Месечината, дали навистина слетавме?

Дали слетавме на месечината?

  • Да

    Гласови: 211 50,6%
  • Не

    Гласови: 206 49,4%

  • Вкупно гласачи
    417
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.678
Поени од реакции
38.864
Како нема докази, месечеви камења и руската Луна и Аполо донеле на земјата. Немој некој да ми рече дека у ек на студена војна они соработувале и го праеле светот глуп да им верува у прикаските.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.498
Како нема докази, месечеви камења и руската Луна и Аполо донеле на земјата. Немој некој да ми рече дека у ек на студена војна они соработувале и го праеле светот глуп да им верува у прикаските.
Да собереш камења и да чекори човек на месечината не е исто. Еве русиве последнава Луна си еба мајката со цела технологија на 21 век. Ма да русиве сакаа директива да слетаат без да влегуваат у орбита, колку што сум запознаен.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.678
Поени од реакции
38.864
Да собереш камења и да чекори човек на месечината не е исто. Еве русиве последнава Луна си еба мајката со цела технологија на 21 век. Ма да русиве сакаа директива да слетаат без да влегуваат у орбита, колку што сум запознаен.
Некој од моторите не можеле да го контролираат и ради него Луна ја сменила траекторијата. По што се судрила со месечината.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.554
Поени од реакции
9.116
Слетување на 20 Јули 1969 а слики во весник на 21 Јули...
М?
 

Attachments

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
Слетување на 20 Јули 1969 а слики во весник на 21 Јули...
М?
Еј другару, веќе кога ти го видов потписот, ако може вака оф топик да те прашам, дали и месечината е рамна и стационирана?
 
Член од
18 декември 2020
Мислења
144
Поени од реакции
92
@The Savior пријателе, извини што вака ке речам сега НЕ БИДИ ТОЛКУ ГЛУП, доста веќе со твоиве монтирани видеа, слики итн. Ајде вака да претпоставиме: Да речеме дека не лажат така? Дека никогаш не слетале на месечината , не ми се верува да направат таков пропуст, веќе кога не лажат дека слеатале на месечината слледствено на тоа логично би било самите тие да не прават таков пропуст, т.е следниот ден во новина да извадат слики од слетувањето, кај ги наоѓаш сликиве, видеава и сл ти се чудам. И да, одговори му на човекот @DonRistovski убаво те праша, не бегај од одговор ...дали месечината е рамна и стационарна?
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.031
@The Savior пријателе, извини што вака ке речам сега НЕ БИДИ ТОЛКУ ГЛУП, доста веќе со твоиве монтирани видеа, слики итн. Ајде вака да претпоставиме: Да речеме дека не лажат така? Дека никогаш не слетале на месечината , не ми се верува да направат таков пропуст, веќе кога не лажат дека слеатале на месечината слледствено на тоа логично би било самите тие да не прават таков пропуст, т.е следниот ден во новина да извадат слики од слетувањето, кај ги наоѓаш сликиве, видеава и сл ти се чудам. И да, одговори му на човекот @DonRistovski убаво те праша, не бегај од одговор ...дали месечината е рамна и стационарна?
Нема да одговори, братот е delusional af. Господ нека му е на помош.
 
Член од
18 декември 2020
Мислења
144
Поени од реакции
92
Нема да одговори, братот е delusional af. Господ нека му е на помош.
@DonRistovski другар, и самиот @The Savior знае и гледа, сведок е дека Месечината е со совршена сферична форма... но ете, од некои негови размислувања никогаш нема да одговори. Инаку убаво кажа ти, се согласувам... Господ нека му е на помош
 
Член од
18 декември 2020
Мислења
144
Поени од реакции
92
Месечината е само еден холограм кои го вклучуваат рептилите кога го гасат светлото.
Во ред, ке му пренесиме на рептилите одсега да не го гасат светлото :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.678
Поени од реакции
38.864
Не е дека немаат технологија, туку не им е предизвик. Веќе биле, па сега за на Марс се спремаат да прошетаат.
Маск ја води таа мисија, не Америка. Спејс Х е приватна фирма.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.268
Маск ја води таа мисија, не Америка. Спејс Х е приватна фирма.
И.... Маск испод чест ли му е на месечината да стапне.
Приватни фирми, кои што цицаат милијарди од државниот буџет, а резултати :toe:

Маск не знае кај се наоѓа, ама нека ви е идол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom