Месечари!

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Hmm...Neznam kako e da si mesecar..ali stvarno pomislata e jeziva...
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
koga bev mala spored kazuvanjata na majka mi , od mnogute slucki edna mi ostana u sekavanje.
majka mi mi kaza deka sum si stanala i sum si otisla do kujna da si se napijam sok posle toa sum ja otklucila glavnata vrata os stanot i sum otisla kaj liftot i sum si go viknala.sreka majka mi so lesno spie pa me osetila me molela 15 min da se vratam i nakraj morala da me turka do krevet za da se vratam.
porano cesto mi se desavale takvi prosetki niz stanot no sega fala bogu odamna mi se nema sluceno samo mi e strav koga raskazuvaaaaat strasni prikazni ne znam zaso ama se plasam deka seto toa ke vlijae vrz mene

p.s
porano sakav da znam dali stvarno mesecarite koga mesecarat ocite im se zatvoreni ko na filmovite majka mi mi rece deka nema veze sekad mi bile otvoreni .


i da nisto od toa so mi se desilo ne go pamtam slednoto utro
cudna pojava
 
Член од
14 јули 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
Mene cesto mi se slucuva da mesecaram ama edna slucka nema da ja zaboravam.
Ednas sanjav kako sum stanal zum zemal sum prosetal po cela kuka i na kraj sum zastanal pred eden saat doma i gledam u nego, svesno gledam kolku e saat i u toj moment se budam i naednas sum pred saatot. Mnogu bese jezivo a u isto vreme interesno (barem mene mi bese :)) poso pocna kako son a na kraj ispadna realnost :)

Sum cul deka mesecarenjeto, zborenjeto u son e vsusnost posledica od nadoaganjeto na krv u glavata. Zatoa ako nekoj zbori u son treba da mu stavite povisoka pernica pod glava (toa vazi ako lezi, neli). Uspeva da znaete (barem mene mi uspealo na eden drugar)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ednaska sestra mi odednas stana i so bese najsmesno i prati ja poraka i go zema teloefonot otide da mi go iskluci televizorot i jas i vikam sto prais ma ne si normalna.A sledniot den me obvini deka sum i cital poraki a nemase vrska i rekov pa ti nisto od vcera ne se sekavas a ona mi vika ne.I me prasa sto se slucilo jas i ibjasniv i ona mi vika nema sansi mene toa da mi se slucilo.I vikam da ne si mesecarela a ona mene koj ja nema vrska!!!I se iznasmeavme za taa slucka.
 
S

Sasha

Гостин
kako pomala bev mesecar i obicno stanuvav koga mesecinata bese polna,ednas sestra mi gledala nekoj film,a jas vo meguvreme sum pominala i sestra mi me videla i resila da me sledi,sum napravila nekolku vrtenja okolu kukata i posle toa sum se kacila na drvo,tamu sum sedela skoro saat vreme,posle toa sum se simnala od drvoto i sum otisla nazad vo krevet,drugiot den koga mi kazuvase jas nisto ne se sekavav!
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
како што ми кажа брат ми се вратил дома и ме нашол како клечам покрај бирото и тропам на столица и ме прашал што правам а јас мртов ладен сум му одговорил дека барам :) коа ме прашал што барам сум го пратил у ПМ и сум си легнал а ја врска неам за ова:lud:
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
јако интересно е да ги гледаш тоа месечарите :) :)
 

Ninja

Кајгана на око
Член од
15 мај 2005
Мислења
623
Поени од реакции
9
Ilidan напиша:
јако интересно е да ги гледаш тоа месечарите :) :)
А зошто? Си гледал како некој месечари? Сподели!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па како мал ми се случувало во сон да станам и да мрмљам нешто што не се разбирало или сум шетал низ стан ама немам направено нешто поопасно.А сега во задно време не ми се случило.
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Abe zaebana stvar e toa. Abe mi se desava od sedum dena vo nedelata jas moram da zboram u son najmalku dva pati. I ne se izdavam za sreka samo zboram nekoi pasusi sto sum gi rekla ili nekoj sto mi kazal. MI se ima deseno taka u son da se svrtam od drugata strana da si ja potpram glavata na raka i so otvoreni oci da i zboram na majkami. I ovaa neznaela dali sum budna ili ne, ali potoa svatila, i taka cel muabet si isterala so mene, pa duri i nekoj pozadi neja sum gledala sum prasuvala koj e toj. I ja prasuvam ja takva a imase li nekoj i mi veli ne, ali so znaes ipak sum sonuvala neli pa moznoe nekoe svaleriste da bili (ufff skraja da e) :). A isto taka jas i majkami taka u trista sonista padnata, i od eden momenat ja taka izbacuenje sum i svrgnala edna duri ja peckalo i przelo od sto ja bolelo. E i potoa i vikam e ova ti e zasto ne mi davas da si praam sto sakam, za kazna bilo. E sum se osudila u son da ja aknam majkami. E ne sum normalna!!! JEBOTE
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Еве мене што ми има кажувано мајками:
Јас како помала си се плашев да одам на вечер сама во wc и заради то јас си викав со мене родител. Така една вечер (изгледа дека ми се спиело многу па не сум можела да се освестам) сум ја зела мајками под рака за да си одам да си свршам работа и сум почнала да се слеквам целаааааааа. И мајками ме сетила и ме седнала на шоља да се олеснам и после ме облекла т.е. ме вратила во првобитната состојба.
Е тоа сакав да кажам :pos2: :pos2: :pos2:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ja sum mesecar. Ponekogas sum odel navecer od soba vo soba barajci nesto za jadenje/pienje. Edna noc za malku ce sum padnel od slabice nadole... sum pisuval domasna u 3 saat navecer.... sum gledal nesvesno televizija.. Ama u poslednive 4-5 god ne mi se slucuva toa.
 
Член од
15 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
Ja pa koa bev pomala non-stop si setkav niz stanov... Znam deka ednas koa stanav od sabajle majka mi mi kaza deka sum se kacuvala po stalazi za knigi.. i ja of course i rekov deka sonuvala... i posle koa otidov u soba si ja najdov razurnata mojata kukicka od lego kocki :)) sto mi stoese na stalazata... prosto neverojatno... a i znam ednas tatko mi mi kazuvase deka sum stanala u 3 saat vecer i deka sum otisla do kujnata i sum krenala panika oti nemalo eurokrem :)) u 3 saat vecer!!! hellooooo
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Da, da, da, mi se ima deshavano! Mi se ima deshavano i da svrtam i da pravam muabet na mobilen, a istoto da ne se sekjavam (i toa denovive, pred maximum 2 nedeli).
Inache ko kopilj.. sum stanal, sum otkluchil vrata.. i majka mi viknala pod mene so visok ton, taka, zastrashuvachki.. i sum se vratil po istiot pat vo krevet, sum zaspal za 5 sekundi.
Nishto ne se sekjavam od ova.. a ova so mobilniov.. da mi kazhea nekoi deka sum im se javil, ke gi praev ludi deka si igra so niv nekoj po telefon.
Dialed numbers.. Time.. i se zachudiv.
Toa ti e, chovechka psiha.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom