Месечари!

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.550
Поени од реакции
931
По колку време спиеш?

Ова мене еднаш во живот ми се деси, и сега гледам повеќе од 8h да спијам, и еве сега за среќа се нема десено.
Им кажав на моите, ако у опште станам, а не сум свесен тогаш вратете ме во кревет нормално, и како ништо да не се десило.
Заебаното е што треба да се пазиш да не се повредиш, особено ако имаш многу остри предмети во близина.
Некои и препорачуваат барикада за да не може да се излегува надвор од одредена соба.
Друго, месечарење како што читав може да се деси со примање на одредени лекови / терапии кои прават компликации. Ако е тоа така тогаш треба да се промени лекот / терапијата, да се најде соодветна замена, а ако и истата замена прави проблеми, тогаш ќе треба привремено, или целосно да се престане со примање лекови / терапија.

Ајде експерти како @Anon ако се разбираат, или некој друг нека појаснат малку повеќе, од мене толку што знам.

И зошто темава е во мистерии, каде во делот месечарење има мистерија???
Ова е нормална појава кај секој човек со многу премор, и оние што примаат лекарства / терапии.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
Ајде експерти како @Anon ако се разбираат, или некој друг нека појаснат малку повеќе, од мене толку што знам.
Нема експерти како мене, а јас, за жал, во лето не работам.
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
4
Поени од реакции
1
Еден временски период почнав да пијам пилули за спиење кои можеа да предизвикаат месечарење .Затворав прозорец,мнолгу се плашев да не почнам да месечарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom