Мајкл Фелпс

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
http://www.kajgana.com/statija_5410.html

Значи, идолот на Америка, идолот со неповторливите резултати е казнет од Пливачката Федерацијата на САД поради користење на џок на некоја студентска журка....Притоа, дечкото се снимал а снимките многу нормално дошле на нет...

Приказната ми е дека казнава е премала...Американците пред Олимпијадата стално ветуваа дека никој од нивните спортисти нема да користи недозволени средства ...Добро, на ОИ можеби и не користел ,али после ова ја трајно би го исклучил од сите натпреварувања...3 месеци казна за дување џоинт , а на Чавиќ затоа што малце умеша политика у спорт (како патриот мислеше дека тоа е дозволено) му го земаа златниот медал пред една или 2 години на ЕП ако не се лажам...Кај е тука правдината и демократијата ??? Да не забегуваме у политика, да се задржиме на Фелпс...

Ја не би му дозволил на мајмунов више да се појави на спортска манифестација...Деген глуп, од најуспешен спортист на светов сеа ќе дојде до титула Главен Џанак...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.173
Поени од реакции
4.132
Алал да ти е за насловов...браво...џоинт и 8 медали во иста реченица...:tapp::nesvest:
Се реалксирал чоекот бе.Ама можел малку подискретно.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Абе вие мора да разберете дека и спортистите се само луѓе. После 9-12 часа секој ден посветени на спортот ( во овој случај пливањето ), човек мора да се релаксира.. Сега што дозволил да го сликат/снимат, тоа е друга приказна.
 
Д

Демијан

Гостин
Па рекаксација може да се прави на многу други начини немора тоа да се користи за релаксација.Работава е ај да се дрогираме-релаксирало тоа:tapp:.
Не го оправдувам тоа што го направи и тоа пред камери да пуши и не од цигара туку од шише.Е тоа ви е џанки:smir:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
А за тебе ако спортист падне некој на допинг тест треба доживотен затвор или што ?

Си заврши работа Фелпс во Пекинг, ако не се лажам го имаше најскапиот спортски договор од спонзори...така да си заслужи човекот да пафне џоинтче.

Башка типот си е на одмор сега...што сака може да прави. Дотолку на наредното натпреварување го откријат како "неспремен" натпреварувач...тогаш треба казна, а не сега.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ќе го сменам насловот на темава. Не ги земал 8те злата и 7 рекорди со џоинт побогу :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Golem kur so naprajl coekot . Alo ? Dzoint pusel be . Nema vrska so medalite ova sranjeto . Toj ne zemal doping ili ne znam kakvi sranja . Gandza e ova , ne dava sila da plivas ko budala naprotiv mozi samo da te sjebe da izgubis kondicija . I kolku bedno go narece nekoj kolega "sise" demek mojata kolekcija doma se obicni "sisinja" . BONG brate BONG :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Па рекаксација може да се прави на многу други начини немора тоа да се користи за релаксација.Работава е ај да се дрогираме-релаксирало тоа:tapp:.
Да? Си бил некогаш во Холандија? Кога ќе престане љубопитството, престнува животот.

Пред некој месец си дојдоа мировниците од Аганистан. Раскажуваа како обичните луѓе пушат марихуана/хашиш и што ли уште не, онака, без причина, секојдневно.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
m oze dzointot na felps deluva kako vitamini
:pos2::pos2::pos2:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Алал да ти е за насловов...браво...џоинт и 8 медали во иста реченица...:tapp::nesvest:
Се реалксирал чоекот бе.Ама можел малку подискретно.
Инспиративно делуваше на мене...:)

Абе вие мора да разберете дека и спортистите се само луѓе. После 9-12 часа секој ден посветени на спортот ( во овој случај пливањето ), човек мора да се релаксира.. Сега што дозволил да го сликат/снимат, тоа е друга приказна.
Разбрано ни е тоа, ја само викам за казната од 3 месеци дека е мала...Сепак е репрезентативец,амбасадор на земјата и не доликува на топ5 светски спортисти да праи вакви глупости...

Па рекаксација може да се прави на многу други начини немора тоа да се користи за релаксација.Работава е ај да се дрогираме-релаксирало тоа:tapp:.
Не го оправдувам тоа што го направи и тоа пред камери да пуши и не од цигара туку од шише.Е тоа ви е џанки:smir:
Шише, колку аматерски звучи:)

А за тебе ако спортист падне некој на допинг тест треба доживотен затвор или што ?

Си заврши работа Фелпс во Пекинг, ако не се лажам го имаше најскапиот спортски договор од спонзори...така да си заслужи човекот да пафне џоинтче.

Башка типот си е на одмор сега...што сака може да прави. Дотолку на наредното натпреварување го откријат како "неспремен" натпреварувач...тогаш треба казна, а не сега.
Треба минимум година дена исклучување од сите натпреварувања...Па нека плива по дома и нека вика плејбој зечици заедно да се бањаат и пурњаат...Типот си е на одмор и демек може све да праи , епа не иде тоа така батка , ако си спортист мораш некои правила да почитуваш...Нека дува сеа 4 години па у Лондон нека дојде по 8 злата пак според твојава логика...

нови аргуименти за легализација :icon_lol:
Тоа е неминовност:)

Ќе го сменам насловот на темава. Не ги земал 8те злата и 7 рекорди со џоинт побогу :)
Така изгледаше побомбастично :)

m oze dzointot na felps deluva kako vitamini
:pos2::pos2::pos2:
Е со тоа прашање више треба медицината да се позанимава :)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Somebody's been takin hits from the bong eh? :icon_lol:

Ништо страшно де шо, колку шо знам не е забрането Мара вон спортски натпреварувања, а типот си е на одмор, освен шо ќе делува лошо на дечките шо го идолизираат, не гледам други споредни ефекти од актот на Фелпс.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Строго го осудувам овој потег. Како прво еден спортист, идол на многу мали деца, не смее да си дозволи такво нешто да биде презентирано во јавност. Со оглед на мојот нагон за повраќање кон било каков вид на дрога, треба да биде казнет со максимум казна, без разлика дали е тоа парична казна или казна да не смее да се натпреварува. Срамота. Ебати спортистот ебате. Професионалец, правилен спортист, спортист со принципи, вакво нешто не би си дозволил никад. Ниту да конзумира, ниту одозгора да се снима.

Од секогаш ми бил одбивен, уште првиот пак кога го видов. Уште една причина плус за да си го запечатам негативното мислење што го имам за него.

И немам намера да дискутирам, ова си е мое мислење само, не ми се фрлајте со контрааргументи.:smir:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Епа многу арно не е на арно.Најдобар беше не олимпијадата и сеа незнаеше што да прави па малце да пафне...
:salut:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Марихуаната не е допинг според мене, тоа само може да одмогне кога се натпреварува, а да помогне многу не ми се верува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom