Мајсторска работа

Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.283
Поени од реакции
6.740
Ajde zdravo zivo,sega vaka
Gore nekoj napisa imal problem so toa sto ne mu se otvarale skroz prozorite poradi ramkite, za toa treba koga se pazari rabotava da se potencira deka se saka da se otvaraat prozorite poveke od 90 stepeni, togas se zimaat pomali merki, normalno togas I prozorot e pomal, ima nekoi sto baraat sto pogolem prozor da bide, strani cite se resavaat so Slicevi od Gips karton, ne so zidanje ili mackanje, I tuka problemot e resen.
Vtora rabota, nekoj spomna pogore deka komarnicite mu gi staile posledni, ke gi mokrel dozdot, jas cepkam 20+ godini okolu vnatresni enterieri potocno Suva gradba knauf/rigips, do Sega ne sum videl poinaku od komarnicite da idam posle roletnite.
Okolu majstorite, pisav gore deka se zanimavam u slobodno vreme so Suva gradba veke 20+ godini, inaku rabotam sosema druga oblast, nemam ogras, po preporaka Samo rabotam od pricina sto veke imam stalna rabota, jas imam druga filozofija idam se pazaram koj neke, neka si pravi Sam, nema sto da diskutiram sto se naplaka mnogu,ako ne platis pravi si Sam, zavrsena rabota,ete I jas plakam za plockari, popravka za kola I slicno raboti interesni sumi, I ne se zalam, se e Krug, od negde zemes, negde gi dades I na kraj site se srekni.
Za vas so se bunite deka mnogu na plakaat majstorite zaprasajte se malku deka I vie negde rabotite mozda ste trgovci, gazdi na firmi I slicno kolku naplakate za bilo kakva usluga. Vaseto si go cenite a nekete da plakate.
Pozdrav I ubava vecer



Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
100% si vo pravo so napishanova.
Samo problemot ne se parite tuku srabotenoto a naplateno kako Doktorat da imal.

Isto Moj rodnina i posle 5 Godini gi ceka lajsnite od kunjata da mu gi donesi majstorot shto go plati unapred i duri salam bakshish mu dade.

Mu velev ne mu davaj pari duri ne e se gotovo, mi vika svatovi sme nema da me zaebi.

A jas naplajcam tolku i tolku, ako sakash da ti srabotam bujrum ako ne kako shto ti velish, praj si sam ili baraj drug.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.968
Поени од реакции
3.484
Се најлошо, ни еден што ми дојде не заврши работа како што треба вклучувајќи го и водовоџијата.

Само пари сакаат да земат, ти наплаќа дневница а работи 2-3 саати па бега на друо место и таму да земе дневница. Башка никој не си ја знае работата како што треба сите учени приучени никој поима нема реално.

Користат ситуација што се помалку ги има, сите бегаат за Германија/Европа и цени качуваат до плафон а ништо не работат и поима немаат.
Ima eden vodovodzija od Brnjarci, Goran se vika, mlad decko, 33-34 god prekrasno raboti, od mali noze so toa se zanimava.. pobarak go ke ti zavrsi rabota.. Brnjo go vikaat
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
537
Поени од реакции
325
Vidi, da, se pojavija mnogu ebivetri I grupi, e Sega pri plakanje nekoj dinar koga ke stigne materijal, I pri skroz zavrsena rabota, Samo togas se plaka se.

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.948
не мајстори, нема ни за чистење луѓе, а за губре исто, хаос е по улиците...
ама се тоа не е важно.важно било блгарчињата во устав да влезат и коридориве да му се плаќа на Бектел и Енка секој месец по 50 милиончиња евра
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
...кога ќе ја отвориш ти темата, тогаш барај да се затвори, ако не си научен да и женското има право да каже свое мислење, тогаш зошто би важело твоето, унифицирани мислења се за клонови не се за луѓе! :kafence:
Прво саркастично беше кажано…
А второ, работава не е за мислење! За мајсторска работа правиме муабет, а не за тоа јас или ти што мислиме.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.139
Поени од реакции
21.776
Imav videno vo nekoi rabitilnici, servisi natpis.
Brzo evtino i kvalitetno.
Odberete dve :toe:
Ako e brzo i evtino, nema da bidi kvalitetno.
Ako e brzo i kvalitetno, nema da bidi evtino.
Ako e evtino i kvalitetno, nema da bidi brzo.
Inaku da, denes retko ke najdis nepriucen majstor koj znae sto pravi. Se nesto videle, ne razbrale. Bil kalfa kaj kalfata kaj kalfata na majstorot i jbg eden den resil da si pocni svoj biznis.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.283
Поени од реакции
6.740
Прегледај го приврзокот 383777Прегледај го приврзокот 383776

...голема работа, ќе се постават дополнителни цигли. како ги прават отворите за прозори сега поголеми, дури како стакларник до доле ги рушат и обратно ги прават помали прозорците со додавање на цигли или нивни парчиња зависи колку треба да „стесниме“.

Прегледај го приврзокот 383774

проблемот дека треба да ја сметаат ивицата на прозорот и ивицата на ѕидната рамка да не бидат блиски, зошто прозорот нема да се отвори целосно под прав агол, ќе пречи ивицата!

Прегледај го приврзокот 383775
Najdov neshto za tebe
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.441
Поени од реакции
35.993
Najdov neshto za tebe
...па не е баш функционална фиксна ,,рамка,, комарник, се поставува на прозорец каде не се манипулира со рака надвор, инаку не се исплатува вака прикачен дури и горе и доле за прозорна рамка, имам на еден мал прозор ваква рамка комарник,


но другите прозори ми се комарник како ролетна (роло комарник) што се дигат и спуштат, ама ете надвор од ролетните наместо навнатре.


...инаку на твоево видео ми се допадна,

Image_1689620134.jpg


крајот на лимената ролетна што има како тесна малку коса рамка на крај да не би навлегло внатре вода, паметно, кај нас ролетните немаат таква заштита на последната лента!


Image_1689620087.jpg
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.283
Поени од реакции
6.740
...па не е баш функционална фиксна ,,рамка,, комарник, се поставува на прозорец каде не се манипулира со рака надвор, инаку не се исплатува вака прикачен дури и горе и доле за прозорна рамка, имам на еден мал прозор ваква рамка комарник,


но другите прозори ми се комарник како ролетна (роло комарник) што се дигат и спуштат, ама ете надвор од ролетните наместо навнатре.


...инаку на твоево видео ми се допадна,

Прегледај го приврзокот 384729


крајот на лимената ролетна што има како тесна малку коса рамка на крај да не би навлегло внатре вода, паметно, кај нас ролетните немаат таква заштита на последната лента!


Прегледај го приврзокот 384728
Ima i vakvi roletno samo mene ne mi brkaat rabota i zatoa zedov kako na videoto. Inace ako ima potreba demontazhata trae 10 Sec .
Se drzhi so federi na sekoja strana.
A ima i so magneti ama ne mi se bendisuvaat zatoa sto magnetite se lepat na ramkata i toa lepilo posle edna sezona ce popushti.

A toite roletni so mrezha zaradi debelinata se postaveni odnadvor. Trebalo da ti ponudat SLIM versija ako voopshto ima vo MK takvi.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.441
Поени од реакции
35.993
Ima i vakvi roletno samo mene ne mi brkaat rabota i zatoa zedov kako na videoto. Inace ako ima potreba demontazhata trae 10 Sec .
Se drzhi so federi na sekoja strana.
A ima i so magneti ama ne mi se bendisuvaat zatoa sto magnetite se lepat na ramkata i toa lepilo posle edna sezona ce popushti.

A toite roletni so mrezha zaradi debelinata se postaveni odnadvor. Trebalo da ti ponudat SLIM versija ako voopshto ima vo MK takvi.
...бидна, сега ново приметив на мрежата дека е видно оштетена т.е како бела да е излезен таа метална боја, дефинитивно не е од сонцето, се мислам да не е дело на птици (гулаби чавки), ама не ги видов толку блиску до мрежа, се мислам од што може да биде, висина нешто 15 цм над долна лајсна на мрежата и на средишниот дел. :(
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.283
Поени од реакции
6.740
...бидна, сега ново приметив на мрежата дека е видно оштетена т.е како бела да е излезен таа метална боја, дефинитивно не е од сонцето, се мислам да не е дело на птици, гулаби чавки ама не ги видов толку блиску до мрежа, се мислам од што може да биде, висина нешто 15 цм над долна лајсна на мрежата и на средишниот дел. :(
Kupi si sega novo :),Vakvo ti treba


Ili poarno receno trebalo vakvi da bidat od pocetok

 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
6
Поени од реакции
4
hi mi treba majstor za gaziste za skali da gi napravi od llaminat blg prjt
 

Kajgana Shop

На врв Bottom