Медицински и стоматолошки факултет

Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Бајаги конкуренција годинава на општа, гледам 190-тиот 92.2 поени.
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Дали знаете како можат да се видат резултати за медицински факултет Битола???!!!
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
сега до каде ке бидат примени некој да не знае до која бројка ???
 
Член од
24 август 2011
Мислења
12
Поени од реакции
1
Nova sum na stranava i se zacleniv so cel da dobijam povejke infomracii okolu zapisuvanjeto na stomatoloskiot fakultet vo Skopje...me interesira kolkava bese ovaa godina konkurecijata ii dali nekoj znae so kolku poeni vlegol posledniot student od drzavna kvota...I dali voopsto rezultatite moze da se najdat na internet, zato sto jas barav no ne uspeav...:D
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
33
Поени од реакции
7
Nova sum na stranava i se zacleniv so cel da dobijam povejke infomracii okolu zapisuvanjeto na stomatoloskiot fakultet vo Skopje...me interesira kolkava bese ovaa godina konkurecijata ii dali nekoj znae so kolku poeni vlegol posledniot student od drzavna kvota...I dali voopsto rezultatite moze da se najdat na internet, zato sto jas barav no ne uspeav...:D
Uste ne e napravena listata za toa koj vleguva vo drzavna a koj so kofinansiranje. Ovie denovi bi trebalo da goobjavat i toj spisok. Inace konkurencijata ne bese koj znae kolkava ovaa godina i kolku sto vidov imase kandidati i so po 60tina poeni. Eve vidi si i samata http://www.scribd.com/doc/62823035/REZULTATI-PRELIMINARNI
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
ne znam... spored kvotite bi trebalo 190.. 60 drzavna i 130 so kofinansiranje osven ako ne ja prosirat kvotata. Mislam deka ke ja prosirat- sekoja godina ja prosiruvaat kolku sto znam :)
јас мислам дека нема да ја прошират дека ова е прва година што примаат дури 190 од старт. Минатите примаа по 120.
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
ne ke ja prosirat sigurno samo nzn otprilika za kolku bi bilo toa
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
60
Поени од реакции
23
А ме интересира на општа минатата година на колку групи ве поделија?
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
15
Минатата година не поделија на две главни групи А и Б.. Па секоја ваква група се состои од по 6 групи ( А1,2,3,4,5,6 итн) со околу 20 луѓе во секоја група
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
33
Поени од реакции
7
И сега какви се документи ни се потребни за потпишување ма договорите?
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.519
Поени од реакции
225
Овие од Стоматолошки каснат како менструација у пм :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom