

б.т.в., имаше пред некој ден на тв Телма филм Пустина, како еден од кеиф убива мексикански мигранти кој ја преминале границата... тоа е филм, ама реалност се тортурите на имиграционата полиција на УСА... е сега ако ОРБАН сака да воведе исто таква работа има проблем :confused:..
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Турција и Холандија ја запукаа работата на големо, Ердоган се закани дека ќе ги пушти мигрантите во Европа.
Ако ги пушти во Европа, треба да поминат низ Македонија.
ЕУ го планира западен Балкан да биде мигрантски камп, што значи дека мигрантите нема да бидат пуштени нагоре.
Што значи дека ќе останат тука.

Подобар момент не можеше да има.
https://www.hungrynewsnetwork.com/single-post/2017/03/12/Turkey-Threatens-to-Lift-Migrant-Blockade-to-Europe

Се сомневам дека Холандија го направи инцидентов намерно, затоа што знае Ердоган како ќе изреагира, дека бегалците му се џокер за преговори, и дека еден ден ќе се реши да го искористи.
После, демек ЕУ ќе реагира, и ќе ги сопре мигрантите, но во Македонија и Србија, и ќе рече: Гледајте, вие имате проблем, а ние може да ви помогнеме т.е. да ви направиме кампови.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Ердоган само лае дека ќе ги пушти мигрантиве, на крај тој многу има корист од дилов што го направија.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
На наша среќа тука е пријателот Курц кој ќе ни помогне ако дојдат тие тешки времиња.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Турција и Холандија ја запукаа работата на големо, Ердоган се закани дека ќе ги пушти мигрантите во Европа.
Ако ги пушти во Европа, треба да поминат низ Македонија.
ЕУ го планира западен Балкан да биде мигрантски камп, што значи дека мигрантите нема да бидат пуштени нагоре.
Што значи дека ќе останат тука.

Подобар момент не можеше да има.
https://www.hungrynewsnetwork.com/single-post/2017/03/12/Turkey-Threatens-to-Lift-Migrant-Blockade-to-Europe

Се сомневам дека Холандија го направи инцидентов намерно, затоа што знае Ердоган како ќе изреагира, дека бегалците му се џокер за преговори, и дека еден ден ќе се реши да го искористи.
После, демек ЕУ ќе реагира, и ќе ги сопре мигрантите, но во Македонија и Србија, и ќе рече: Гледајте, вие имате проблем, а ние може да ви помогнеме т.е. да ви направиме кампови.
Пак е тука наша грешката. Логично и општо познато е зошто Европа бега од тој народ кој може да донесе само тероризам заедно со нивниот ислам, но ние пак се правевме паметни и глумевме соживот, па сега просто самите се чешаме за глава и незнаеме како да ја исчистиме и одбраниме државава од мигрантите.

А и да дојде до она што ти го пиша во твојот пост, ние сме тие што треба да ставиме граници и наши правила, а не да очекуваме лицемерието на ЕУ да диктира што ние треба да правиме.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Пак е тука наша грешката. Логично и општо познато е зошто Европа бега од тој народ кој може да донесе само тероризам заедно со нивниот ислам, но ние пак се правевме паметни и глумевме соживот, па сега просто самите се чешаме за глава и незнаеме како да ја исчистиме и одбраниме државава од мигрантите.

А и да дојде до она што ти го пиша во твојот пост, ние сме тие што треба да ставиме граници и наши правила, а не да очекуваме лицемерието на ЕУ да диктира што ние треба да правиме.
А кои сме ние во споредба со ЕУ? Светска сила сме па ќе поставуваме правила? Ако ни кажат да прибереме милион мигранти, ќе прибереме и ќе ќутиме.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
А кои сме ние во споредба со ЕУ? Светска сила сме па ќе поставуваме правила? Ако ни кажат да прибереме милион мигранти, ќе прибереме и ќе ќутиме.
Ние како земја, без разлика колкави сме, а и било која друга земја воопшто не треба да поставува правила за други земји, освен за својата. Нажалост тоа го прават големите држави со цел да ги остварат своите политички игри, но ние како земја сепак треба да поставиме свои правила за нас со цел да си ја заштитиме земјата
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Јас едно го прашувам тој види го што збори. Бот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom