Месечината, дали навистина слетавме?

Дали слетавме на месечината?

  • Да

    Гласови: 211 50,6%
  • Не

    Гласови: 206 49,4%

  • Вкупно гласачи
    417

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.046
Поени од реакции
4.700
Скоро 10 години член на форумов и 10к мислење и уште неспособност за размислување?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Зошто да размислува кога за него тоа го прават хрватски порталчиња?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Теоријата за неслетување на месечината, ми е втора по дебилност, после теоријата за рамна земја.
A мене теоријата за слетување на месечината ми е прва по дебилност, а втора ми е теоријата за рамна земја.

Утре некој да Ви постави видеа како човечки екипаж слетал на Венера, од 480 °C или на Меркур, или се доближил ДО 69.000 Целзиусови до сонцето вие тоа ќе го поверувате ли???

Зарем во 1969 година не постоеја бе луѓе видео монтажите???

Се што ќе ви кажат Американците го прифаќате здраво за говото, а се што ќе ви кажат други нации го сметате за анти - пропаганда и перење на мозок...

Ги гледате работите како КОЊИНЕ направо што гледаат со АМУТИ...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.810
A мене теоријата за слетување на месечината ми е прва по дебилност, а втора ми е теоријата за рамна земја.
Сакаш да кажеш дека е поневеројатно човекот да слетал на Месечина, одколку Земјата да е рамна?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Сакаш да кажеш дека е поневеројатно човекот да слетал на Месечина, одколку Земјата да е рамна?
Па (Не)веројатноста (веројатноста) би ја ставил на исто ниво...

Туку едно прашање за тебе:

Зошто не веруваш дека земјата е рамна кога голем број на аналитичари изминативе години од целиот свет поготово 90 % од САД и Британија ти кажуваат така и ти изнесуваат „ „наводни“ ФАКТИ“ со повеќечасовни видеа на ЈУТЈУБ??? А??? ААА??? Ејјјјјјјјјјјјјјј Алоооооооооооооооо!!!!!!!!

Утре веројатноста е да САД и Британија да ти кажат дека Македонските безбедносни сили во 2001 година извршиле геноцид, масакр и егзодус врз едно 300.000 - 400.000 Албански цивили... И што треба ли ние сето тоа да го поверуваме а???
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.810
Ти си добар, накај одличен. Би бил одличен, без проблем, али јака е конкуренцијата на форумот.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Ти си добар, накај одличен. Би бил одличен, без проблем, али јака е конкуренцијата на форумот.
Beric кога немаш аргументи тогаш твоите контра - аргументи се состојат од 15 - 16 зборој, a понекогаш и букви...

Ако имаш контра аргументи тогаш напиши нешто со 15 - 16 реда. .

Ама јас за тебе ги кажал:

"Господе, дај ми сила да ја држам устата затворена кога немам нешто паметно да кажам" - Исмаил Кадаре...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.810
Beric кога немаш аргументи тогаш твоите контра - аргументи се состојат од 15 - 16 зборој, a понекогаш и букви...

Ако имаш контра аргументи тогаш напиши нешто со 15 - 16 реда. .

Ама јас за тебе ги кажал:

"Господе, дај ми сила да ја држам устата затворена кога немам нешто паметно да кажам" - Исмаил Кадаре...
Нормален ли си ти бе?
Какви ебани аргументи да ти сипам, на десет тони глупости што си ги пишал?
Зарем вреди ваков прекрасен куп од говна да се валка со некакви си аргументи?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Нормален ли си ти бе?
Какви ебани аргументи да ти сипам, на десет тони глупости што си ги пишал?
Зарем вреди ваков прекрасен куп од говна да се валка со некакви си аргументи?
Убо де така нека бидит - Слетавме на месечината.

Само твојот „аргумент“ треба да биде релевантен. Воопшто не ни треба друг...
 
K

kicodarker

Гостин
Дај бе вклучете ја на “интересно“ темава.
Не дека сум мерак по теории на заговор ама ако пробниот лет во 1969 беше реален, тогаш денес ќе имавме најмалку туризам “до месечината и назад“. Ама сигурно има некоја причина зошто се држи на silent mode целата тема околу месечината во јавноста.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.749
Дај бе вклучете ја на “интересно“ темава.
Не дека сум мерак по теории на заговор ама ако пробниот лет во 1969 беше реален, тогаш денес ќе имавме најмалку туризам “до месечината и назад“. Ама сигурно има некоја причина зошто се држи на silent mode целата тема околу месечината во јавноста.
Целата работа зошто човекот отишол на месецот е ради трката на Америка со СССР, у тоа време да се качиш на месец било престиж, сега не е, затоа никој не го боли за месечината у 2018та освен овие што се замараат со глупи теории.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Какво слетување. Американците се обрукаа ја изгубија трката од русите и да се извадат направија видеомонтажа - слетување на месечината, само да се покажат понапред од русите.
Ако било лесно да се слета на месечината и да се врати назад оти русите не отидоа и они да закачат нивно знаме. Или кинезите сега и секој друг што има вселенска програма.
Како сите се борат знаме да закачат на Монт Еверест, а за знаме на месечината никој не се труди.
Да било така лесно денеска редовни линии ќе имаше до месечината и назад.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.046
Поени од реакции
4.700
Какво слетување. Американците се обрукаа ја изгубија трката од русите и да се извадат направија видеомонтажа - слетување на месечината, само да се покажат понапред од русите.
Ако било лесно да се слета на месечината и да се врати назад оти русите не отидоа и они да закачат нивно знаме. Или кинезите сега и секој друг што има вселенска програма.
Како сите се борат знаме да закачат на Монт Еверест, а за знаме на месечината никој не се труди.
Да било така лесно денеска редовни линии ќе имаше до месечината и назад.
Ами ко така оти и Русите не направија видеомонтажа?
 
K

kicodarker

Гостин
Целата работа зошто човекот отишол на месецот е ради трката на Америка со СССР, у тоа време да се качиш на месец било престиж, сега не е, затоа никој не го боли за месечината у 2018та освен овие што се замараат со глупи теории.
Како бе не е? Да ти појави туристичка агенција - Посета до месечината и назад ќе речеш "пфффф...месечината...болје дома ќе седам".
Значи ако цапнал човекот таму, сликал со црно-бел апарат користејќи филм на развивање,имал толку јака радио-врска да се слуша со земјата денес барем требаше да има live camera поставено, во најмала рака детална мапа како google earth официјална и нонстоп апдејтирана, ќе носеа камења и ќе ги продаваа ко накит direkrno iz meseca,lekoviti kamen, и куп интересни работи. Ние имаме податок месечина, стапнал некој во 69та година и рекол ајде бе ништо нема интересно,што бараме таму.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.534
Поени од реакции
34.686
Целата работа зошто човекот отишол на месецот е ради трката на Америка со СССР, у тоа време да се качиш на месец било престиж, сега не е, затоа никој не го боли за месечината у 2018та освен овие што се замараат со глупи теории.
Какво слетување. Американците се обрукаа ја изгубија трката од русите и да се извадат направија видеомонтажа - слетување на месечината, само да се покажат понапред од русите.
Ако било лесно да се слета на месечината и да се врати назад оти русите не отидоа и они да закачат нивно знаме. Или кинезите сега и секој друг што има вселенска програма.
Како сите се борат знаме да закачат на Монт Еверест, а за знаме на месечината никој не се труди.
Да било така лесно денеска редовни линии ќе имаше до месечината и назад.
..се сложувам, со дополнување дека според мене човек не може да го помине жив и да стигне било каде надвор од тој радиоактивен појас околу Земјата!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.749
Како бе не е? Да ти појави туристичка агенција - Посета до месечината и назад ќе речеш "пфффф...месечината...болје дома ќе седам".
Значи ако цапнал човекот таму, сликал со црно-бел апарат користејќи филм на развивање,имал толку јака радио-врска да се слуша со земјата денес барем требаше да има live camera поставено, во најмала рака детална мапа како google earth официјална и нонстоп апдејтирана, ќе носеа камења и ќе ги продаваа ко накит direkrno iz meseca,lekoviti kamen, и куп интересни работи. Ние имаме податок месечина, стапнал некој во 69та година и рекол ајде бе ништо нема интересно,што бараме таму.
Проблемот е што никој не сака да носи огрлици од месечеви камења:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom